"Манон" в парижката Opéra Bastille.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Shami »

Леле Маринче,супер ще е,предаване на живо :shock: :potekoha:
Искам,искам,всичко искам да видя,защото едва ли ще мога да отида някога.Е, то човек никога не знае какво го очаква ,не трябва да се отчайвам,винаги има надежда.Засега ще се заредя със кафе ,шампанско и ще чакам,все едно съм със вас мили момичета :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

marina.n написа: Яну 12, '20, 17:09 Здравейте всички, тук е внучката (Марина) за да докладва, че не можахме да направим сделка за операта. Хубавата новина е, че поне билетите са уредени. :ieeee:

Сега трябва и аз да си намеря рокля за опера, защото на мен ще ми е за първи път.

По въпроса с организацията, за момента съм се захванала да търся кафене с богата история и хубаво кафе. Трябва да решим с моите драги спътници къде кафето ще ни е най-вкусно. Café de Flore и Les Deux Magots са част от опциите. Първото е било любимо на Жан-Пол Сартр, а във второто често срещани лица са били тези на Хемингуей и Пикасо.

Обичайните забележителности са ясни, тях няма какво да ги коментираме в плановете дори.

ПС. Снимането и предаването на живо и аз го мога, даже ми е специалитет. Не бойте се! :daaa:
Марини, много се радвам на включването ти, точно докато показвах какви прекрасни коне ми изпрати твоята градска miltonia.
Виж само!!! :sheart: viewtopic.php?f=47&p=929963#p929963

Аз съм лесна! Просто не мога да кажа "Тук не ща". :angelche:
Магдалена го може :daaa: и ще намери къде са Café de Flore,и Les Deux Magots. Ще избере някак на кое кафене да се спрем. Може би като види от кое имаме по-хубава гледка. Маги вече прави списък какво не бива да пропущаме. Казах си моя мерак за 2-3 часа в картинната галерия на Лувъра. Списъкът няма да бъде завършен, докато ти не кажеш твоите мераци. :gush: :tzeluvka:
Ще видиш под аватара й символ за лично съобщение цък - и ще ти се отвори поле за писане. Ще видиш, че е получен отговор най-горе в дясно пред твоя ник - бамбанка и две нули. Като имаш 1 съобщение нулите стават единици, при 2 - две двойки.
Така може да съгласувате директно и други подробности, без да се притесняваш. Тъкмо предварително ще се запознаете! :daaa: Нали толкова денонощия трите ще сме заедно и е хубаво отсега да се познавате. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Магдалена »

:ieeee: Марини,добре дошла в групата! :tzeluvka:
Радвам се,че намираш време да се включиш в нашите планове! :daaa:
Мария, аз "видях" двете кафенета! По - добра е гледката от кафене Deux Magots-
има добър изглед към църквата Сен-Жермен-де-Пре ! Всъщност двете кафенета са
точно на 20 метра разстояние,така че и на място можем да вземем групово решение! :hihihi:
Аз разучавам спирките на метрото! До хотела и от него към центъра!
Трябва да направим програма за дните на престой, за да пропуснем колкото може
по-малко забележителности! Мисля! :hmmm:
:hihihi: Хотелът ни е в Монмартр,наоколо са Мулен Руж, Плас Пигал, уличките с художниците-
Площад Тертр , Chez Ma Cousine Cabaret - ей в това кабаре ако заседнем,не знам как ще си развием
планировката! :lol: :sdrink: :sdrink: :smusic:
Или ще изкачим стъпалата до Сакре Кьор и от високо ще се наслаждаваме на града,
ако времето е с нас и не вали! :sflower: :sbrokenheart:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Emilly1212 »

Мили момичета - Мария, Маги и Марина :liubov: , покрай моите тревоги, чак сега успях да прочета тази вълнуваща тема. Много се радвам, че ще имате такова приказно изживяване. Ще следя с голям интерес всичко! Ще чакам с нетърпение репортажи! :ieeee:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
marina.n
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Дек 30, '19, 21:09
Дал благодарност: 1 път

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от marina.n »

Искаше ми се да изненадам М & М с нещо свързано с цветя, та нали това ги е събрало. Намерих, че в Париж има нещо наречено Route d’Iris, което ще да рече пътят на ирисите предполагам. Състои се от 7 парка и градини и 2ма майстори ирисоправци (?). Да ама за некомпетентните като мен хората си казват - ирисите попринцип цъфтят втората половина на Май, можело да се случи и края на Април. Да ама ние сме там началото на Април и май май няма да има нищо за гледане. :oops:

Казвам го с идеята, че на някой друг съфорумник може да му се случи да е там в подходящия момент и това да му е от интерес. :dovolen:

Ето и картата на "флорания кръг" :)


Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Марини, запиши си непременно обект за посещение - Флоралния кръг и "Пътят на ирисите".
Не се знае какво ще видим там. :daaa: А може и да има нещо за продаване на туристи. :ieeee: :ieeee: :ieeee: И да ни изненадат някои най-ранно цъфтящи малки ириси. :angelche:

А, да! Можеш вместо М & М да ползваш едно име - Мария Магдалена. :lol:
Последно промяна от Мария Николова на Яну 19, '20, 23:07, променено общо 1 път.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от clock »

Толкова е хубаво да ви чета! Сякаш и аз ще пътувам с вас. А то си е и точно така. Планове, репортажи, места, хотели, забележителности. Вълнуващо е! Още повече, че Мария е толкова сладкодумна разказвачка и всичко описано е толкова образно, всеки път, все едно съм там, до нея и виждам всичко.
С удоволствие ще следя темата и ще ви се радвам, момичета!
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”