Нагреватели за вода

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
KaloMateev
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 21, '20, 21:12

Нагреватели за вода

Мнение от KaloMateev »

Здравейте,

Обмислям да си сложа резервно нагряване на водата за душ, но се чудя кое от двете - нагревател за душ+смесител или проточен бойлер. Не съм много наясно с материята, но доколкото разбирам се гледа и мощността на бушоните. Трябва ми нагревател който достатъчно да топли водата че да става за душ, не ми трябва гореща вода. Също така ако може да е лесно за инсталация, защото не искам да се пробиват дупки и ще е добре ако може майстор за един ден да свърши цялата работа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Нагреватели за вода

Мнение от Мария Николова »

Изпитвам голяма страхопочитание към тока и никога не влизам под душа, преди да изключа бойлера.
Наскоро смених стария си 80 литров бойлер с малък, 50 литров. Загрее максимално водата, изключа го и ми е достатъчна за един човек, без да остава неоползотворена гореща вода.
Това не е търговска реклама. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Нагреватели за вода

Мнение от Daniela Pargu »

:dovolen:
По принцип за да се свърже бойлер - нагревател, проточен и пр. си е необходимо да има тръби - изводи
за които да се закачи уреда!Та ако такива няма - ще има прокопаване за тръби в стената !
Има хубави проточни !Заемат малко място, но виж първо въпроса с тръбите :daaa:
Ако има, ще ти обясня как можеш и сам да си го монтираш :daaa:
KaloMateev
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 21, '20, 21:12

Re: Нагреватели за вода

Мнение от KaloMateev »

Daniela Pargu написа: Яну 22, '20, 07:11 :dovolen:
По принцип за да се свърже бойлер - нагревател, проточен и пр. си е необходимо да има тръби - изводи
за които да се закачи уреда!Та ако такива няма - ще има прокопаване за тръби в стената !
Има хубави проточни !Заемат малко място, но виж първо въпроса с тръбите :daaa:
Ако има, ще ти обясня как можеш и сам да си го монтираш :daaa:
Добре, мерси много за инфото! Не знаех, че и тръбите трябва да се проверяват. В краен случай може да пробвам малките батерии смесители с нагревател, но 25 градуса вода достатъчна ли е за душ? :D
KaloMateev
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Яну 21, '20, 21:12

Re: Нагреватели за вода

Мнение от KaloMateev »

Мария Николова написа: Яну 21, '20, 23:38 Изпитвам голяма страхопочитание към тока и никога не влизам под душа, преди да изключа бойлера.
Наскоро смених стария си 80 литров бойлер с малък, 50 литров. Загрее максимално водата, изключа го и ми е достатъчна за един човек, без да остава неоползотворена гореща вода.
Това не е търговска реклама. :daaa:
Такъв бойлер имат родителите ми, едните затоплят на момента, а пък другите затоплят и съхраняват водата. Голям недостатък е че заемат голямо място.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Нагреватели за вода

Мнение от ljuboznatelna »

Мои познати използваха някакво мини бойлерче с душ, за да се къпят когато има профилактика на топлата вода. Закачаха го на душа, включено отвън в контакта.Но не зная за какво става въпрос точно, нито пък как е свързано. Времянка, която лесно се маха. Може би във веригите, където продават нагреватели за вода, ще са по-наясно.
Нещо такова:
Изображение
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Нагреватели за вода

Мнение от Daniela Pargu »

Кало, предполагам,че си на парно/щом ти трябва резерва/.
Разгледай по стените има ли изводи за бойлер- едни затапени с нещо като големи болтове :dovolen:
Ако има - наред ти е монтажа - ще помагам :dovolen:
Ако не - при нужда може да си вземеш нагревател и да го монтираш на мястото на сегашния душ -
но такива са несериозна работа в температурно отношение - стават за душ на две на три! :dovolen:
25 градуса- ми водата лятото на морето ....- ако ти е добре за баня- значи става :lol: :lol:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Нагреватели за вода

Мнение от zeleno »

преди месец се наложи да сменим водонагряваща смесителна батерия на лозето
/ пп монтира се на изводите на класическа батерия , стенен монтаж , на единия извод е тя , на другия съм оставила друга батерия , тип канелка , да се ползва и само за студена вода , лятото тя е на ход /
имаше една купена от Кауфланд , издържа на варовитата вода тамън две години , на края , за мое удивление , се откъсна от стената , като частта с резбата остана в тръбата в стената :ufff:
едвам я отвихме , за да монтираме нова
с подобна фаца беше
Изображение
ползваше се включена в обикновен разклонител , мощността е била може би 2000 вата

сега сме купили една с мощност 3000 вата / заради по-практичната лебедка /, груба грешка !
загрява за минути до 60 градуса , не може да се мие ... тоест , и за къпане не би ставала
iveto97
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Юли 19, '20, 06:17

Re: Нагреватели за вода

Мнение от iveto97 »

Вкъщи в кухнята имаме такъв нагревател. Мързи ме да ида да видя марката сега, но да Ви кажа различните марки загряват различно. При едни приятели има гореща вода, а нашия съвсем до гореща не стига. Все пак е добро компромисно решение, когато не е добре тръби да обикалят из къщата.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”