МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от scleri »

Кой не знае град Дубай, кой не е чувал за него.
Да ме прощава Ботев че перефразирам неговите думи за Чавдар войвода, но ако някоя социологическа агенция вземе че си направи труда да проведе малко проучване ще се окаже че повече българи са ходили в Дубай отколкото в Малко Търново например. От доста време съпругата ми ме натискаше и ние да се влезем в това число, и на края / както се казва на английски / кандисах.
Няма да ви разказвам за града, за небостъргачите и булевардите със седем платна във всяка посока. Сигурен съм че сте виждали много снимки от това място, а може би и сте ходили лично. Реших да ви покажа няколко снимки от едно райско кътче сгушено в единия край на Дубай - приказният парк "Миръкъл гарден".
Предлагам ви една фоторазходка без думи. Както сами ще видите те са излишни.

/ Кликвайте върху снимките. Ще станат по-големи/

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение


Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Гео, граф »

Ъмм... те тука вече е загубена мярката. Повече ми е. От всичко по много и то подредено, сресано, та чак зализано. Вакханалията от фигури ми бърка в мозъка и ми пренарежда чакрите... Тц, не е мойто :sneee:

Докато Бялата джамия е :sdaaa: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от ljuboznatelna »

Арабска пищност и разточителство. Бих го разглеждала само с познавателна цел, в смисъл "Как се прави". Архитектурата ме впечатлява много повече, но не съм сигурна, че бих отишла там, за да видя само частичка от нея и да се върна с изкривен врат от зяпане нагоре :) В нета има много повече.
Склери, все пак ти благодаря за репортажа, много хубави снимки. Човек трябва да знае и защо не иска да ходи някъде :)
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Миша »

Аз пък искам да отида заради аромата на петунии , кича си е кич, ама петуниите ги докарват !
Като знам колко работа се изисква, за да се поддържа една такава кошница в перфектен вид , евала!
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от johnstalker »

Един кактус не видях.. нямаха ли? :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от ljuboznatelna »

То е като ние да си отглеждаме декоративен троскот.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от scleri »

Думичката " Парк " не е много подходяща за това сравнително ново дубайско чудо. Нито предразполага към отмора и релакс като всеки уважаващ себе си парк, нито ще ви ошашави с разнообразието от видове цветя, храсти, и дървета като един парк тип ботаническа градина.
Това човешко творение е създадено с една единствена цел - Да носи пари. Както деветдесет и девет процента от всичко дубайско муждувпрочем. Явно по този край хората знаят как се прави това защото огромният паркинг пред входа на тази градина е пълен, а пред касите трябва да почакате поне десетина минути за билет. Интересното е че тази градина грабва вниманието ви още в първата секунда в която я видите, а след това като се замислиш с изненада установяваш че не можеш да кажеш какво точно те е впечатлило.
Все пак трябва да отдадем нужното уважение на хората които я създават и поддържат. Казвам създават, а не създали, защото переодично цялата градина се преаранжира изцяло. А за поддръжката какво да ви кажа. В градината има засадени приблизително 45 милиона отделни стръка цветя, но ако ти се прииска да намериш дори едно изсъхнало листенце ще ти се наложи доста да се постараеш.

Кактуси няма Джони. Дори един, ей така за разнообразие. То като се вгледаш ще установиш и че освен петунии почти нищо друго няма. Има малко декоративни слънчогледи с които са очертани някои от алеите, и тук там по някоя туфа декоративна пампаска трева.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Мария Николова »

johnstalker написа: Дек 2, '19, 19:30 Един кактус не видях.. нямаха ли? :)
И гюл нямат, Джони.

scleri, отново перфектни снимки! :shandshake:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от scleri »

ljuboznatelna написа: Дек 2, '19, 18:11 Арабска пищност и разточителство. Бих го разглеждала само с познавателна цел, в смисъл "Как се прави". Архитектурата ме впечатлява много повече, но не съм сигурна, че бих отишла там, за да видя само частичка от нея и да се върна с изкривен врат от зяпане нагоре :) В нета има много повече.
Склери, все пак ти благодаря за репортажа, много хубави снимки. Човек трябва да знае и защо не иска да ходи някъде :)
Знаеш ли, и аз бях против пътуването до Дубай. Отидох само щото съм женен от трийсет години и съм научен да слушам. В нета има безброй снимки от това място, и бях сигурен че няма да видя, или да науча нищо ново. Реалността се оказа малко по-различна. Небостъргачите, и перфектните булеварди не ме изненадаха. Все едно че всеки ден съм минавал по, и покрай тях. Но в Дубай освен сгради и улици има и хора. Много хора, които се оказаха ... И аз не знам какво точно определение да използвам. С една дума успяха да ме изненадат приятно. Става дума не за местните, представители на които срещахме много рядко, а за гастърбайтърите благодарение на които Дубай е това което е. Живота там тече на други скорости, и по различни от нашите земи правила. Сега като се замисля се оказва че не съжалявам за десетте часа прекарани в самолета / отиване и връщане / Струваше си човек да види с очите си един различен от нашия начин на живот.
Може би като мине още малко време, и мислите и чувствата ми се избистрят все пак ще ви разкажа с няколко думи и за самия Дубай, и най-вече за хората които го правят такъв какъвто е.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение
Някой е спечелил конкурса и неговия проект е бил изпълнен, защото е показал как от нищо (2-3 вида цветя) може да се направи нещо, каквото никъде го няма. Направено е великолепно и от там нататък герои са хората, които поливат и поддържат "конете", "дърветата", "замъците", "самолета"...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”