Криси

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Криси

Мнение от ljuboznatelna »

Криси, сега ще ти кажа нещо, само дано не се засегнеш по някакъв начин.
Аз не съм от Пловдив, а от Бургас, и там Куртово Конаре се използваше като нарицателно име за нещо много далечно и забито. Даже дълго време не знаех, че реално съществува, мислех си, че е някаква измишльотина. Нали нямаше интернет и Уикипедия.....А на картата къде да го търся? Нали е далечно и забито.... :) И вече отдавна пловдивчанка, един ден дъщерята се появява с гадже. Питам го откъде е, той - от Куртово Конаре. Направо като виц ми прозвуча. И избухнах в смях, ама така, че пет минути не мога да се овладея. Голяма излагация :D Щерката знаеше за бургаския лаф, и само се подсмихваше срамежливо. Горкото момче не можа нищо да разбере. :D
Криси
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Ное 18, '19, 11:03
Местоположение: с.Куртово Конаре

Re: Криси

Мнение от Криси »

Ljuboznatelna ти си бонбон :tzeluvka: Аз не помня някога да съм се смяла така в осем часа сутринта (а слушам само БГ радио, там всяка сутрин е смях ).А, това не го бях чувала, иначе по много телевизии са се шегували с наааааше сеееело :lol: :lol: :lol: Между другото от Куртово Конаре е майката на Къци Вапцаров , и той най редовно посещава леля си там.Хайде :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: а аз ще продължавам да се :lol: :lol: :lol:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Криси

Мнение от Lalel4e »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Люб!...

Знам го Куртово, ходила съм даже там (не че нещо помня). И към Стамболийски често ходим.
Криси написа: Дек 2, '19, 22:07 Аз съм изумена от търпението на всички които очакват уикендите, за да си видят прекрасните градини. Сигурно е много трудно понякога, но пък и сигурно си заслужава.
Търпение не търпение - никой не те пита - това е единственият шанс. :|
Аз по-скоро се чудя как съм издържала 20 години в апартамент без никаква градина. Когато бях малка беше много престижно "да имаш апартамент"! А аз съм израснала в мъничка порутена къщурка и майка ми все повтаряше "Гледай да си вземеш мъж с апартамент!" Аз, разбира се, не го гледах това, но пък то самО ми се случи и се чувствах много преуспяла - 2 в 1 - хубав мъж с хубав апартамент, в центъра на хубав, голям град - те станаха даже 3 в 1 :lol:
Имах само три саксийни "цветя" (листа).
Вилата наследихме от свекъра и свекървата. Дълги години не можехме да ходим - първо нямахме кола, после децата бяха малки, а мястото страшно запустя и дори аз не мислех че е възможно да се възроди някога. Ако не беше този форум и нещастните ми принудително изкопани лаленца (те вече не са нещастни :ssun:), сигурно никога не бих дръзнала да пробвам.
Да се върнем на търпението - те таквоз нещо нема! :lol: Не съществува! По цял ден в главата ми луковици. Ей сега в тоя период от октомври до ден днешен, мисълта направо ме съсипва. Следя прогнозата час по час. Ако се развали времето или не успея да отида поради някаква друга причина, просто полудявам. Да не си край мене! Сънувах тази нощ пак цветя - едни страхотни букети от рози на обществено място и аз крада за резници...
Събота ми е последният шанс да довърша саденето на луците - ако не успея, ще го преживея като погром - дълбок личен неуспех.
Подозирам как ще садя лалета пред блока!
Ако бях на по-забутано място, сигурно щях отдавна да съм усвоила тревната площ, ама още не се престрашавам. Освен това е от северната страна и не вижда слънце! Основното й предназначение е първа отбивка за кучетата от блока (и не само) :snif:

Ама стига съм ти пълнила темата с мойте истории - розичката е страхотна, прилича на една от тези, които крадох насън :lol:
Да ти е жива и здрава и да те радва дълго, а ти поразпитай специалистите, че минитата били капризни.. Но и аз съм на път да я свърша една такава - има страхотни сортове на пазара и сигурно следващия топъл сезон и аз ще се сдобия с 2-3 - ако щат да растат, ако щат да живеят - аз имам право на проба! :hihihi:
__________________________________

:ovtza:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Криси

Мнение от ljuboznatelna »

Криси, радвам се, че на смях те изби :tzeluvka: Вече го знам аз това Куртово Конаре, и не заради гаджето на щерката. :) Не съм ходила, но много искам да го посетя по време на фестивала на лютеницата! Засега сме стигали само до Ново село, и то заради кюфтета :D Но и кюфте с лютеница никак няма да е зле :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Криси

Мнение от Гео, граф »

Криси, добре дошла и от мен :tzvetentze: !

