Преди и след - ремонтите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Оля »

Люб, ориентировъчно ( беше преди две години и преди три ремонта) около 20 000 евра. Това включва смяна на всичко , което си помислиш: токове, тръби, мебели , освтителни тела, ковано желязо и гранит отвън. Целият коридор е с шкафове на две от стените, защото това беше почти единственото място за съхранение на багаж и общо взето повечето мебели бяха по поръчка.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Оля, много обичам да разглеждам работите ти! Работлива фея с магическа пръчица си ти. Освен, че успяваш да преобразиш тотално апартаментите, които правиш, ти им внасяш и уют. Цветове, детайли, скрити решения, осветление, текстил - всичко е на точното място, в абсолютна хармония едно с друго. Възхищавам ти се! Имаш голям талант!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Гео, граф »

Силвия написа: Мар 11, '20, 15:39 ... Ми да спретнем една поръчка :lol:
Тъй ами, колкуй му е :ssmiah: ! Що да може бурен от всякакви дестинации да пристига във форума, а рамки за камини да не може :swink:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Ще ви покажа преди и след ремонта на нашата лятна кухня.
Много време се канехме на този ремонт. И все отлагахме. Едно защото знаехме колко много трябва да се прави и второ - всичко това беше свързано с много пари. И понеже очите се плашат, а ръцете правят, всяка година оставяхме големия ремонт за следващата. А и честно казано ММ не е най - големия ентусиаст по ремонтите. Миналата година най - накрая събрахме кураж. Почнахме на 1 август, а последния майстор дойде на 30 декември да си довърши последните фуги. Останаха неща, които ММ трябва да довършва. Има да прави една обшивка на трегер с ламперия и да облече два метални стълба, които поддържат трегера, с дъски. Да стане нещо като имитация на греди. Отделно трябва да направи и парапета на стълбите. Желязото и елементите са купени само време трябва да му остане. И мерак да започне :dovolen:
Всичко преди беше стряскащо зле. :oops: Срам ме е да го покажа, но така няма да разберете разликата.

Входната врата
Изображение

вратата към гаража
Изображение

нагоре по стълбите към къщата
Изображение

протеклия покрив и комина на бившото парно
Изображение

самото "стогодишно" остъкление
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Покрива го направиха сравнително бързо. Няма вече винкели и ламарини.
Изображение

После близо месец стояхме ей така отворени от всякъде докато стане дограмата. Чак след като беше готова цялата конструкция на покрива можеше да се вземат точните размери за прозорците и долу за входната врата.
Изображение

През това време ние действахме долу в кухнята. Мазилката на места беше много слаба и само да я докоснеш с ръка и пясъка се ронеше от нея. Познайте кой беше най - добрия разрушител :lol:
Изображение

Навремето дядото и бащата на ММ са направили гараж и лятна кухня с баня залепени за къщата. Не са строени заедно с нея, а в последствие. Защо са ги направили с плитки основи и толкова ниски нямаме никаква идея. Лятната кухня беше тръгнала да поддава и трябваше да я укрепим. Отделно искахме, дори и минимално , да вдигнем височината. Но затова трябваше да викнем една машинка (и човека дето я управлява) да ни нареже старите плочи венецианска мозайка.
Изображение

Махнахме плочите и копахме около 30см надолу, за да свалим нивото и така да вдигнем малко височината. Отделно в основите на поддаващата стена копахме допълнително и направихме три големи "пети", които да крепят основите. В ъгъла се вижда едната "пета"
Изображение

Паралелно започнаха да разбиват и банята. Тръпки ме полазват само като си припомня.
Изображение

В това време пристигнаха и 10 касетки с луковици, които трябваше да разпределям и купонът беше на макс :lol:
Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Голям ферман се получи, но как се сбиват 5 месеца труд в десет реда.
Това е новата ми, така чакана и мечтана кухня! Не съм се водила от определен стил или модни тенденции, взимала съм това, което ми харесва и което съм мечтала. И понеже надали ще правим занапред такъв генерален ремонт исках всичко да е моето си. Затова чаках толкова дълго.
Входната врата
Изображение

вратата към гаража
Изображение

така мечтаната ми готварска печка на дърва
Изображение

мивката, която седя три години в мазето докато дойде ред да я сложим
Изображение

"старата" снимка, скъп подарък от Силвия (Сис! :tzeluvka: Благодаря ти от сърце! :gush: ) най - накрая си намери точното място
Изображение

стъпалата, на които ММ някога трябва да направи парапет
Изображение

много се чудих какво перденце да сложа на прозореца, който е на площадката след стъпалата. Нищо не ми хрумваше, прехвърлях различни варианти, но все нещо не ме грабваше. Докато една вечер, в дебрите на Пинтерес идеята сама ме намери :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

последен общ поглед
Изображение

и банята
Изображение

Изображение

:swhew: Измъчих ви. Дано не съм ви досадила! :oops:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от shoshy »

Клок, невероятна промяна! Много уютно е станало :daaa: ?
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Emilly1212 »

Клокче :liubov: :potekoha: :potekoha: :potekoha: невероятно се е получило! Огромна промяна, много труд, средства....но си е струвало всичко! Заслужавало си е чакането, сбъднала си мечтата си, и много, много се радвам, че сте направили това, което сте искали.
Мястото е станало толкова уютно, топло и красиво! Наслаждавайте се на времето, което ще прекарвате заедно там.
Благодаря, че сподели всичко това! :tzvetentze:

Банята е приказна!!! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от greeneyed »

Страхотно))))))))))) Утре пак ще си го гледам, с коментар! :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Shami »

Клоки,много ми хареса всичко.Браво ,чудесно се е получило.Много ми допадна.Разглеждам по между паник атаките,то така и не се спи,подскачам,но не можах да се въздържа и да не пиша.Хем се треса ,хем ми е драго да разглеждам,някакъв мазохизъм ли ме е подгонил :hmmm: Взе на смях да ме избива тази моя лудост. :lol:Още веднъж ,браво :liubov:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”