Триходерма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
drago
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Авг 27, '23, 20:05
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Палочка

Мнение от drago »

Ето и резултатите от второто поколение сенная палочка

Изображение

Изображение

Изображение

[url=https://ibb.co/VDbGVNZ]Изображение[/url
При първото поколение след 10 дни имаше едва забележима прозрачна ципа на повърхноста.Промених сега-20% от разтвора е вода от варени картофи,посетия материал е смес от двата първоисточника,отглежда се при изключено осветление,при същата 26-28 градуса температура.Това е резултата вече след само 4 дни.“?“ е това палочка ли е,тази концентрация пределна ли е(т.е.мах),или да добавя още тор и да изчакам още 3-4 дни.Това са само 4 литра,а ще ми трябват още поне 10.Та да зареждам ли нова партида или да подхранята тази за още 3-4 дни и тогава да залагам нова.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Драго,прилича ми на хубава палочка.Разбрахме се че трябва да мирише на мая за хляб,та ако мирише така,значи си успял..Ето как размножавам аз десет литра..
Сварявам си хранителна среда,в две добре измити бутилки от минерална вода по 10 литра разделям хранителната среда и слагам по около сто грама закваска.Получават се две пълни до половина бутилки.На следващият ден,или на по-следващият,по бутилките ясно се вижда пръстен,което е признак че палочката се развива добре.Не ми трябва каймак,така че от този момент започвам да тръскам бутилките когато се сетя,поне два пъти на ден.Течността почва да помътнява и на четвъртият ден можеш да почнеш да ползваш полученото..
drago
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Авг 27, '23, 20:05
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Триходерма

Мнение от drago »

Трето поколение Bacillus Subtilis .Само дето не мирише на нищо и има под повърхноста разни плуващи субекти.На всичкото отгоре има и някакви дребни синьо-зелени неидентифицирани обекти.Този пот с добавено нишесте.Резултата е след около 2,5-3 дни.
Изображение

Изображение


Става ли за употреба?И за къде-в канала,на компоста или за ръсене?
Изображение
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ичиконти »

Аз триходерма не можах да отгледам, ама вече 2 години пазя част от пратена ми от Ивко. Де ръся в оранжерията, де съм я фърлил в една пристройка. Хибернирана в захар.
От началото на лятото обаче имам проблем с възпаляване на лявата ми ноздра отвътре, вероятно корен на косъмче. Даже и забира отвреме на време. Боли неприятно.
Какво ми щукна да замеся мехлем от вазелин и триходерма вериде!?! Три пъти намазах отвътре ноздрата и в момента нямам нито болка, нито дразнене. Според мен ги изпапка гадовете, вероятно гъбички.
Ивко ще пращаш пак.
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1199 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Хаха, хората маски слагат, докато пръскат с триходерма, ти си я сложи в носа за лек. :chchaa:
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ичиконти »

alys написа: Дек 6, '23, 13:03 Хаха, хората маски слагат, докато пръскат с триходерма, ти си я сложи в носа за лек. :chchaa:
След преживяната смърт на най-обичания човек от семейството ми, не ме интересува дали съм жив или мъртъв! Ще си правя каквото си искам.
Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6021
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2083 пъти
Получил благодарност: 1199 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Съжалявам за загубата ти.
Аватар
Vencislav
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Ное 13, '17, 20:14
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Триходерма

Мнение от Vencislav »

ичиконти написа: Дек 6, '23, 12:57 Аз триходерма не можах да отгледам, ама вече 2 години пазя част от пратена ми от Ивко. Де ръся в оранжерията, де съм я фърлил в една пристройка. Хибернирана в захар.
От началото на лятото обаче имам проблем с възпаляване на лявата ми ноздра отвътре, вероятно корен на косъмче. Даже и забира отвреме на време. Боли неприятно.
Какво ми щукна да замеся мехлем от вазелин и триходерма вериде!?! Три пъти намазах отвътре ноздрата и в момента нямам нито болка, нито дразнене. Според мен ги изпапка гадовете, вероятно гъбички.
Ивко ще пращаш пак.
Нагледен пример как не трябва да постъпвате. Все пак ако искате може и на филия хляб да я мажете като лек срещу вируси.... тя ще ги изяде. Само за сведение - триходермата не "яде" гъби или бактерии - прочетете как работи триходермата и какъв е механизмът за въздействие.
По описаният начин ще си докарате такава алергия, че трудно ще се оправите после.


За възпаление на носна лигавица прилагам тези лекарства предписани от доцент.... Николов.
Олинт 0.1% Спрей за нос х10 мл - сутрин обед вечер -7 дена по 2 впръсквания
Гентазин ( това е антибиотик) - 1 впръскване сутрин, обед вечер -10 дена

"НАЗОСТАД 50 мкг / впръскване спрей за нос, суспензия СТАДА" (след 10 дена/след завършване горното лечение което ще доведе до положителен резултат) до свършване на количеството, може и месец - сутрин и вечер по 1-2 впръсквания.

Лечението е изпробвано от мен и е ефективно. Добре е да се консултирате с лекар.
Фейсбук: "Микроорганизми в хоби земеделието"
Аватар
Vencislav
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Ное 13, '17, 20:14
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Триходерма

Мнение от Vencislav »

Някой до сега размножил ли е Трифендер ВП на жито или друг носител? Ако ДА, може ли снимки.
Препарата чист ли е?
Фейсбук: "Микроорганизми в хоби земеделието"
drago
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Авг 27, '23, 20:05
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Триходерма

Мнение от drago »

Във връзка с това-https://www.youtube.com/watch?v=siwvGfzWUhQ може ли няколко въпроса към Vencislav на лични.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”