Търся отзиви за роза...

Публикувай отговор
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от мечтица »

Дейзи,имам и Ангела и Лимончело,и двете рози не по високи от метър.
Обилноцъфтящи,особено Лимончело не спря да цъфти цяло лято.
Не бих казала че клоните падат надолу,само долните леко прикриват крака.
Моя Лимончело насред поляна и нямам никакъв проблем с косене.
Зеленко също я има,помня че бях впечатлена от нейната роза и веднага поръчах Лимончело.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Deisy »

Е то след тези снимки как да не си ги сложи човек на централната поляна :D дето си обещах повече тревица да оставя :lol: Ще е тревица между розите.
А за bouquet parfain нея си я харесах при Либра .Гледах я в интернет на окръглено храсче стои при мен пусна едни двуметрови клони тя и на снимките при Либра май беше височка .Не знам да хоризонтирам ли да режа ли да я оформя на окръглено храсче? При мен е до обяд на слънце ..Пълно слънце ще понесе ли да я сложа и нея соло на поляната ,че много я харесвам. А когато розите са самостоятелно насадени май най-добре се развиват и по-лесно се обгрижват .На jozefin розената полянка много ми харесва . А за редиците на Либра за сега ще си мечтая само :liubov2: Да не изреждам всички с прекрасните градини Мечтице ,greeneyet ,marillia ....
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от zeleno »

с две думи , ако човек се грижи така , както ти се грижиш за всичките си рози , значи е фърст :lol: :daaa:
и моят е вече с пъпки , и нови листа си пусна даже , но имам рози , които въобще не ги загубиха , тоест - представят се по-добре от него при мойте условия и грижи / Александр Пушкин примерно /
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от mysisu »

Apricot Clementine - наистина ли си остава нисичка (за бордюр)? Споделете, моля, лични впечатления относно цъфтежност, болести, бързо ли прецъфтява. Дали ще стои добре до Goldelse?
Може би не е за темата, но не зная къде да попитам - поръчвате ли от "Градина роза" и дали сте доволни?
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Deisy »

mysisu написа: Яну 16, '21, 17:51 Apricot Clementine - наистина ли си остава нисичка (за бордюр)? Споделете, моля, лични впечатления относно цъфтежност, болести, бързо ли прецъфтява. Дали ще стои добре до Goldelse?
Може би не е за темата, но не зная къде да попитам - поръчвате ли от "Градина роза" и дали сте доволни?
Аз я имам но е в голяма саксия . Гледам си я като мини роза .Много си я харесвам недостатък за мен е ,че има голяма пауза между първи и втори цъфтеж (трети не е имала). Но пак казвам моята е в саксия. С друго не мога да помогна и аз още ги изучавам розите :D
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от mysisu »

Благодаря!
Още избирам и май ще питам и за друг сорт, защото ми се иска да подхожда на вече посадените голделс, но и да цъфти почти през цялото лято.
Набързо се сещам - литл артист? Но като че ли цветът й няма да изглежда добре до голделс?
Аватар
dannaia
Виенско кафе
Мнения: 495
Регистриран на: Юни 12, '17, 18:33
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от dannaia »

Някой отглежда ли тази роза - ANNE DAKIN
Climbing Rose на Остин?
Някакви отзиви за нея?

Изображение
Изображение
Снимките не са мои :)
stghr
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Авг 7, '20, 11:50

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от stghr »

Не знам дали място на моя въпрос е тук,но да карам по същество.
Търся роза за лозето на съпружеското тяло.
Розата трябва да е податлива на мана, защото цитирам думите му"твоите мутанти нищо не ги хваща".
Цвят и аромата не са от съществено значение.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от Тутти »

rose zephirine drouhin
Ще улови всяка мана
stghr
Kафенце
Мнения: 43
Регистриран на: Авг 7, '20, 11:50

Re: Търся отзиви за роза...

Мнение от stghr »

Тутти написа: Сеп 8, '21, 16:30 rose zephirine drouhin
Ще улови всяка мана
Тутти,благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”