Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Гео, граф »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Парка е красив и където няма лалета, макар че още не е разлистен

Изображение

Ето я и кака ви 8-)

Изображение

Изображение

Не мога повече, голяма мъка е :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Гео, граф »

Малък парк някъде из града (близо до Акведукта на Валент)

Изображение

Изображение

Изображение

Екскурзовода ни каза, че 50% от бюджета на Истанбул е за озеленяване, а тези проценти са колкото държавните бюджети на България и Гърция взети заедно :bzzzz: ... Не бих могла да си представя какво е това, изразено в китки, но за Фестивала есента се садят из целия град към 4 милиона лалета...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Di_Va »

Гео, щастливка си! Страхотен подарък си получила! Благодаря ти за снимките, надявам се и на мен да ми се случи пътуване до Истанбул по лалеено време :stiskam:!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Мария Николова »

Много ти благодаря, Графиньо, за великолепната, сърцеразлупваща лалеена разходка!!! :omgoo: :sheart: :sheart: :sheart:
Изображение

Бях нетърпелива и теб да видя сред парка. :wooow2: :wooow2: :wooow2:

И не мога да не ръсна малко акъл. Сега ми се е паднало. :lol:
Като поставиш адресите на снимките, първата ти работа е да ги маркираш всичките в синьо и да ги копираш.
Важно е курсурът на мишката да остава винаги в полето за писане, на последния ред.
Едва тогава "Преглед" и щом си доволна - "Прати".
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Гео, граф »

Правя ги всичките тези неща, Мерко, но когато е слаб интернета, често при прегледа всичко се обърква, а още по-често направо се изтрива. Странно е, защото съм в къщи и ужким уай фая е добър, но пък лаптопа ми е стар и бавен... Абе като е рекло не ща и не ще :lol: ! Тази седмица съм баба-старшинка (демек гледам си внука, който е във ваканция). Като тръгна на работа след празниците, ще кача останалите фотки :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
DonikaN95
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Апр 28, '23, 11:24

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от DonikaN95 »

Гео, граф написа: Апр 10, '23, 13:38 Мдааам, направих един (явно) прекалено голям коментар с (твърде) много снимки и... ми се изтри :sworried: , направих още един по-кратък и... ми изчезна нета на лаптопа :ufff: :ufff: ... Трети път за щастие, ще пробвам през телефона, стискайте палци :stiskam: !

Наталия е разказала много интересно и подробно за прекрасното цветно събитие Фестивал на лалето е Истанбул, но за съжаление снимките ѝ не се виждат вече. Моите деца ми подариха за юбилейното череде съвместна екскурзия в тази посока и намирам, че малко други неща (по-скоро посоки) биха ме зарадвали повече. Но няма да се разпростирам, че кой знае още какво може да се случи. Ще качвам по десетина снимки, пък каквото стане.

Дами и господа, парк Ермиган!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Страхотни снимки, браво!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Гео, граф »

Спойлер
Покажи
DonikaN95 написа: Апр 28, '23, 17:42
Гео, граф написа: Апр 10, '23, 13:38 Мдааам, направих един (явно) прекалено голям коментар с (твърде) много снимки и... ми се изтри :sworried: , направих още един по-кратък и... ми изчезна нета на лаптопа :ufff: :ufff: ... Трети път за щастие, ще пробвам през телефона, стискайте палци :stiskam: !

Наталия е разказала много интересно и подробно за прекрасното цветно събитие Фестивал на лалето е Истанбул, но за съжаление снимките ѝ не се виждат вече. Моите деца ми подариха за юбилейното череде съвместна екскурзия в тази посока и намирам, че малко други неща (по-скоро посоки) биха ме зарадвали повече. Но няма да се разпростирам, че кой знае още какво може да се случи. Ще качвам по десетина снимки, пък каквото стане.

Дами и господа, парк Ермиган!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Страхотни снимки, браво!
Благодаря, Доника :tzvetentze: !

Има опция спойлер, която е много удобна, за да не пълни страницата по два пъти с един и същи материал :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”