Преди и след - ремонтите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Тутти »

Clock, така се зарадвах на споделеното от теб, да знаеш, че ще се връщам и аз да гледам пак. Предстои по идея на ММ и ние да правим лятна кухня с баня, но аз мисля, че няма да е скоро. Осъществила си мечта, прекрасно е станало, и при това сами сте работили, възхитена съм. Много, много ми хареса всичко. Труда е бил плашещо продължителен и тежък, само такива ентусиасти като вас могат да го отметнат това нещо през собствените си ръце.
Спирам, че нямам думи, отивам да гледам отново.
П.П. Ама ти работиш с перфоратор и то по тавана!!!!! Това е нереално направо...
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Силвия »

Ааа, Клоки, това е моята кухня, не е твоята :hihihi:
Мъничко е моя, защото имам същите стенни плочки и много моя, защото много ми харесва :daaa:
Ще повторя Гео в някои неща.. мивката с открито чело, автентичната врата, шкафовете, подовите плочки :potekoha: , завесите са страхотно попадение, ще крада :lol:
За още по провансалски вид, аз бих метнала едно перденце пред пералнята, а може и на шкафа до печката :mrgreen:
Я кажи как възпираш да не влизат навлеци през котешката врата :lol:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от сюзан »

Клокче, страхотно е станало всичко! Голяма промяна. Сигурно не можеш да му се нарадваш. Всичко много ми хареса, но параванът на прозореца в края на стълбището направо ме срази. Толкова романтична атмосфера създава, напомня ми за решетките на тайните прозорчета в султанския харем. Да ти е честита новата кухня! Банята също е станала чудесна!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от Еличка »

Клокич, поздравления :tzvetentze: и за труда, и за идеите, и за уюта! Влюбих се безвъзвратно в новата врата!!! и в плочките, и в тухличките, и в извивките на белите шкафченца.... Отнесох се някъде из френските села на Франция или Италия, знам ли като не съм ходила там... Завидях ти :twisted: за печката, защото нашата на вилата плаче за нова.
Пак се върнах, поседнах , погледах, все едно винаги я е имало тази кухня тук на това място. И от каничката с лимонадка си сипнах и ми стана едно лятно, топличко на душата, Клокче!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от jenni »

Clock,поздравления !
Станало е много, много .............много :daaa: Струвало си е чакането ,мисленето и труда :nod:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от pepelqshka71 »

Клокче, аз пак се върнах и пак гледах - за пореден път - и да знаеш, че като премине пандемията искам да видя на живо всичката тази красота и да усетя това топло чувство което блика от снимките. Много, ама много ми хареса. Ползваш ли я сега в студа и с какво отопляваш-може би с печката на дървата. Успяваш ли да стоплиш всичката тази площ? Май пак ще се върна да погледам :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от макс »

Клокче,страхотна красота сте сътворили Бравооооо много ми харесва а паравана е уаааауууу със здраве да му се радвате и ползвате :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

