От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Тутти »

Вие торите ли с тор от калифорнийски червеи? Моля да споделите какво ви е мнението.
Аз взимам един чувал от 25 кг за 8 лева. Стига ми за всички домати. Слагам по една кофичка от кисело мляко на корен еднократно, при засаждането. Торта смесвам със зеолит, той също е на ниски цени. Слагам по една малка чашка на корен. Засаждам полегнал разсада, за да има по-голяма повърхност за допълнителни корени.
Нищо друго не слагам, от кокошките не слагам, свекърва ми е абонирана, не искам да я лишавам.
Листна тор тази година не слагах.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

Извинявам се, но не разбрах каква е драмата с Иван Руских във видеото по-горе? Не казва ли същото, което се потвърждава и в последващите постове? :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ким, драмата е, че ставаме двама с Дон Домат, които не сме чели Ана Каренина. :D ;) Но това е поправимо. Има го романа и на бг, и на руски в нета. (виж как заради едни домати сега и руските класици ще трябва да прочета ;) )
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

:D Не бе, защо му скочиха на човека, като казва същото като в романа? :dovolen:
Сега, няма да споменавам, че масово в България си заливат чесъна и лука със саламурата от киселото зеле против чесновата муха на пролет. :lol:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

alys написа: Ное 22, '20, 20:14 Ким, драмата е, че ставаме двама с Дон Домат, които не сме чели Ана Каренина. :D ;) Но това е поправимо. Има го романа и на бг, и на руски в нета. (виж как заради едни домати сега и руските класици ще трябва да прочета ;) )
Нямах намерение да те тормозя,ма си го просиш.Ако си учила в България, трябва в девети гимназиален клас(или първи курс в техникум) да си ги зобила. В "Читанка" има много за четене. Сигурен съм , че вече четеш . Тази нощ няма да спиш... :wooooowz:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ехее, Титриф, къде ме прати? В 9 клас изучавахме древногръцка литература. Ама ми беше толкова скучна, че не помня и едно произведение да съм прочела. Не е като с доматите. :lol: ;) Всеки си има интереси, всеки е добър в някаква област или има някакво ценно качество. Имам малко друга занимавка тези дни, та не чета още, но прочетох първите няколко реда. Сега сигурно си готов да ме хлопнеш така :chokkkofa: , ама аз ще избягам. ;)
Ким, свекър ми посипваше със сол тръните по ливадата, за да не изкарват повече. Дали го е правил редовно или е било само веднъж, не знам. За зелевата чорба винаги съм се чудела защо го правят, но всеки си има своето верую и се придържа към него.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

alys написа: Ное 22, '20, 20:51 За зелевата чорба винаги съм се чудела защо го правят, но всеки си има своето верую и се придържа към него.
Сигурно защото съдържа много витамин С и соления разтвор ще работи избирателно в почвата :D .За зарзавата витамин С, за мухата-солта :ieeee:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Да не дърпам дявола за опашката, но при нас повечето (разпространени другаде) инсекти ги няма или са пренебрежимо малко. Е, ако се преборя с онези плужекообразни (с бял корем, сив гръб и много жилави) по картофите, цена няма да имам.
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от penkeler »

kim написа: Ное 22, '20, 20:31 :D Не бе, защо му скочиха на човека, като казва същото като в романа? :dovolen:
Сега, няма да споменавам, че масово в България си заливат чесъна и лука със саламурата от киселото зеле против чесновата муха на пролет. :lol:
Ами зевзеци всякакви! Някой такъв се избъзика с някого, а той вземе, че го приеме на сериозно ииии... Интересното, но и доста тревожно е, че това е все по често явление. После, без даже още да са го приложили практиктически, много настойчиво го препоръчват на други, а и те не се замислят, приемат го директно за истина и така. Аз нямам друго обяснение макар, че много пъти се е случвало някой да ме шокира с подобни налудничави твърдения. При това хора на възраст и дори да не сеят големи количества, цял живот са ползвали част от дворовете си за сезонни култури.
alys написа: Ное 22, '20, 21:24 Да не дърпам дявола за опашката, но при нас повечето (разпространени другаде) инсекти ги няма или са пренебрежимо малко. Е, ако се преборя с онези плужекообразни (с бял корем, сив гръб и много жилави) по картофите, цена няма да имам.
Ами събираш цяла зима пепелта от печката в някой стар сандък бъчва, бидон или каквито съдове имаш на разположение и през лятото ограждаш с една ивица всичко до което не трябва да достигат. Те са слузести и не минават през дребни частици (пясък, пепел и др), които им пречат полепвайки по тях, но само докато са сухи. Когато са влажни оставят слузестата си диря върху тях и не им пречат. След поливка дъжд или някакъв период от време посипваш отново.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Пенкелер, ми те бяха под земята, вътре в картофите. Ще опитам и с капани с бира.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”