Препарати за дома

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Препарати за дома

Мнение от Satori »

nel4o написа:Това с прането на ръка просто няма как да се получи :twisted: Айде де! А маникюр а? :lol:
Душата, кво пране на ръка бе?! Само дадох за пример как в незапомнените времена на моето детство баба ми ги переше на ръка :lol: /Аз маникюр нямам, ама пердета пера няма да казвам колко рядко, да не ми излезе име, и то в пералнята, естествено :lol: Пък ако случайно реша да ги избелвам, щото не са ми достатъчно светло бели :mrgreen: - ще отида и нови ще си купя :lol: - в магазините по левче и на кило продават страхотни, готови ушити за без пари, стига да уцелиш/ Само ръчното перде, плетено от баба ми на една кука, не бих го сменила, ама то е бежово :lol:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

Уффффф :ufff: Притесних се, да не би да трябва да пера нещо ... тъй с кунки :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Препарати за дома

Мнение от Satori »

nel4o написа:Уффффф :ufff: Притесних се, да не би да трябва да пера нещо ... тъй с кунки :lol:
Цъ. Не трябва. Но .... все пак човек трябва да е осторожен - като натиска копчетата на пералнята, да не си счупи нокът :idea:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Препарати за дома

Мнение от Feeriq »

:D При мен няма такава опасност Щото точно по тая причина у нас мъжО пуска пералнята :hihihi: Сега сериозно мооля за отзиви за читав течен прах за цветно пране ,че купих едни разкошно лилави чаршафи и ме е страх да не ги съсипя .Ползвам немски течен Ариел за цветно ама и с него не смея да пробвам .
А някакви отзиви за течните Dixan и Coral optimal color за цветно?
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

Ариел за цветно пране е един клас нагоре от Корал, от Диксан - 2 класа нагоре. :nod: Всъщност нашият Рекс би трябвало да е със същото качество като Диксан, но за съжаление не е. :hmmmmmm: Смело си пери чаршафите с Ариел. Аз имам черни на червени макове и си ги пера с точно такъв. Нищо им няма. Все пак трябва да се има предвид, че ако чаршафите са чист памук, няма начин да не избелеят с времето. Но пък нищо не е вечно. Виж ако са сатениран памук - ще ги ползваш с години и нищо няма да им се случи ;)
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Препарати за дома

Мнение от Feeriq »

Т е да си пера и занапред със Ариела и да не се изкушавам от разните там Корали :D Мерси много :tzeluvka: :tzvetentze: А впечатления от Weise Riese/течен/ за цветно ?Аз съм пробвала универсален май беше и много съм доволна но ми се ще да пробвам и за цветно за разнообразие ,че все Ариел ми омръзва.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

Изглежда ти се ще да смениш :mrgreen: И Weisser Riese не е лош. Корала също. Щом ти е омръзнал Ариела .... :lol:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Препарати за дома

Мнение от Виола »

За Weisser Riese и аз потвърждавам :daaa: . Страхотен е!
Аватар
Niki
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Дек 14, '09, 09:22
Местоположение: София

Re: Препарати за дома

Мнение от Niki »

Милички, препоръчайте ми, моля, препарат, с който да почистя остатъци от цимент и мазилка по гранитогрес. Пробвах с каквото имах под ръка, купих Cilit за котлен камък и ръжда - само търкането ми остана. Гледах в един интернет магазин препарат за тази цел с производител HG, който нищо не ми говори и все още се колебая дали да поръчам. Повърхността, която трябва да почистя никак не е малка - 14 кв. тераса :snif: Затова се надявам на някакъв вълшебен препарат, който да ме избави от мъките..
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

Sano имат специален препарат за след ремонт. Вади цялата мърсотия от плочките :nod:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”