:liubov: Момичета :gush: момичета :tzeluvka: стоплихте ми душата ! Нали знаете - Споделената болка - половин болка, споделената радост - двойна радост. Чета коментарите ви и ми иде да литна :liubov2: Много, страшно много се радвам, че ви харесва :liubov2:
Вътрешно се притеснявах да ви покажа какво сме направили, защото мойта кухня е далеч от модерни уреди и техника и модни тенденции. Просто не ги харесвам, не са моите помощници. Едва ли има много луди като мен, които вместо да си купят модерна готварска печка и съдомиялна избират печка на дърва :D Ама е хубаво да сме различни, нека е шарен света.
Радвам се, че идеята с паравана ви хареса. Аз също много харесвам това местенце. Сю, точно като Шехерезада и нейните приказки :dovolen: Като грейне пак слънце ще ви снимам отражението на стената.
Тутти, не сме правили всичко самички. Не можем, не умеем. Виж за рушене мен най - много ме биваше, особенно като дойдеше застой и не се действаше. Викахме майстори. За шпакловки, за плочки, за гипсокартон, за ВиК, за инсталацията, за арматурата на циментовата плоча и за самото и растилане (полагане ), за банята. Така се случи, че ММ не можеше да излезе и ден отпуска точно в този период и вместо той да помагаше и контролираше майсторите, аз се занимавах и с тях. А който се е занимавал с върволица майстори знае какво е. Накрая вече нямах сили от психическа умора, не толкова от физическа.
Гео :D забеляза вратичката :D Имам един щиглец (кльощав) Чикирики се казва :D така минава през нея все едно е пършинг :lol:
Сис, вратичката е много хитра. Има четири положения на "отворено / затворено" и когато се налага затварям да не се влиза от вън навътре. Така, който иска може да излезне, но не може да влезе. Може и обратното. Но не останаха много котки навън. За пералнята и аз си мисля за перденце, релсата седи купена, само плата го няма. Все се каня да направя един тур по вторите употреби в града, че то в нормален магазин басмички няма, и все отлагам. Ще го бъде. А на шкафа ММ няма да ми даде да сложа. Нов е, скъп е и няма да иска да го пробива за релса.
Еличе :tzeluvka: странно и аз точно така усещам кухнята. Все едно винаги си е била тя и онова грозно нещо все повече избледнява все едно е било някога много отдавна. ММ е телец и е много труден и бавен докато започне нещо, а аз съм коза и само подскачам наоколо и му давам зор. Сега, вечер след като се навечеряме не му се качва в къщата. Седи си долу, не го казва, ама му личи, кеф му е.
Харесала съм си една картина точно за над пейката. Сега ми е голо там, а с картината ще вкарам и малко цвят и дълбочина. Да свършва всичко по - бързо, защото си искам нормалния живот!
Благодаря ви, мили момичета! :tzeluvka: :gush: Благодаря ви!

ПП Пепеляш, за теб отделен пост :gush: :D
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2239 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от pepelqshka71 »

clock написа: Мар 24, '20, 19:40 ПП Пепеляш, за теб отделен пост :gush: :D
Клоки, имам още питанки за дървените рафтчета в банята - с какво са обработени за влага(това от любопитство :angelche: ), от къде са, че ми трябват две :liubov:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Преди и след - ремонтите

Мнение от clock »

Пепеляш, готварската печка топли всичко.Когато мислих кое къде ще е, мястото на печката ми беше изключително важно. Много съм зиморничева и не търпя да ми е студено, затова трябваше да измисля оптимален вариант. Старата печката на дърва беше на срещуположната стена. Задната и страна топлеше външна стена. Не исках да губя тази топлина. И почнах да мисля.
Имахме една акумулираща печка. Седеше от сто години и сега като трябваше да я махнем, за да стане по - лека изкарахме всичко каквото имаше в нея. Така излезнаха едни симпатични тухлички, които на всичкото отгоре бяха и огнеупорни. В плана ни беше да зазидаме кухината под стълбите. И точно тези тухлички използвахме. Сега печката като гори нагрява и тухличките , а те много ли малко ли задържат топлината и я акумулират след това. Отопляемият обем е голям, затова изведохме и толкова много кюнци до комина. Не е най - красивата гледка, но в случая ми беше важна практичността, не толкова красотата. Сега като запаля печката топлина има навсякъде. Долу в самата кухня, по стъпалата, а в пеперудената стая е най - топло. Нали топлината бяга горе. Щях да забравя. Самата печка е изцяло от чугун, хърватска, на фирма PLAMEN. 11 киловата е и като се нагрее и по - бавно изстива.
и задължително ще ни дойдете на гости! Само всичко да свършва по - бързо!
Бъдете здрави всички! :liubov:

Дървените рафтчета и в кухнята и в банята са от орех. Заедно с дървата за огрев имаше и едно парче орех. ММ го запази и сега от него направи рафтчетата. За да издържат на влагата, както и плота на кухнята, който също е орех, съм ги минала неколкократно с ленено масло. Леко го загрявам, горе - долу да е с телесна температура и с едно памуче търкам дървото. Умишлено не съм използвала химия, особено за плота. Така периодично си ги минавам, дървото поема и седи естествено и красиво.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”