Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от johnstalker »

calico написа: Фев 1, '19, 20:08 Джони, добре, нямам против лекциите, ама обясни ми ако може сега защо ей тези например снимки на рози са там?
какво правят, нямат надписи кои са, с какво къде допринасят, и каква информация носят
https://hobbykafe.com/snimki-na-rozi/
Това го разбирам, като да искаш да ми помогнеш? ;) Всеки който иска да помага е добре дошъл! :tzvetentze:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от johnstalker »

Идеята е следната.. понеже работата е рутинна а аз нямам толкова свободно време ще се радвам ако ми помагате (ако имате желание) под формата на:
- имате добра фотогалерия от добри снимки с описание на всяка една.. пращате ми я и аз обновявам галерията.
- имате добре структурирана статия която сте сглобили от материалите във форума.. пращате ми я.

Имам и още идеи как може да ми помогнете, но за тях по-нататък. ;)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от ljuboznatelna »

Мога да дам пример с руска страница. Проблемът в нашия случай е, че не можем да разчитаме на професионални статии. Предполагам, че са платени. Дайте и още примери, може да се родят идеи.
Ето сайта, Вестник садовода: http://vestnik-sadovoda.ru/
И форума: http://vestnik-sadovoda.ru/forum/index.php

Преди четях Вестник цветовода. http://www.vestnik-cvetovoda.ru/ Имаше и форум. От там са и голяма част от преводите за Райската градина. Но хакери го унищожиха. Затова и няма снимки в нашите теми, линковете са от там. Сайта го има в нов вариант, но форум няма. Хората започнаха да пишат тук: http://www.rfc-online.ru/ От там също са част от преводите.
От Вестник Цветовода току що научих, че дойцията има 50 вида :sooo: Нали се сещате, че не е за всеки да напише такава статия? (бъгната е нещо, но се чете, малко трябва да се скролне) http://www.vestnik-cvetovoda.ru/plant_g ... yciya.html
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от calico »

Добре, Джони, ще погледна в розарската секция какво може да се качи от там.

а снимките - освен името, какво друго пояснение?
все пак няма да дублираме форума, нали?

можеш да ги подмениш сега като нацъфтят розите

Дали е добра идея да се открие една тема в розарската секция "Снимки за фронта"? :P
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1925
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от miltonia »

Да си призная, само не ми се смейте, аз чак снощи открих фотогалериите на фронталната част. :oops: И останах очарована! :P Джони, прелестни са тези кактусови цветчета, истинска наслада за очите!
Та мнението ми е да не се махат снимките на цветя. Може да нямат голяма информативна стойност, но са радост за цветарската душа. Хобикафе не е някое научно дружество, че всичко публикувано да отговаря на строги критерии. А и предполагам, че когато се обновяват галериите, е възможно да се надписват имената на цветята на снимките.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от calico »

Милтония, кактусовите снимки са от сега, нови са, затова са хубави.
ама погледни например ирисите- ми то жалка работа, и снимките не са добри
а знаеш какви ириси се показват тук, то само на Влади и на Мария да се качат ирисите, ще е пиршество наистина.
за розите е същото - някакви не дотам добри картички на рози
предполагам, че мястото не е безкрайно, така че трябва да се подменят.

аз си го представям така: влиза да кажем нов човек и търси роза за арка. И му казваме, че примерно му трябва рамблер. Ама той не е и чувал тази дума. Пращаме го веднага във фронталната част да чете - там има основното за рамблерите.И сме качили наши си снимки в галерията към рамблерите - надписани с имената на розите. И ще види например рамблера на Грийни, или на МГХ, и т.н. и т.н.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от ljuboznatelna »

Снимките на розите могат да се групират по някакъв признак, например по цвят.На мен лично ми стана много интересно, преглеждайки тази статия - Рози с необичайни цветове, групирани като сини, зелени, черни, кафяви. http://www.rfc-online.ru/?page=82&art=156

Калико, писали сме заедно. Да, такава е идеята.
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1925
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от miltonia »

Спойлер
Покажи
calico написа: Фев 1, '19, 21:24 ама погледни например ирисите- ми то жалка работа, и снимките не са добри
а знаеш какви ириси се показват тук, то само на Влади и на Мария да се качат ирисите, ще е пиршество наистина.
за розите е същото - някакви не дотам добри картички на рози
Калико, тук направо си изказала моите мисли. :dovolen: Не ги написах, защото аз нямам хубави албуми за обновяване на фотогалериите. Но това е лесно поправимо, само да сФирнем на Влади, Мери и още много други. :daaa:
Писала съм и преди, аз открих и влязох във форума, преследвайки снимките на една роза. Тогава не знаех, че има рамблери, остинки и флорибунди, не знаех даже, че имат такива пищни имена, освен номерата на Флоров. ;) Само заради едната снимка! :o Търсенето и четенето на информация дойде после.
Така че има смисъл да напълним фронталната част с хубави, наши си снимки. :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от johnstalker »

Ето така ви харесвам! Започваме да гледаме в правилната посока. :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Препоръки за фронталната част на Хобикафе

Мнение от johnstalker »

Фронталната ни част вече също е обновена както и мобилната и версия. Започвам работата по галериите. Голяма част от тях ще бъдат изцяло подменени. Очаквам и вашата помощ. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”