Триходерма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
drago
Kафенце
Мнения: 33
Регистриран на: Авг 27, '23, 20:05
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Триходерма

Мнение от drago »

С какво ръсите овошките с/у червеи-с боверия или сенная палочка.и после се редува с някакъв инсектицид през 10-12 дни?
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 631
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: Триходерма

Мнение от diado-ilian »

Ивко, искам да чуя твоето мнение. Ако не ти се пише звънни ми. Извини ме ако не ползвам правилните термини докато се опитвам да обясня въпроса ми.
И така: Ние съхраняваме триходермата на спори, те са зелени в случая. Но всъщност момента в който тя работи е когато се развива, нараства, създава мицел. В този момент е бяла пихтиеста маса, бих казал почти невидима или трудно видима. Това което правим е: чакаме да се развие, да направи спори, с които спори ние вече пръскаме. И трябва да улучим момента и условия да се развият спорите и да подейства процеса. Миналата година в големите жеги май не ми се получиха добре нещата. При мен когато сме я залагали горе-долу на 5-10 ден позеленява. Какво ще се получи ако на 4-тия ден, тоест преди да е почнала да прави спори, я използвам? Няма ли в такъв момент да почне веднага да бачка?
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4830
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 576 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Дедко ,за да я ползваш преди да е направила спори е възможно ,но трябва да си сигурен че размножаваш триходерма,а не аспергил примерно.Покълването на спорите става доста бързо,не знам какво те притеснява.Щом при фузарийно увяхване вечерта поливам,а на другият ден растението вече е живнало,значи процеса на покълване хич не е бавен..


Исках да кажа,че това което размножаваме,като направи спори е по-лесно за разпознаване с просто око,в нелабораторни условия..
Аватар
Vencislav
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Ное 13, '17, 20:14
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Триходерма

Мнение от Vencislav »

diado-ilian написа: Апр 16, '24, 09:15 Ивко, искам да чуя твоето мнение. Ако не ти се пише звънни ми. Извини ме ако не ползвам правилните термини докато се опитвам да обясня въпроса ми.
И така: Ние съхраняваме триходермата на спори, те са зелени в случая. Но всъщност момента в който тя работи е когато се развива, нараства, създава мицел. В този момент е бяла пихтиеста маса, бих казал почти невидима или трудно видима. Това което правим е: чакаме да се развие, да направи спори, с които спори ние вече пръскаме. И трябва да улучим момента и условия да се развият спорите и да подейства процеса. Миналата година в големите жеги май не ми се получиха добре нещата. При мен когато сме я залагали горе-долу на 5-10 ден позеленява. Какво ще се получи ако на 4-тия ден, тоест преди да е почнала да прави спори, я използвам? Няма ли в такъв момент да почне веднага да бачка?
Нямате никакъв проблем да използвате триходрмата в мицеларна форма. Обикновено мицел се получава на течна среда с бъркалка. Ако не се бърка, прави спороносене отгоре. След като образува мицел (требва да се прецени точният момент - когато мицелът започва спороносене - нито по-рано, нито по-късно, процесът се спира и течността е готова за ползване. Има трайност около месец.. някой казват два месеца, но не им вЕрвам. Мицеларната форма се използва от фирмите производители на гъбни микроорганизми, защото нямаме голямо разпрашване на атмосферата, по-малко предпазни средства и по-лесна технология. Прави се в големи ферментери от 1-5-10 кубика. За по-голяма трайност към полученият мицел се добавят стабилизатори, което не се практикува от любители.
Всяко спиране на процеса от оптималният момент води до некачествен и неработещ мицел. Това се контролира от фирмите с постоянно наблюдение под микроскоп, следене на РХ и температура на разтвора и още няколко параметъра.
За нас като любители най-лесен за гъбните микроорганизми е получаване на спори понеже са много по-работоспособни от мицела. Мицела основно се прилага за листно третиране и период от няколко дена, докато спорите са през 7-12 дена.
Успех
Фейсбук: "Микроорганизми в хоби земеделието"
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 631
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 85 пъти

Re: Триходерма

Мнение от diado-ilian »

Благодаря Ивко и Венци.
Миналата година беше голяма жега и суша. Аз отида вечер в събота и напръскам, но то е толкова сухо, че според мен не се се развиват. Мислех си че през нощна ще се активират, но когато една сутрин минах от там и видях че и сутринта листата са абсолютно сухи, а след това през деня високи температури се усъмних. Опита за мъгла не беше баш сполучлив- докато ги тествах и почнаха да се запушват с варовик дюзите. Замислям се за някакво оросяване, но ще е по-нататък. До края на май може и да нямам време, виж само по кое време съм седнал на компа.
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6038
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2116 пъти
Получил благодарност: 1224 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Аз пък само поливам с триходерма.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”