От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
dreamer
Кафе с мляко
Мнения: 215
Регистриран на: Мар 10, '20, 21:34

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от dreamer »

Титрив написа: Ное 19, '20, 09:47
dreamer написа: Ное 18, '20, 21:59
Титрив написа: Ное 18, '20, 18:41 Като прочетох от рекламата какви божествени измервания може да прави- няма да съм клиент :zazaazaz:
Aз някога като го взимах гледах за изследвания само за нитрати. Не съм гледал българския им сайт. За какви точно божествени изследвания си чел освен за нитрати?
Изследва бактериално заразяване на водата, електромагнитни излъчвания и радиационен фон ,освен нитрати. Съжалявам , но съм достатъчно грамотен за да знам , че това е несъвместимо в един уред. Само истинският датчик за радиационен фон струва повече от уреда. Да не говорим за бактериално заразяване. Няма как да се установи по този начин. Очаквам в последната версия и локализиране на Ковид... :omgoo:
Титрив, това е изключително сериозна фирма. Всичко е на електромеханичен принцип в техните уреди, така че няма проблем да в един уред. Когато взех навремето моя уред, който е само за нитрати, технологията както писах и преди беше такава, че само те я ползваха и си я бяха патентовали. Коренно различно от всичко друго, което се е ползвало до момента и е било на принципа на разни тестери и консумативи. И уредът си мери съвсем адекватно.
Относно цените всичко е въпрос на пазарна икономика и на това кой за колко си оценява научно техническите открития и постижения. При руснаците тези неща по принцип са по -евтини.
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 627
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 79 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от diado-ilian »

Ванката се ядоса:

аман от съвети :)
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

diado-ilian написа: Ное 20, '20, 19:21 Ванката се ядоса:

аман от съвети :)
Младо момче аджамия. Май се е почерпил прекомерно.
Да бе прочел Толстой можеше да цитира как започва романа ,,Ана Каренина,,
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Иван можеше просто да каже че хлорът и натрият са вредни за градината и да не се използва готварска сол за подхранване на растения. Най-вероятно се е афектирал от някакви коментари. Но пък така е по-запомнящо се.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

До Чакал:
Моля те, влез и си прочети ЛС, ако искаш резници от ...., каквото си поискал. ;)

Моля всички да ме извинят, но понякога трябва да се правят компромиси.
За да не съм съвсем извън темата - оставихме всякакво торене за следващата година. Оттук нататък ще си дояждаме доматките. Чушките вече са уредени в буркани. Три зелки сложих за кисело зеле. 8-) Другите зелки една по една ще ги режа и готвя. Ако зимата е мека, на зелето му е най-добре да си е навън, в градината. Алабашите съм ги прибрала, от карфиола оставих една малка глава, за да проверя доколко е студоустойчив, броколи Романеско засега не е направило глави, но миналата зима направи 1 глава през декември, а още 3 през април (?), та ще му дам шанс. Тази година отгледах само една глава червено цвекло. Догодина ще му сменя мястото. Морковите ги прибрах под сух пясък в кофа.
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

alys написа: Ное 21, '20, 09:02 Иван можеше просто да каже че хлорът и натрият са вредни за градината и да не се използва готварска сол за подхранване на растения. Най-вероятно се е афектирал от някакви коментари. Но пък така е по-запомнящо се.
По императорско време в Русия благородниците са наказвани с изпращане в Сибир и посипване на земите които владеят със сол. Солта ги лишава от плодородие за дълъг период, но не ги унищожава. Наказанието е описано в произведения на руските класици,които трябва да са ги учили още в основното образование, щото ние същите ги учихме в средното школо.
Прочетох всички коментари под клипа и с ужас установих , че няма ни един който да спомене това. Огромното болшинство(руска думичка която на български е мнозинство)правеха така на гуруто :worship: , че ги е светнал. Не мога да си представя, че някой у нас не е чувал за Вазов и има не основно, ами дори начално образование.
Жалко е при" таких делах" да следвам съветите на въпросния учен шарлатан четейки рускоезичната аудитория дето го боготвори... :hypo:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Дон Домат »

Ту-тут-туруууу всички да станат, Дон Домат влиза....майтап бе, може и да не ставате... :hihihi:
Тва беше ебаси и годината....аз я обявявам за нулева и тва е.Хубавото е че се вижда края, а какво идва с края на годината.....Дядо Коледа, Дядо Мраз....не бе, идва сезона на разсадите... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
И заедно с това всичките проблеми започват отначало.... :ufff: :ufff:
Искам да ви питам, кой с какво тори в оранжериите?И кога?Аз, последните 5 години торих само с гълъбова тор.Събирам я през годината и разхвърлям наесен и напролет.И бях доволен, но много намалих гълъбите, оставих само 20-на и тази година събрах само един чувал, който ще ми стигне за 2 от 6-те лехи.Първите 2 години торих с троен суперфосфат и калиев сулфат, наесен, но тогава и почвата беше по "силна".
Имам да дочета още няколко страници, да ви догоня, и се надявам да имам повече време да влизам и да пиша. :stiskam:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ааа, Дон Домат, ако не си прочел Ана Каренина, отивай да четеш и тогава ела пак. :hihihi: ;) Много се радвам да те видя. :)
За торенето - сега не сме торили. Торим с оборски тор (от овце), но последно беше преди година и половина или две. Когато поизрастат растенията, правя шербет и поливам с него. Това дали е торене или подхранване, иди го разбери. Та сигурно пак така ще направя, живи и здрави.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Дон Домат »

Ана Каренина ли... :oops: :hmmm: не съм я чел....аз съм от провинцията.... :D
Алис, най-добре с оборски тор, ама като няма.Нито обори, нито животни, нито тор....Съседа ходи мъкне от селата, ама той е по луд от мен.Аз от тази година имам кокошки...цели 5...и смятам за другата да правя шербет.
Другия вариант е листните торове, много ги харесвам, ползвам ги когато се сетя и само в оранжерията.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Какви са тези листни торове? Купени ли, за пръскане?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”