Вече са те посрещнали момичетата, но и аз да ти помахам с ръка :shi: .
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Криси

Мнение от Havga »

Криси написа: Дек 3, '19, 20:49 Изображение
Новата ми 🌹. Не издържах на изкушението. Все ми се иска да имам цъфнало цвете пред очите.
ААА, този цвят е уникален! От къде сдоби с това чудо? Аз непрекъснато дебна за минита с по-интересни цветове, защото жълти, розови и бели има доста доли в Кауфланд.

И добре дошла и от мен! :daaa:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Криси

Мнение от маргото »

:shi: Здравей Криси! :tzeluvka: Завладяващ ентусиазъм излъчваш, а и късметът, че си открила този форум, взети заедно
са предостатъчна гаранция за успех, и бъди сигурна, че скоро ще се радваш на хубава градина! :daaa: :stiskam:
Добре дошла и на добър час! :sbear: :tzvetentze:
Криси
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Ное 18, '19, 11:03
Местоположение: с.Куртово Конаре

Re: Криси

Мнение от Криси »

Това с късмета си е така.Бях попаднала случайно на информация от форума в пинтерест и ето че се регистрирах . Хора тук наистина има много полезна информация.
Та по същество: Розичката е закупена :lol: :lol: :lol: от гр.Пловдив ,бул.България, цветарски магазин срещу СОУ " Яворов " . Разбрах че тия минита са капризчета, нооооооооооо ние сме позитивно настроени :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: ще оцелееееееееее
Между другото имаше доста цветове, цената е 5 лв. , имаше и по големки за 8 лв.
А сега за кюфтетата на Ново село еееееееееееее то с това се прочу пържоли,кюфтаци и шкембе :lol: :lol: :lol: Значи да обобщим първо през Ново село за кюфтенца после в Куртово Конаре да ги топнем в лютеничка , е нека тогава в Бургас да ни се смеят :angelche: :angelche: :angelche:
Сега сериозно :!: първо :stiskam: стискаме палци повече да няма свински болести , :stiskam: пак стискаме палци да разрешат свободния вход за ДВОРЕЦА " КРИЧИМ " И УРААААААААААА лятото под конвой в двореца .
Последно да уточня двореца "Кричим" няма повтарям няма нииииищо общо с гр.Кричим ,той ( двореца ) се намира на Куртовска земя.
Връщам мисълта малко назад за свинските болести, споменах ги защото в двореца има диви свине ,сърни , фазани, а заради болестите бяха под карантина.
Ооооооооооооооооо вече досадих край. :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka: на всички, много сте мили.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Криси

Мнение от ljuboznatelna »

Криси написа: Дек 4, '19, 22:34 Значи да обобщим първо през Ново село за кюфтенца после в Куртово Конаре да ги топнем в лютеничка , е нека тогава в Бургас да ни се смеят :angelche: :angelche: :angelche:

Хахахаха, скицо, в Бургас само могат да ни завидят!
Ти си пиши без притеснения, нали си е твоята темичка. Вече намери и сродна луда душа за лалетата, след Бургас се качваме на баира да й помогнем да измисли схемата на засаждане най-после, че ще дойде време да цъфтят! :lol:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Криси

Мнение от мечтица »

Kриси,добре дошла и от мен!
С удоволствие често ще гостувам в твоята градина
Тук е приятно, уютничко и весело.
Ходила съм в Куртово Конаре,хубава почва имате и доста производители на домати и чушки.
От мен пожелание да сътвориш прекрасна градина :gush: :stiskam: :gush:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”