Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

така е в сивият сектор... ;) ., сигурно си му поискал фактура, а той това го смята за кръвна вражда... :lol: ., аз така се оплаках на една счетоводителка, като и казах, как ще вземеш фактура от автомонтьор, нали ще ти прецака колата... :lol: ., тя ми отговаря...и от фризьорка, знаеш ли какво ще те направи.... :lol: :lol:

поне си се отървал, по-далече от такива хора... ;)
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

Намери ли си нова къртица, гледам едни в нета предлагат по 50-60 лв/м, ама дали са истина не знам... ;)
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от cameraman »

Icon написа: Фев 3, '20, 17:23 Намери ли си нова къртица, гледам едни в нета предлагат по 50-60 лв/м, ама дали са истина не знам... ;)
Тарикатът ми вдигна, но говорих и с друг. Я дай да видя какво си намерил, моля. Аз ще почерпя.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

Хич няма да се пазариш, дали ще намери вода или не, то от него не зависи нищо, където му кажеш там дупчи, иначе и тоя ще избяга.. :lol: .риска си е твой.. ;) ., ако няма вода, няма да му плащаш само тръбите и филца, сиреч 40-50 лева на метър и местите сондата на 20 м по-нагоре...и апять.. :lol: ..20 метров.... :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

тука ги гледах евтинийките.... ;) , ама като гледам, някои имат добра материална част.. :lol:

https://grad.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D0%B ... 0%B4%D0%B0
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от cameraman »

Icon написа: Фев 3, '20, 18:30 тука ги гледах евтинийките.... ;) , ама като гледам, някои имат добра материална част.. :lol:

https://grad.bg/%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D0%B ... 0%B4%D0%B0
Всичко е заблуда. Днес се обаждах да питам по варненската обява. Не става работата. Същата цена каза- 130. Те по всичките продавалници слагат цени за баламосване и после като се обадиш, не знаеш какво всъщност са ти фиксирали с написаната цена. много пъти съм убеждавал търговци, че този финт не е нищо по-различно от дребна измама, но предполагам, че комисията на потребителите ако пожелае може да наложи някоя глоба. Ама и тая комисия е една измислена. 3 пъти ми се е налагало да се отнеса към нея. само единия път свършиха работа. Не зная дали всъщност страхът на продавача не свърши всичката работа.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

Много е наистина. Ама това 130 лв с тръби, филтри, филц - само пускаш помпата или има и други подводни камъни... :lol:
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от cameraman »

На един съсед не му изчистили дъното от фин пясък и му горят помпите.
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

Тя само водата да е по-твърда или варовита, както и викат, разказва играта на турбинките, а ако има и пясък става пясъкоструйка, а той не пита скъпа ли ти е помпата или не, жули наред. При мен е центробежна и пак яде лопатките, съдя по налягането, ама за 20 лева взимаш нова чугунена турбинка и сменяш, ама за сега я карам докато омалее още, та тази е на 15 г. и ме кара още в двора, беше китайска за 120 лева. Иначе имам една от старите български за овощната градина, леле мале.... ф50 тръба хвърля вода на 4 метра.... :lol:
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Водата- дар от Бога, обсебен от ВиК дружествата.

Мнение от Icon »

Намерих данните на старите помпи на Вида с двигател на Елпром-Троян, моята е Вида4 - 310 л/мин., , което прави 18,6 кубика на час или 14 ст..... :lol:

Изображение

Имахме и по-мощна, но ни я откраднаха, ама дървена врата беше, сега направих желязна и я прибирам на Есен, че много апаши има...бе..... :lol:
Поне се поставя за 5 минути и е към 10 кила.
Та който иска центробежна помпа-това е помпата, гледам че вървят по 250-300 лв втора ръка, но всеки лев в нея си заслужава. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”