От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Титрив
Кафе с мляко
Мнения: 229
Регистриран на: Апр 2, '20, 19:26

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Титрив »

diado-ilian написа: Ное 24, '20, 19:21
Интересното е само, дали има ограничение от температурата? Предполагам че до -10градуса не би трябвало да има проблем.
Това дето го дава Краси положително работи, но то е добавка.
Копането на есен нищо обаче не може да го замени.Такава е природата. Без мотика и без лопата , ако ставаше никой не е луд да копа. Сидерати , триходерми - да, но са далеч от истината. Те могат да ни добавят плодородие, но никога не могат да заменят основните обработки . Говоря за на вън,щото оранжерия нямам. Когато почвата се обърне на тънки дялове към десетина сантима, и дълбочина 20-25 см.,гадовете отиват на повърхността, заедно със заложеното поколение. Измръзват като стой та гледай. И най тегавата глина при това измръзване се разсипва на дребно напролет. Не знам за кой път ще напиша ,че оранта е най трудоемкото " мероприятие" в земеделието и струващо най много кинти. Някой , ако почне да ме убеждава, че световно известни фирми(да не ги изброявам) си хвърлят парите на вятъра и нямат клиенти за мощните си машини, нека си пише.
Няма вълшебни модели и смеси, а толкоз ни се иска...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

Я не копам...И нема да копам....И друг път съм казвал,че стане ли копаньето неизбежно,спирам с градинката...За сега съм много доволен,и нещата отиват на към по-добре... :katericka:
Sirius
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Ное 13, '19, 22:05
Дал благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Sirius »

Краси Лазаров написа: Ное 24, '20, 16:51 Здравейте колеги,време е да обеззаразим оранжериите си и да ги подготвим за новият сезон.
Здравейте!
Изгледах клипа- полезно видео за което благодарности, но не разбрах къде публикувахте имейла за поръчване на препарата триходерма.
Ако може, да дадете насока!
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от penkeler »

Sirius написа: Ное 24, '20, 22:04 ....
Здравейте!
Изгледах клипа- полезно видео за което благодарности, но не разбрах къде публикувахте имейла за поръчване на препарата триходерма.
Ако може, да дадете насока!
Имейла ще видиш ако след като пуснеш видеото кликнеш в долния десен ъгъл, върху надписа "YouTube" и ще се прехвърлиш в YouTobe, където реално е качен самия клип.
Под клипа има коментар от Крси Лазаров, а най долу надпис "SHOW MORE". Кликваш върху него и излиза: " връзка за поръчка на триходерма: [email protected]"
P.S. Това всъщност се отнася за тези които нямат регистрация във форума, а ти можеш да му пратиш лично съобщение направо от тук.
Sirius
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Ное 13, '19, 22:05
Дал благодарност: 2 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Sirius »

penkeler написа: Ное 24, '20, 23:50 [quote=Sirius post_id=978303 time=1606248272 user_id=8
Имейла ще видиш ако след като пуснеш видеото кликнеш в долния десен ъгъл, върху надписа "YouTube" и ще се прехвърлиш в YouTobe, където реално е качен самия клип.
Под клипа има коментар от Крси Лазаров, а най долу надпис "SHOW MORE". Кликваш върху него и излиза: " връзка за поръчка на триходерма: [email protected]"
P.S. Това всъщност се отнася за тези които нямат регистрация във форума, а ти можеш да му пратиш лично съобщение направо от тук.
Благодарско за подробното обяснение!
Добре ви разбрах и намирам за удачно, след като лицето е от форума връзката на лични.🙂
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Имам предложение - да направя и пусна новата тема за 2021, която да започне с видеото на Краси за обеззаразяване на почвата. А старата тема Миша да я заключи, за да се пише само в новата тема. Така няма да има объркване и ще започнем точно навреме. Чакам да ме подкрепите. :stiskam: Ако сте против, пак пишете :) .
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от нина »

Подкрепям те, с две ръце! :stiskam: :stiskam:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Краси Лазаров »

alys написа: Ное 25, '20, 09:24 Имам предложение - да направя и пусна новата тема за 2021, която да започне с видеото на Краси за обеззаразяване на почвата. А старата тема Миша да я заключи, за да се пише само в новата тема. Така няма да има объркване и ще започнем точно навреме. Чакам да ме подкрепите. :stiskam: Ако сте против, пак пишете :) .
Аз също мисля, че ще е добре раздумките ни по новият сезон да са в нова тема.
Засях първите семена, ще опитам да отгледам две растения от жълтото чери, за да имам занимавка и да разбера да ли ще стане вкусно на балкона. Защото не се знае колко време още ще имам градина, а така ако имам вкусен сорт домати мога да тродължа на балкона заниманията. Иначе ще сея най-рано през февруари... за сега :hihihi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от ivko69 »

И аз съм "за" нова тема.. :daaa:
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от penkeler »

alys написа: Ное 25, '20, 09:24 Имам предложение - да направя и пусна новата тема за 2021, която да започне с видеото на Краси за обеззаразяване на почвата. А старата тема Миша да я заключи, за да се пише само в новата тема. Така няма да има объркване и ще започнем точно навреме. Чакам да ме подкрепите. :stiskam: Ако сте против, пак пишете :) .
Реално погледнато тук коментираме действията си според сезони, а не толкова според астрономическия календар. Календара ни служи само като ориентир. Сезон 2020 вече приключи и от тук нататък всичко което се предприема ще има отношение най вече към сезон 2021 така, че няма проблем да е в нова тема.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”