Препарати за дома

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Препарати за дома

Мнение от al.yank »

Имам два такива въпроса:
Как се почиства полимерна мивка?Не смея да ползвам абразивни препарати,да не се надраска.
Моля,някой,ако има такава,да сподели!
И второ-пак за почистване иде реч,с какво се почиства акрилна вана?
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
jaki
Дълго кафе
Мнения: 117
Регистриран на: Май 8, '11, 10:52

Re: Препарати за дома

Мнение от jaki »

nel4o написа:
bouquet написа:Благодаря много! :tzeluvka:
Ще потърся Fairy, а ако не намеря ще взема Сано
На Сано имаше канцерогенни пратки, така че не ти препоръчвам. Фейри няма да намериш в големите вериги, търси го в специализираните магазини :nod:
Внимателно четете етикетите и видите ли вносител фирма "Прометей" по-добре се откажете и купете нещо друго.
Сър кер е много добър препарат за деца и хора с алергии, но за сега няма внос.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Препарати за дома

Мнение от Di_Va »

Това с канцерогенните доставки от Сано, не съм го чувала. Понеже ползвам някои препарати на тази фирма - (веро и омекотител за пране), моля, който е запознат да сподели или да посочи къде да прочета. С тази информация направо ме хвърлихте в размисъл :o :cry:
rosi_ilieva
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 30, '13, 19:36

Re: Препарати за дома

Мнение от rosi_ilieva »

[email protected]
С удоволствие ще обясня на всеки проявил интерес към продуктите на Амуей. Ползвам ги вече 18г и няма промяна в качеството. Това е едно от нещата,които потвърждават достойнствата на тези продукти. Няма недоволни клиенти, има не добре осведомени такива. Ето защо винаги сме на разположение. Много благодаря за хубавите мнения изразени от нашите доволни клиенти. За всички, които са отворени към едни по добри продукти ,за по добро здраве и еко свят за нас и нашите деца, ето ви сайт за инфо:
http://www.amwayrosiilieva21.alle.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Успех на всички във форума.
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Препарати за дома

Мнение от къщичка »

Гледам по възможност да използвам еко препарати, щадящи природата.

Таблетки за миялна - еко, ползвам на Грюн Грийн. Понеже съдомиялната ми е малка, поставям половин таблетка. Рядко еко продуктите имат качествено измиване, но от тези съм супер доволна и не надраскват съдовете както Сомат например.

Веро на същата марка, гланц за съдомиялна също. Имат и препарат за баня, също добър и спрей за прозорци. И най-вече - не миришат на химия.

Добър еко препарат за пране не намерих. За бебето ползвах течен Корал сензитив, купувам го от магазини паралелен внос. Той беше препарат на годината в Германия ако не се лъжа за 2008 и 2010 г. Корал имат и други течни препарати, особено ако държите на миризмите - несравними са.
Омекотител ползвам много рядко, за мен е излишен.
За цветно пране ползвам немски Персил, пак от магазинчета паралелен внос.
За бяло имам течен Даш - италианските продукти за пране са едни от най-ароматните, а Даша е висок клас перилен препарат в Италия.
За бяло също ползвам и Омото, което се продава по големите вериги.

Препарат за под пак ползвам еко - на Грюн грийн.

Най съм доволна обаче от препарата с оцет на dm, с него лъскам мивката, батериите в банята, че даже и шкафовете. И е супер евтин, стига ми за дълго време.

Сано препаратите имат много фосфати, които са вредни не толкова за човека, колкото за природата. Доста агресивни са.
На Амуей съм била дистрибутор, специално праховете им не са нещо по-различно от другите, сравнявала съм им съставките. За мен са излишно скъпи. На по-ниски цени има много по-добри, дано не ми се обидят дистибуторите тук.

Понеже много съм се интересувала от перилни препарати, в България марки като Ариел, Персил, се произвеждат за балканските страни, качеството между един немски и наш Ариел е различно,от официалните продукти на пазара в България най-висок клас държи Персила. Ариела не е много добър. А марки като Бонукс, Рекс, Савекс са много ниско качество.
С две думи -няма евтин и едновременно добър препарат за пране.
Има добри български марки - Темата не беше лоша за цената си, ама и развалиха формулата.

И нещо,което е масово рекламирано не го купувам. Обикновено се натрапват продуктите, които иначе никой никога няма да купи. Но рекламата е голяма сила и българина си мисли, че щом се рекламира, значи е добро.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Препарати за дома

Мнение от nel4o »

:nod: :nod: :nod:
Съгласна съм като с цяло, приблизителната цена на едно пране с истински Ариел например, не може да падне под 40ст. Години съм се занимавала с това та знам... Другото, което искам да споделя е че, разлика в качеството между течен и прахообразен препарат няма ако е истински, като цената на прахообразния е една идея по-висока, тъй като хартиената опаковка качва себестойността. Хубавите сухи перилни препарати се опаковат в картонени кутии или в разтворими пластмасови опаковки.
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Lakrima
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 23, '13, 17:50

Re: Препарати за дома.

Мнение от Lakrima »

nel4o написа:Тъй, тъй. За бяло пране - Skip. За цветно капсулован течен Ариел, омекотител - там вече съм капризна, няма да коментирам защото е само въпрос на вкус. В банята и тоалетната ползвам всичко което има хлор в него. Бактериите и другите там гъби и папрати не умират без хлор. За фурна - спрея на Сано или мус на Апта. За прозорци ползваХ Клин и Аякс с оцет. Откакто купих уреда на Виледа за почистване на прозорци ползвам каквото попадне - така или иначе не полирам. За подовете - Емсал в съответните варианти - за плочки, за паркет, ламинат. :nod:
От къде си купихте този уред за прозорци на Виледа?
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Препарати за дома

Мнение от Lizi »

Тъкмо щях да питам за обезмаслител в темата за въпроси и отговори и видях, че имало такава тема.
Напоследък нещо не мога да улуча добър обезмаслител за керамичните котлони.Бихте ли ми препоръчали ?
Аватар
kremenu6a
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Апр 1, '13, 13:17
Местоположение: Пафос

Re: Препарати за дома

Мнение от kremenu6a »

Да съживя малко темата :dovolen: Та ... препарат за съдове използвам PUR ;за плотовете използвам Klinex или Bingo кремообразен; препарат за банята и тоалетната за основно почистване Цилит бенг,за таолетната чиния Доместос и за ароматизиране продукти на Duck или Bref ;За пода използвам общо взето каквото ми попадне пред очите,в момента използвам препарат на Cif (зеления);пера с Ариел капсули и съм много доволна,имам и за бяло и за цветно.Използвам и капсулите на Диксан,много добра работа ми вършат също.Омекотител Ленор
Понасяй с достойнство нещата,които не можеш да промениш
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Препарати за дома

Мнение от emi »

Lizi написа:Тъкмо щях да питам за обезмаслител в темата за въпроси и отговори и видях, че имало такава тема.
Напоследък нещо не мога да улуча добър обезмаслител за керамичните котлони.Бихте ли ми препоръчали ?
Последно ползвах един - Рубикон - сигурно мазнините в дробовете ми свали. Мъжът ми го донесе от работа - там мият трактори и такива работи с него.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”