Преди и след - ремонтите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Petya_ »

clock, сега разглеждам снимките и няма как да се въздържа.... много, много е красиво! Всичко ми харесва, поздравления! Но най-много съм очарована от подовите плочки-перфектни са! Харесва ми атмосфетата, която сте създали! Още веднъж поздравления, със здраве да си ползвате новото място и много прекрасни моменти да имате там! И да вмъкна, едни перденца пред пералнята ще стоят чудесно! Качвам снимка как направихме ние... Пердетата ги ушихме в Икеа, от платовете там си избрах, плюс една покривка, защото нямаше с какво да комбинирам. Аз останах доволна. Ето това се получи /не обръщай внимание на бъркотията ;) /:
Изображение
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от flora »

Клок, много ми хареса как сте се справили! Чудесни красиви и практични решения.Много ми хареса мивката и ако не е тайна откъде се сдоби с нея? И още един въпрос: шкафа под мивката поръчка ли е или стандартен, че ми трябват едни такива вратички? Печка на жив огън много харесвам, (но няма къде да сложа) защото и топлината и атмосферата край нея е различна.Ще се радвам на твоята като показваш снимки.Дълги години да се радвате на уюта, който сте създали!
Изображение Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Ха ха ха, Пете, с теб ли се засякохме за малко една вечер, когато си взимахме лилиумите от Малеас? Личи, че и двете сме фенки на Икеа и то на едни и същи продукти :D Имаш същата мивка, а честно да си кажа, си мислих, че много малко хора харесват такъв тип мивки. И смесителя, и етажерката, имам същия гевгир, черните релси, шкафчетата, дори дръжките ни са с еднаква форма :D Все едно заедно сме пазарували :D Чудесна кухня сте създали! Свежа, различна, цветна и много уютна!
Мислих за платовете от Икея, даже онази вечер пак ги гледах в сайта. Но нито един десен, от тези, които имат в момента не ми допада. Обаче ми даваш една идея :gush: , с кодово име "покривка" и още утре ще пробвам една. Сега ми светна лампичката като го спомена :nod:
А за подовите плочка изринах интернет, буквално. Когато трябваше да избирам плочки за пода разгледах хиляди модели в незнам колко сайта. Накрая открих моите. Няма много разнообразие от подобни модели, дори мога да кажа, че са единици. Не знам защо, може би им се струват старомодни. Както и да е. Щом ги видях и веднага ги поръчах, изобщо не се замислих :dovolen: Нямаше нужда от консултации и обсъждане . На сутринта само уведомих ММ, че плочките ще дойдат тия дни :D
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

flora написа: Мар 28, '20, 09:58 Клок, много ми хареса как сте се справили! Чудесни красиви и практични решения.Много ми хареса мивката и ако не е тайна откъде се сдоби с нея? И още един въпрос: шкафа под мивката поръчка ли е или стандартен, че ми трябват едни такива вратички? Печка на жив огън много харесвам, (но няма къде да сложа) защото и топлината и атмосферата край нея е различна.Ще се радвам на твоята като показваш снимки.Дълги години да се радвате на уюта, който сте създали!
Флора, няма тайни, с радост ще помогна на всеки с каквото мога. Мивката е купена от Икеа, но преди три години. "Domjo" се казва, но за съжаление вече не я предлагат. Имат една в момента, близка до "Domjo", ето я
https://www.ikea.bg/rooms/kitchen/kitch ... o/90359216

Шкафа под мивката също е от Икеа. Води се стандартен за марката. Рамката на шкафа е 80см ширина и 60м дълбочина. Вратичките са две по 40см. Икеа имат размери на вратичките за ширина 20см, 40см и 60см. Ако размерът ти е различен от дадените или комбинациите им, няма да ти свършат работа. Но ако можеш да нагласиш твоя размер към тези размери тогава няма проблем. Вратичките са BODBYN екрю. Ето вратичките на шкафа под мивката
https://www.ikea.bg/rooms/kitchen/kitch ... a/90205484

