Триходерма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Триходерма

Мнение от belika »

ичиконти написа: Дек 6, '23, 14:04
alys написа: Дек 6, '23, 13:03 Хаха, хората маски слагат, докато пръскат с триходерма, ти си я сложи в носа за лек. :chchaa:
След преживяната смърт на най-обичания човек от семейството ми, не ме интересува дали съм жив или мъртъв! Ще си правя каквото си искам.
Много антибиотици и противогъбични във фармацевтиката се произвеждат от триходерма спп.

Не виждам нищо грешно в експеримента ти, и не се учудвам че е бил успешен.

Не разбирам съвсем защо триходерма продължава да се счита за био контрол обаче. Много лекарства се произвеждат от растения и други организми. Включително морфин, кокаин, антибиотици. Лекарствата обаче са в графа строг контрол на рецептите. Антибиотици с храната дори не ни казват какви и колко приемаме.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
stankab
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Дек 25, '23, 09:53
Местоположение: с.Гълъбовци, община Сливница
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Триходерма

Мнение от stankab »

Здравейтв и честита Нова година! Бъдете здрави и все така търсещи! Нека Новата година бъде успешна и урожайна!
drago
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Авг 27, '23, 20:05
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Триходерма

Мнение от drago »

"Сагата " с употребата на водороден прекис( кислородна вода ) продължава.Все още не е ясно кога и колко,но явно има сериозни проблеми,които водят до нулев 0 резултат в размножаването и на бацили и на гъби.Ето и някои интересни коментари под видеото на Иван
Здравствуйте, Иван Анатольевич. У меня ничего не вышло с пепекисью. Сделала всё как Вы рекомендуете, но уже 6-й день пошёл, а помутнения нет. Препараты биодсо приобретала на валберис, в работе показали себе замечательно. Осталось мало, решила нарастить с перекисью. Пока пробую гелиос и антилус. Всё глухо. Растворы не мутнеют, пахнут перекисью немного. Уже перестала лить перекись, т.к 6-й день пошёл, слишком уже там много перекиси. Стала трясти несколько раз в день, но тщетно. Подозреваю, что перекись убила микробики.

@ivan_russkikh
преди 5 месеца
так не надо лить каждый день. Вот замутнели препараты, что означает, что весь кислород из тощи препарата ушел на дыхание микробиков. Тогда добавили. Сразу пойдет рост активный. можете даже увидеть в толще пузырьки кислорода. Еще три дня подождали. И еще раз можно добавить. Хотя 1 раза чаще всего хватает. там столько сахара нет, чтобы им там размножаться бесконечно. Доели они сахар, на который кислорода не хватило - и всё. Разводите и пользуйтесь.



@elenazhuravkova9831
преди 5 месеца
​ @ivan_russkikh Так Вы же в ролике говорите, что ежедневно добавлять по 1 ст.ложке перекиси водорода 3%-ной. А теперь говорите, что не нужно каждый день лить? Я запуталась уже. Получается, что нужно выждать 3 дня, а потом один раз прилить перекись? Ещё через 3дня можно снова добавить ложку перекиси и всё. Правильно я понимаю?
И Ив.Руских спира да отговаря.
Така че внимавайте с употребата на кислородна вода.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Изображение

Изображение

Изображение

Мисля това да е последната триходерма която правя за да поддържам някаква наличност.. ПиснА ми.. Ще правя два пъти годишно,пролет и есен за редовните ползватели от форума и ще се огранича до тук..
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Триходерма

Мнение от МГХ »

О, да не изпусна. И аз искам. Ако ме научиш по простичко как да я правя :hmmm: няма да те тормозя. Обаче сложно ми се видя докато четох.
Аватар
diado-ilian
Кана кафе
Мнения: 627
Регистриран на: Апр 20, '20, 13:43
Местоположение: Троян, България
Дал благодарност: 34 пъти
Получил благодарност: 79 пъти

Re: Триходерма

Мнение от diado-ilian »

И аз не се справям добре. Едно стане, едно не стане. Дано не закъсаме тотално. :)
Автентичната тъпота, всеки път надминава изкуствения интелект! Тери Пратчет
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Готовия продукт..
Изображение
Имам и течна, която трябва да се ползва веднага, защото не е подходяща за съхранение..
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Триходерма

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Ивко! Цар си!!!
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

От миналогодишната триходерма на Ивко. :ieeee:
Махнах някои "извънземни", останалите са дребни.

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Триходерма

Мнение от ivko69 »

Хич не се съмнявам че ще ти се получи триходермата Алис, щото ти знаеш какво да правиш, а аз знам какво съм ти пратил.. ;)
И след пет години да пробваш, пак ще ти се получи, щото... така... :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”