Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от ljuboznatelna »

Поогледай как са озеленени фирми и фабрички, харесай нещо, и направи подобно. По-лесно е, отколкото да щракаме тук. Снимай, покажи, ще кажем кое какво е.
Home_sweet_home написа: Юни 27, '19, 09:31
Размерите са около 84 линейни метра, около 21 на страна.
Къде са тези 84???
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от ljuboznatelna »

Градинката ти, така , както я прочетох. Дай да измислим друго :D


Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от ljuboznatelna »

А, разбрах за метрите. Периметър значи.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от aurelija »

Добро утро, Сладък дом
За новата градина мога да се включа с вариегатна юка и рустифина Laciniata.Идеално е, че си от Пловдив, защото ако искаш растенията, няма да плащаш и доставка.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
Home_sweet_home
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Юни 26, '19, 13:18

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от Home_sweet_home »

Здравейте,

изготвил съм списък с около 12 вида - включва това, което първоначално беше дискутирано + това, което тук се предложи.
1. Рустифина
2. Албиция
3. Декоративен глог
4. Люляк, динамит
5. Туя - западна
6. Пираканта
7. Берберис - жълт/червен
8. Пауловния
9. Вайгела Мидендорф
10. Спирея
11. Peach crimson bonfire
12. Сребърен смърч/ела.

На място ще попитам кое имат в наличност, кое колко грижа изисква и колко поливане, за да го съобразим и с условията при нас. Съобразно това ще отсеем няколко, на които ще се спрем и така. Много благодаря за отношението ви, за визуализациите, наистина много ми помогнаха. Изобщо за емоцията и чувството, с което се включвате. Поддържат бойния дух :)

Последен въпрос - можете ли да препоръчате градински център, откъдето да се вземат повечето неща, за да не се обикаля? Олея е доста скъп, вярно продуктите са им добри - лагерстремията е оттам, но ценово се поозъбихме :) Мисля за този на Голямоконарско шосе. Досещам се и за Палмцентър.

Поздрави на всички.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1828
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 24 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от aurelija »

ГЦ „Далия”.
Добре зареден е.
Като минеш глухата ЖП линия след Хаджията Груев в ляво.
Хаджията в Кичука.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1126 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от greeneyed »

Като обществена градинска площ, през която ще минават кучета - домашни любимци и недомашни нелюбимци ,оградата от лигуструм е удачна. Расте бързо, сгъстява се с правилно рязане, поддържаш височина, която те устройва, не боледува, не иска кой знае какво поливане.
Иглолистните- огледайте се какво вирее из парковете в града, ориентирайте се за размерите им, за да ги разположите правилно.
Берберисите са супер находка- има височки, има ниски, има с червени листа, има с жълти... и не са мухнати, ама никак. :nod:
Сребристият смърч е много ефектен, става за вашия климат според мен. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от ljuboznatelna »

На Голямоконарско. Предполагам сте в тази промишлена зона. Може да напазарувате съвсем други неща.
Онзи ден бях там, наснимах много красиви кътчета, но телефона ми е бюджетен и камерата не ми беше приоритет, та нищо не стана. Но ще ви хрумнат разни идеи.
примерно:

Изображение

Имаха много хубави топки лавзонски хамаеципарис за 30лв. Така изглежда, снимката е от нета. http://plantica.bg/wp-content/uploads/2 ... Globus.jpg

Имат невероятни дървовидни ружи, цъфтят цяло лято. Видях теменужено синя, кичеста, с огромни цветове. И прасковена.
Изображение

Евтин градински център има в Труд. Но не мога да дам точни координати.

В южната част мога да добавя един градински център, точно срещу борсата Първенец. Богато зареден, и сравнително евтин. За разлика от Далия познават и латинските имена на растенията :D "Велида", ако не се лъжа.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от calico »

Хайде, да я покажеш като я направите!!
На място ще попитам кое имат в наличност, кое колко грижа изисква и колко поливане, за да го съобразим и с условията при нас. Съобразно това ще отсеем няколко, на които ще се спрем и така. Много благодаря за отношението ви, за визуализациите, наистина много ми помогнаха. Изобщо за емоцията и чувството, с което се включвате. Поддържат бойния дух :)

само не разбрах кого ще попиташ на място?
Смяташ, че хората в градинските центрове разбират повече от хората тук??
Да знаеш, че не си прав.
Ако ще купуваш иглолистни например няма кой там да ти каже повече от Маргаритения, Лили, Бреда, и за други неща е същото. Във форума има градини на повече от 10 години, и почвани на гола поляна- на Любознателна примерно, дето имат растения по за няколко градински центъра.

Тук почти всички имат от всичко което искаш да купуваш. Чели са, купували са, гледали са го, и имат по-голям опит от работниците дето в градинските центрове ги сменят на два месеца. Отделно дето повечето от тях приоритета им е да си продадат стоката, а не да стане градината ти.

та мисълта ми е ако искаш да питаш нещо - питай тук по-добре.

а иначе разсадник Нановски в Братаница са добри
регистриран си във форума, те имат преференциална листа към нас, разгледай темата и какво имат в наличност
Последно промяна от calico на Юни 28, '19, 14:33, променено общо 1 път.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Home_sweet_home
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Юни 26, '19, 13:18

Re: Няколко ентусиаста искаме да "раздвижим" една тревна площ

Мнение от Home_sweet_home »

Здравейте,

не искам да досаждам на хората с непрестанни въпроси. Не искам да обиждам никого, ако така се е получило.

Посетих няколко места. Далия...отрекоха доста от растенията, цените ми се видяха малко високи. Дадоха идеи, ще помислим.
На Голямоконарско нямаше човек, с който да се говори, само работници, които казаха - елате наесен :)
В Труд обаче има на входа много кокетно и разнообразно центърче, страхотни неща, жената ни отдели много време и даде добри съвети.
Имаме много симпатии към фотинията вече. Също така смарагд, много свежо зелено е и мисля в комбинация с кълбовидни туи примерно и още някакво в по-бял цвят, всичките на различна височина ще изглежда добре. Албициите там бяха много хубави също.
И пиракантата срещна одобрение, като най-външно разположено от едната страна, и бербериса като по-ниско, в комбинация с иглолистни в съседство + фотиния. Те ще са по-навътре и изнесени напред от двете страни. Втора опция - отпред в по-голяма група всичките, за да не са от двете страни на малки. Албицията ще е някъде до центъра, но не в самия център.

Обобщено - стана това, което очаквах: нещата са по-комплексни и изискват премисляне. Но концепцията се оформя, има идея за нещата вече, което е най-важното. Има и организационно да се премести поливната система навътре, за да може да се разположат храстите по края.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”