От магазина можеш да си вземеш само вратички и панти, ако искаш. Няма проблем, че няма да вземеш цял шкаф. Единствено трябва да си запазиш по телефона част за проектиране на кухня. Това е единственият вариант. Минаваш през консултанта, казваш какво ти е необходимо, той или тя ти разпечатва един лист с всички артикули, после на касата плащаш и от там в "Получаване на стока" даваш листа, те ти изнасят от склада каквото си платила и по живо по здраво. Това е.
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от flora »

Благодаря за изчерпателния отговор! Подозирах, че са от Икеа, но тайно се надявах да не е така. Размерът, който ми трябва не е стандартен.Не ми се щеше да поръчвам при едни дето успяха 3 пъти! да сбъркат вратичките на кухненските ми шкафове.Понеже не ми е спешно ще изчакам още - може пък да сменя решението си за шкафовете...
Изображение Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от dar »

Клокче :o Много, много уютно и най-вече твоята кухня. Много труд, много чакане, но си струва, коренна промяна! Поздравления за семейството ви! Пожелавам ви много гости да посрещате!
Petya_
Кафевар/ка/
Мнения: 744
Регистриран на: Фев 9, '16, 14:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 48 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Petya_ »

Оооо, благодаря ти clock, много мило ми стана! Дааааа, мисля, че се засякохме в Зимния дворец! Ех, с какви лилиуми се сдобихме!!!! :) Трябва като минат тези щури вируси да ни дойдете на гости! Много ще се радваме! А за Икеа, да и като стил ми харесват и като избор, доволна съм. Мивката е изключително удобна, още като я видях и реших, че ще е тази. Даже сега мия моето детенце, Дани /на 1 годинка е/ в нея! :) :) :) Съжаляваме малко за плота... Създава уют, красив е, обаче постоянно го бърша, слагам кърпа отстрани на мивката, за да не се мокри... Въпреки, че е импрегниран, остават петна от какво ли не. Не мога да режа на него, по-скоро го ползваме за рафт... Работя на масата. Какво стана с покривката, свърши ли работа? Специални поздрави от ММ! Разгледа снимките и много му хареса всичко! :)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

:oops: Пете, признавам още не съм пробвала покривката. Два дена от сутрин до вечер съм в градината, събирам сухи листа и същевременно плевя. Утре съм си дала домашен ден (все в кухнята ще се въртя) и непременно вече ще пробвам.
Дааааа, мивката е много удобна, точно защото е голяма. И аз като я видях се влюбих и си казах - тя ще е! Та от нея тръгна всичко.
За плота също е така, остават петна. Но аз подсушавам водата (когато го напръскам неволно със съдовете) и после го мина с памучето и лененото масло и е като нов. Нямам голям опит засега, пазя го, не режа на него, но си го ползвам пълноценно като плот. ММ беше разлял малко вода от коприва, а тя е зелена и беше останало петно. Тръкна мястото със ситна шкурка и то се изчисти. Естественото дърво е така. Красиво е и дава допълнителна топлина, но си иска грижите и жертвите. Обаче със времето няма как да не се обживее . Невъзможно е, нали е кухня, а не изложбена зала.
Поздрави и на двама ви! Пък като премине всичко това все ще се видим някой ден и ще си говорим.

Дарче, благодаря ти, мила, за топлите думи! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Сигурно всички си имате някакви неща, които хем не използвате, хем ви е жал да изхвърлите. Така и аз . Имах си една покривка за холна масичка плетена на една кука. Повече от 30 годишна е. Не я използвам, но като знам какъв титаничен труд е коствало изплитането и, сърце не ми дава да я изхвърля. Седи във шкафа и прави навалица. Онзи ден пак я загледах и хоп! същата вечер Петя спомена покривка към перденцето за пералнята.
Пете :tzeluvka: :gush: благодаря ти за подсказката! Сега щастливите сме две - аз, че си имам перденце, което да крие пералнята и покривката, че най - накрая е нужна и потребна.
:tzvetentze: Благодаря ти, Петенце! :tzeluvka: :gush:

Показвам :D
Изображение

Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Еличка »

Браво, Клокче :tzvetentze:! Сега е завършено и цяло. Много се тревожех да не сложиш шарена покривка, която да се "бие" с плочките. Супер!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”