Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Breda »

Клокче,благодаря!!! :tzvetentze:
Изгледах го! С моя сухарски математически ум не ми идват по-добре описващи филма думи от -потресаващ,изумителен ,зрелищен!
Гледайте,струва си всяка секунда! :daaa:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от clock »

НаталиГ, споделям напълно написаното в статията :nod: :daaa:
И за пирамидите, и за единната антична цивилизация, за еднаквата архитектура и артефакти, за бързата глобална комуникация и липсващото знание. Впрочем, все неща, които ги няма в учебниците по история ;)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от scleri »

Мегалита Ал Наслаа

От момента на откриването му през 1883 г. камъкът от пясъчник Ал Наслаа е в центъра на теориите за конспирация и противоречия.

Изображение

Огромният камък е разположен в оазиса Тайма в Саудитска Арабия и освен че е перфектно разделен в центъра, на повърхността му са изобразени странни символи, създадени в древни времена.

Двете половини на камъка остават на местата си от векове и някак поддържат баланса си. Хората, които са виждали мегалита със собствените си очи, рядко стигат до извода, че той е бил разрязан естествено.
Има една, най-логичната теория, че разделянето на камъка на две половини в средата е причинено от движението на земята под мегалит. Тези малки вибрационни сили образували малки пукнатини по повърхността на камъка, които довели до напукване точно в средата след векове.
Възниква обаче въпросът: може ли произведение на природата да бъде толкова точно и разрезът твърде акуратен и чист? Това ни води до теорията за съществуването на древна цивилизация, която всъщност е притежавала технологии, по-напреднали от тези, които имаме сега, но те са били напълно изтрити от пясъка на времето.


Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Гео, граф »

Изгледах видеото за Ал Наслаа, попрочетох тук-там из нета без да се задълбочавам, но цялото това повтаряне на едно и също ме кара да мисля, че журналистите цитират един единствен източник, който коментира само археолозите и самоделните конспиратични теории. В клипа обаче има момент, в който в далечината в ляво ясно се виждат инзелберги - това са онези характерни куловидни образувания, които познаваме от старите филми за Дивия запад. Тоест мегалита не е мистериозното единствено скално образувание, а е част от скален комплекс, характерен за пустинния тип климат. Самия разрез на мен лично ми прилича на тектонско огледало (харниш*). Това е геоложки процес свързан с разломяване, който изисква доста обяснения. Виждала съм перфектното такова в Западна Стара планина - оставаш с убеждението, че е невъзможно да е природно формирано. При хоризонтални седименти, както е в случая, разломните зони могат да бъдат идеално гладки, което е голяма рядкост, но не е изключено. Самата зона на триене/разрушаване между двата блока, т.нар. разломна плоскост, в тези условия е нормално да бъде вертикална, защото Арабската пустиня е стар, стабилен пенеплен, в който са останали тези реликтни форми на вплътнени пясъчници. Тук ерозията е основно ветрова, няма да се впускам в обяснения, но при нея нерядко се наблюдават подобни изумителни за човешкото око форми. Сещам се за скалните гъбите в Източните Родопи, Побитите камъни край Варна или Арбол де Пиедра в Алтиплано (Боливия)

Изображение

= Харниши или тектонски огледала - добре загладени (полирани) повърхнини, получени при триенето на двата скални блока по време на движението им. Образуват се за сметка на интензивно милонитизирана (много интензивно и финно натрошени скални частици - б.моя) скална маса в разломната зона. Понякога върху харнишите се запечатват и следите от направлението на движението на скалните блокове посредством бразди на триене (те най-често са паралелни на посоката на движението)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от clock »

А може би просто наистина е имало цивилизация, която е била несравнимо по - развита от сегашната човешка и е притежавала технологии и машини, които са и позволявали с лекота да режат, оформят и моделират камъка. Примери безброй. За жалост човечеството е като шопа - от него по - големо и умно нЕма. Има буквално хиляди артефакти, които ни показват колко напреднали са били цивилизациите преди нас. Но...... Има също и хиляди усукани теории и хипотези, които ни убеждават колко неразвити са били цивилизациите до нашата. Няма конспирации. Един вярва на очите си, а друг на някой, който е казал нещо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Мария Николова »

Мисля, че е само работа на природата.
Ако е дело на развита цивилизация, трябва да е била глупава цивилизация. Ще впрегне толкова усилия, само да докаже, че го може, колкото и безполезно да е това самоцелно можене.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Shami »

Като обикновен страничен наблюдател ето как виждам нещата.
Отначало и аз помислих,че блока скална маса е един и е разрязан с лазер или нещо подобно примерно.Но като се позагледах по-внимателно,струва ми се ,че блоковете са два,различни са и са поставени така нарочно,с някаква цел и целта е точно да има малко разстояние помежду им.Погледнах и в долната част,как са поставени на два плота специално.
Има и някакви рисунки :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Shami »

А може и да има друго обяснение.Ако е доказано,че блока е един и е просто разделен на две части,то тогава това е можело да стане при битка на световете.Нали се знае,че на земята преди е имало великани ,циклопи и други подобни като нашия Крали Марко.Та си представям,че зад един такъв блок скална маса може да се е скрил точно такъв великан или поне динозавър.Обстрелян е с лазерно оръжие.А,че е имало подобна война пишеше нещо в архивите на Индия.Мисля,че не е била само там.
Тези големи камъни според мен са местени и поставяни от великани.Не само този,а и всички останали подобни по целия свят.
Не мога да видя хубаво рисунките :ufff: Дали е една обща и е разделена при отрязването или са две отделно нарисувани.И какво изобщо е нарисувано.Въпреки,че тези рисунки може да са нарисувани много по- късно и от някое племе и да нямат нищо общо с историята на разделяне на скалата или поне с този период от време.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Любопитно, интересно, и разни други "утрепивреме" нещица.

Мнение от Shami »

Увеличих за да видя рисунките.Виждам животно прилича на кон ,ама не е с глава на кон.А зад него ясно се вижда нарисуван извънземен .Мисля,че държи нещо в ръката си,може би оръжие.
Видях и разреза в средата не е съвсем равен.Незнам при употреба на лазер дали така би изглеждало поразеното място или трябва да е равно обгорено. :hmmm:
Мисля,че лазер не е причината. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”