"Манон" в парижката Opéra Bastille.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

"Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

Някъде бях писала, че от Ла Скала се върнах 200 и нещо евро, които не знам какво да ги правя в Нова Загора.
И рокля за опера, която чака кога ще я облека.
Веднага ми отговорихте с идеята да ги използвам за следващо пътуване - един до Виена, друг до Париж - пак на опера.
Лошото е, че нямам форумно другарче във Франция, както имам в Италия, което да ми помогне с логистиката и билетите. :snif:
Затова още тогава се уговорих с форумно другарче да вървим заедно. :angelche:
Но има и още едно лошо - владея перфектен български език, но франсетата - не...
Тия дни разказах на внучката си за парижките си оперните намерения и се разбрахме тя да се справи с логистиката и билетите, като се надяваме франсетата да назнайват поне английски. И да дойде от Шотландия да се срещнем в Париж.
Вече е избрано представлението - Манон на Жул Масне, представление на 7 април в Opéra Bastille.

Започват новите оперни радини вълниня за мен. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Този път и за

Изображение :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Тутти »

:ieeee: Като по вода да върви организацията, преживяването е вдъхновяващо. Радвам се заедно с теб. :gush:
И ако правилно съм се сетила кое е форумното другарче, и компанията ти е супер.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от polyabs »

:ieeee: Мери, Маги, Парижките потайности ви очакват. Ще тръпнем в очакване на вашето пътуване, а после и снимки и разкази. Много е вълнуващо.
Когато сме ходили самосиндикално в чужбина ползвам за нощувки този сайт :
https://www.booking.com/index.bg.html?a ... gKqlvD_BwE
Има много добри обзаведени апартаменти на нормални цени. Гледам по адреса на картата да се намират на удобно място в центъра или да са в близост до местата които искам да посетим. Резервират се с кредитна карта Виза предварително. Разглеждам предварително и в Гъгъл мапс какво има наоколо и къде трябва да идем.
https://www.google.bg/maps/place/%D0%9F ... d2.3522219

:gush:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Гео, граф »

Колко ѝ трябва на Мимет - едни 200 евро да ѝ останат от предишно приключение и вече е насрочила следващото! Давай, дерзай, а после ще гледаме репортажи от Париж, Манон и Мерка с Магда :liubov: . Много ти се радвам, луда жено :gush: :tzeluvka: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ви, ранобудни другарчета! :gush: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Минаваше 3 часа след полунощ и недоумявах защо не мога да заспя. :ovtza:
Дали защото се питах в операта ще има ли чаши шампанско? :sthinking:
Току що изпих първата чаша кафе с първата цигарка. Докато доизстива втората чаша, сядам на компа.
Време е да започна да си пиша ХН, защото не се сещам за всичко наведнъж и е добре всяко нещо, за което се сетя, да го уловя в ХН. Например за "оперната рокля" - на коя дата да я извадя, изпера и изгладя. И на коя дата трябва да заинтересувам за метеовремето в Парих, как да пътувам и какво да нося за там.
Поли, аз съм готованка. а внучката ми Маринито и Маги са в час - те веднага намериха кое къде е. Късно снощи дадох телефона внучката ми на Маги и сега може би те си говорят по телефона.
Време е да прегледам ХН за днес и след втора чаша да тръгвам по задачки. :ieeee:
Докараха вчера новия бойлер в коридора. Сега трябва и майстор да докарам - да свали стария и да монтира новия.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

До тук хотелът е избран. Разбира се, по името. :lol: И защото случайно е наблизо до операта. ;) Леонардо да Винчи.
Париж вече тръпне от нетърпение да ни посрещне на червения килим с цветя и фанфари! :ieeee: :sflower: :ieeee: :sflower: :ieeee:
Остава и за билетите да се уточним и в първия работен ден - утре, или след ЧНГ - изпращам на внучката ми паричките.
И отивам да търся самолетни билети.
Днес се разгледах в "моя" магазин за сувенири. Ще вземам няколко - не се знае кога и къде ще си кажа "ех, сега да имах едно сувенирче да дам...".

Туй са си моите радини вълнения.
Пак тук Маги ще пише за нейните си пък радини вълнения.

Не знам внучката ми дали ще иска и тя да пише тук как се справя с младата баба Маги и със старата баба.
Но идеята ми харесва, да! :daaa: :daaa: :daaa:
Ще пратя линка на имейла с предложение да се регистрира и да прочете темата и да продума нещо, ако се реши.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Мария Николова »

Имаме първата крачка. :daaa:
Внучката ми marina.n поне се регистрира, прочела е темата до тук.
И това е нещо. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Shami »

Привет Марина,добре дошла при нас! :tzvetentze:
Толкова хубаво и интересно приключение ви очаква,Париж,опера и пак Париж :potekoha:
Мерко,Маги ,да знаете,че подскачам заедно със вас,вълнувам се така все едно аз ще пътувам.Толкова са хубави тези моменти.
Да изживеете всеки един от тях,да снимате,да разказвате,да си прекарате чудесно.
Ох,не мога та това е Париж,Франция,искам всички подробности.Какви са хората там, времето,виното, сиренето.Мерко,заради мене да огледаш хубаво,вярно ли е,че всички Французойки са слабички ,виж какво ядът тези хора и ми измъкни някоя френска диета. Да пробваш и сиренето и виното.Обожавам сирене.Ох и френските кафенета,размечтах се :angel2: И за френската мода съм чувала все хубави неща.
Ех,колко ще е хубаво,ще ви следя със трепет темичката и ще съпреживявам всичко със вас ,всичкооо :liubov:
Маги,ако Мерка не може,опиянена от великото оперно изкуство ще разчитам и на теб .Радвайте се на живота и направете всяка една своя минута незабравима. :ieeemyzh:
Боже,момичета,това ако аз затръгвам за някъде извън страната ни,още преди да съм тръгнала ще си докарам някой инфаркт от вълнение и страсти всякакви.,та даже и вкусови :lol:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Магдалена »

:tzeluvka: Мише-Шами, стига си подскачала,опцията е отворена!
Билетите още не са закупени,така че,отпиши зимната градина(за сега) и
хващай пътя с нас !!! :dovolen: :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: "Манон" в парижката Opéra Bastille.

Мнение от Shami »

Маги,знаеш ли,че ми мина такава мисъл през главицата,не съм ходила никъде извън страната.Е ,само веднъж до Охридското езеро,но това беше на младини.За огромно мое съжаление не мога да мръдна никъде,дори и тук да е,за повече от два,три часа.Започвам нова работа след седмица и отпуски,болнични и отсъствия са немислими .После,баща ми се оказва другия голям проблем,няма желаещи да ме заместят,а и характера му в последно време е станал толкова променен,че всички бягат със двеста от него.Морето тази година отказахме заради него.
Има и още,но да не дотягам със проблемите си.ММ също няма да ме пусне,ще изтъкне един милион причини,здравословни,финансови и лични.Абе ,чудо е при мене.Та,засега ще ви следя и съпреживявам отстрани.Силно се надявам,един ден и на мен да ми се усмихне това щастие и със очите си да видя Лондон,Париж,едно околосветско пътуване добре би ми дошло. :stiskam:Споменах ли си и абитуриента :lol:,ето къде ще ми отиде и пътуването и зимната градина :lol:Затова свивам перки и кротко ,кротко засядам пред монитора във поза дебнене на всички ваши проблеми,решения и радости. :gush: :gush:
И благодаря за поканата :tzeluvka: ,за мен тя значи много,повече от зимна и всякаква градина. :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”