Снимки на домати и описание на сортовете

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6019
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2081 пъти
Получил благодарност: 1196 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Да допълня за Змейчо - последния домат, който откъснах, тежеше 671 г. Късен сорт е при моите условия. Не съм забелязала да боледува. Вижда се и на снимките.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

alys написа: Сеп 11, '19, 16:39 Да допълня за Змейчо - последния домат, който откъснах, тежеше 671 г. Късен сорт е при моите условия. Не съм забелязала да боледува. Вижда се и на снимките.
Основно заради акарите са му проблемите. Както и някои други болести, които идват заедно с тях и с много горещото и сухо време. То не само за него, и за другите сортове, но забелязах, че и акарите си имат предпочитания. Освен това като нападнат домата, той бърза да узрее, вероятно защитна реакция, и нататък развитието му спира.
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

Титриф написа: Сеп 11, '19, 15:08
MotacillaAlba написа: Сеп 11, '19, 12:33 Старият селски Змей става с превъзходен вкус когато узрее добре - може и в откъснато състояние да дозрява, това не му пречи, важното е да е наистина добре узрял, че и леко презрял, когато се консумира. Получават се много силни и изразителни вкус и аромат. Разбрах това понеже трябваше да обера голямо количество в края на август, но ми досвидя да ги правя на консерви и реших да ги запазя и да ги ядем постепенно. Доматът издържа на съхранение и сега виждам, че колкото по-зрял, толкова още по-вкусен става. Много съм доволна от вкуса, въпреки че в горещо време се разболява лесно. Догодина ще сея една част много рано, да стане преди големите горещини, и една част максимално късно - да започне да зрее през септември.


М даа, търпение му е майката.Няма ранен домат по-вкусен от късния, и не ке се роди.
То и няма как слънце да те грее два пъти повече, и да си два пъти по-хилав. ЕКСТРА ти е домата. Ще давате семенца и двечките( с Алис)- нема само да се хвалите , па ние само да преглъщаме. :stiskam:
Имам събрани семена от Змея, но не съм сигурна, че е правилно да ги разпространявам заради проблемите, които ме споходиха през този сезон. За този, който си поема риска и отговорността за обеззаразяване, мога да изпратя. Все пак, при положение, че при Алис доматът не се е разболявал, мисля че е по-добре да си вземеш от нейните.
Титриф

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Титриф »

MotacillaAlba написа: Сеп 11, '19, 21:06
Имам събрани семена от Змея, но не съм сигурна, че е правилно да ги разпространявам заради проблемите, които ме споходиха през този сезон. За този, който си поема риска и отговорността за обеззаразяване, мога да изпратя. Все пак, при положение, че при Алис доматът не се е разболявал, мисля че е по-добре да си вземеш от нейните.
Значи без такива уговорки, значи!Казала си какви са семената, какво ги е споходило и толкоз. Който ги хареса- хареса.Иначе да не ги иска...
Бе ако е рекъл Господ и от рилски семена може да излезе заека- знае ли човек.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Lizi »

Таматито де Джалапа

Изображение

Изображение

Изображение
Огромно доматище с много, но дребни доматчета.Като мъниста.За украса предимно.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6019
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2081 пъти
Получил благодарност: 1196 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Краси Лазаров написа: Юли 19, '19, 13:06 Здравейте,още един сорт ме впечатли-Пол Робсън,но дали ще ме удостои с подходящ вкус не знам. :dovolen:


ето и две снимки на Робсън
Изображение

Изображение

Домат сорт "Либийски"от Ивко

Изображение

Домат сорт "Момини сълзи"

Изображение

Домат сорт"Ангелина червен"

Изображение

Домат сорт "Пудовик" от Ивко

Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от peterstamov »

Пинк сън F1 ( Pink sun F1 )
Красиво доматче и вкусно!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
May the Force be with You!
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Клеър »

Каспийски
Розов домат със сладко- кисела жилка . Според мен вкусен .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1321 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Клеър »

Специални благодарности на Алис :tzeluvka:

Яша Югославски .

По вкус при нашите условия - отличен .
Веднага достойно го нареждам до Каламанс Пинк .

Изображение

Изображение

Изображение

Това е китка от съседния корен , която се строполи на земята и се счупи цялото растение . Съжалявам , че съм подценила домата и не съм го превързала достатъчно .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ако някой иска да се ориентира в големината на доматите , тъй като ми се счупи кантарчето ще кажа , че бялата чинийка в която съм ги снимала е 17 см.

И крайния резултат , който е и общата ни цел :dovolen:
Изображение

Изображение
Салатата както се досещате е без семена . ;)

Сега и две, три думи за растението .
Много високо , стигна около 2 метра , почти . Въпреки , че листата не са от най- широките са достатъчно на брой за да си скрият доматките от слънцето .
Листата ги окълцах за да се видят добре плодовете и най-специално за Алис :liubov:

Още веднъж Благодаря ти Алис , за това , че си открила , сдобила и споделила със приятели , семенца от този прекрасен домат .
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от gabi123 »

Клеър, поздравления!, прекрасни доматки, аз до последно отдържам фронта, но имам и няколко болни
Искам да попитам от къде се снабдявате със семенцата, има сортове, за който не съм чувала даже
Ако продавате, може ли да си купя?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”