Луда работа, приятно ми е :)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Миша »

desunie написа: Ное 30, '21, 14:19 В този бял, снежен ден да покажа малко цвят от последния месец.

Изображение


Дес, приказно е ! Благодаря!
Може ли да прехвърлиш снимките в есенната тема, толкова топлина и спокойствие има в тях, нека ги има и там , когато ни се стане мрачно да можем да се разходим сред есенната топлина.

viewtopic.php?p=833788#p833788


А втората снимка на гъбките е уникална, и аз много обичам гъбеното царство. Коя е гъбата на първата снимка, за първи път я видях миналата година над Говедарци , огромно чудовище над мъжка педя.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Lalel4e »

desunie написа: Ное 30, '21, 14:20 ..И една пеперуда за Лечето :tzeluvka:
Ейй, намери са пак буболеченце да зарадва Леченце :wooow2: :sbug:

Аа, веднага и моят седум ще го повиша в чин Евкалипт!! Заслужават те такваз висока титла! :scool:
Гъбоците са за снимка на седмицата, и въобще такава топлота лъха от всички снимки, че се върнах да се убедя че не са от преди месец :nod:
Розичката-Емилинка е много сладка! Знаеш ли ѝ истинското именце, макар че то едва ли ѝ отива повече от "Емилинка" (уу, че сладичко!)?

:gush:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Спойлер
Покажи
Lalel4e написа: Дек 1, '21, 14:21
desunie написа: Ное 30, '21, 14:20 ..И една пеперуда за Лечето :tzeluvka:
Ейй, намери са пак буболеченце да зарадва Леченце :wooow2: :sbug:

Аа, веднага и моят седум ще го повиша в чин Евкалипт!! Заслужават те такваз висока титла! :scool:
Гъбоците са за снимка на седмицата, и въобще такава топлота лъха от всички снимки, че се върнах да се убедя че не са от преди месец :nod:
Розичката-Емилинка е много сладка! Знаеш ли ѝ истинското именце, макар че то едва ли ѝ отива повече от "Емилинка" (уу, че сладичко!)?

:gush:
Лече, направо мога да те зарадвам с по една отгледана Емилинка, че имам в повече захванали се.
На снимката е ‘Absolutely Fabulous’, но имам и Candlelight. Намислила съм да ги съчетая със Zeelandia от зеленко (и от нея имам една добре установена от резник за споделяне). Ти само си поискай :)
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Миша написа: Дек 1, '21, 10:10 Дес, приказно е ! Благодаря!
Може ли да прехвърлиш снимките в есенната тема, толкова топлина и спокойствие има в тях, нека ги има и там , когато ни се стане мрачно да можем да се разходим сред есенната топлина.

viewtopic.php?p=833788#p833788


А втората снимка на гъбките е уникална, и аз много обичам гъбеното царство. Коя е гъбата на първата снимка, за първи път я видях миналата година над Говедарци , огромно чудовище над мъжка педя.
Мише, гъбката от първата снимка е полска/ливадна печурка - https://manatarka.org/agaricus-campestris/ Имаше и големи до към 10см на шапката в диаметър, но с големина на мъжка педя не съм срещала от този вид.
Гората е пълна със гъби, но тези в двора ме развълнуваха на съвсем друго ниво.

За есенната снимка - седмица по-рано (от момента на снимката) беше значително по-цветно и красиво, но неприятно мрачно и мъгливо. Много ме е яд, че не можах да запечатам качествено момента с повечето цветове.
Но макар и леко разсъблечена, есенната премяна на пейзажа край къщата, в комбинация с облачетата, ми е балансираща душата. Радвам се, че и на вас е въздействала по подобен начин. :liubov:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Lalel4e »

desunie написа: Дек 1, '21, 16:24 Лече, направо мога да те зарадвам с по една отгледана Емилинка..
Ейй, ти ся друга работа нямаш ли си, че ще ходиш да ме радваш! Ами изтекоха ми очите по тез емилинки!! Те разкошни! Аз червена роза досега, да си призная... :oops: не съм харесвала!! Обаче таз Зееландия направо ме отнесе! Absolutely Fabulous си е absolutely fabulous!! Напълно си заслужава името, ама още по-добре ще звучи така: Absolutely Fabulous Emilinka :liubov2:

Виж сега... аз на захванати рози не мога да откажа, :angelche: направо си поисквам :oops:

:gush: :tzvetentze:
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от desunie »

Ох тези баби!!! :lol:
Те много ми се радват и редовно ме заговарят по повод градината (нали е в панорамен участък от кварталната инфраструктура). И естествено отбелязват всичките ми нововъведения. За иглолистните от пролетните поръчки, на скоро едната ми вика с тъжно изражение "ама те гледай как са ти прижълтели, май не успяха да ти се хванат". :D :lol: Но много си ги уважавам и доста китки им раздадох, все 'маркови' - голям кеф (двустранен естествено)!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Тутти »

Ах, ама голям кеф в тази тема!
Снимките са фантазия, всичко е в прекрасна форма, започнах да се връщам по страниците назад и все по-назад, да видя всичко.
Деси, чудна градина си правиш. Всичко е толкова чаровно, цветно… какво да кажа още?
Давай още снимки, много са хубави и имаш око за разни прелести из природата.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Миша »

desunie написа: Дек 1, '21, 16:55
Миша написа: Дек 1, '21, 10:10 Дес, приказно е ! Благодаря!
..................................


А втората снимка на гъбките е уникална, и аз много обичам гъбеното царство. Коя е гъбата на първата снимка, за първи път я видях миналата година над Говедарци , огромно чудовище над мъжка педя.
Мише, гъбката от първата снимка е полска/ливадна печурка - https://manatarka.org/agaricus-campestris/ Имаше и големи до към 10см на шапката в диаметър, но с големина на мъжка педя не съм срещала от този вид.
Гората е пълна със гъби, но тези в двора ме развълнуваха на съвсем друго ниво.
............................
Стори ми се съвсем различна, иначе ливадни печурки и аз имам в градината, само че охлювите ги изяждат преди аз да се докопам до тях :|

На малкия екран ми заприлича на ето това чудовище, което снимах миналата година в Рила

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Emilly1212 »

Деси :liubov: разгледах с огромно удоволствие всичката красота, която си показала. Чудни есенни снимки, страхотна градина и растения, а как ме поласка с розичките... :liubov2: Радвам се, че успя да ги отгледаш от резници, браво на теб! Гъбките са уникални, обичам гъбени снимки, много! По-често да ни радваш със снимки, Деси! Толкова е забавно и хубаво при теб! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 765 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Луда работа, приятно ми е :)

Мнение от Lalel4e »

Хубава работа! :gydigydi:
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”