Снимки на домати и описание на сортовете

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Цветарка »

Сорт: Оранжево сърце
Висок индетерминантен сорт руски оранжеви домати. По-късен от останалите ми сортове.
Средна родовитост, домати 150-300 гр, с еднакъв оранжев цвят отвън и от вътре. Вкусни, със специфичен вкус. Нямат форма на сърце въпреки името и описанието на сорта. Предполагам, че при мене му е студено и не може да покаже целия си потенциал.
Снимки:

Изображение

Изображение

Изображение
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Пламен »

Калманс пинк - розов издължен (форма и размер подобни на Ръгби), вкусен, ранен, родовит:



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Едър розов - едновремешен запазен селски сорт, много едър и вкусен. Мощно растение:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



Квадратен от Клеър - родовит, вкусен, пострада от вируси и ми остана един корен от пет, но ще го повторя:

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Рапунцел от събрани семена четвърта година, Жълто кръгло чери и Черно чери

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от ivko69 »

Розов едър от Куртово

Изображение
Титриф

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Титриф »

Е нема що бре Ивко. Как да ти захвали човек? В информацията само дето не си написал, че е домат, некой да не го помисли за краставица. Ми не съм доволен. Пиши накратко доволен ли си от него, ще го садиш ли пак, добри страни ,лоши страни. :svekurva:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от ivko69 »

Е домат е ... :lol: Здраво растение,мощно,даде четири китки с по два домата на едното стъбло,и две китки на другото...Домата е доста едър,вкусен,има оная леко кисела жилка която ми харесва...Късен сорт..

Ааа,снимката е от вчера..Казвам го за да видите,че триходермата действа... :dovolen:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Яша Югославски

Розов сърцевиден домат. :dovolen:
При мене, в Западна България, зрее сега - началото на септември. В жегите прави зелен пръстен, но при умерени температури зрее без него. Този домат, който оставих за семена, тежи 375 г, но има и по-малки. Оставих го на две стъбла. Първите китки са с по два-три домата, след това следват сложните китки с повече от 5 домати (ако на някой му е интересна точната бройка, да брои на снимките ;) ) и нагоре при мене няма голямо количество, но тук-там има по някой домат. Сравнително сочен и много вкусен домат. Ципата е нормална за директен градински домат. Месото е умерено сладко, а сокът има лека кисела нотка. За мене е находка като комбинация от вкус и завръз. Имаше малко алтернария по долните листа, но нагоре тръгнаха хубави чисти листа. Вече съм откъснала няколко домата. Сях на 4 април. Получава се 5 месеца от семка до зрялост (при мене).

В началото на август беше така
Изображение

а с днешна дата е така
Изображение.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от alys »

Змей или Стар селски

Червен домат, който ме впечатли с родовитостта си и едрината на доматите, около 550 г е всеки. Като вкус още не мога да го определя, но не е кисел, не е сладък. Първия го оставих за семена, вторият беше по-зелен, когато го откъснах и засега нямам точно мнение. :) Ципата е нормална. Сят, както и всички останали, на 4 април. Не бърза с узряването, явно му е по-дълга вегетацията. Оставих го на 2 стъбла, но мисля да го опитам на повече.

В края на август
Изображение

Днес
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MotacillaAlba
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1072
Регистриран на: Юли 10, '15, 14:36
Местоположение: градина в полите на Рила
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от MotacillaAlba »

Старият селски Змей става с превъзходен вкус когато узрее добре - може и в откъснато състояние да дозрява, това не му пречи, важното е да е наистина добре узрял, че и леко презрял, когато се консумира. Получават се много силни и изразителни вкус и аромат. Разбрах това понеже трябваше да обера голямо количество в края на август, но ми досвидя да ги правя на консерви и реших да ги запазя и да ги ядем постепенно. Доматът издържа на съхранение и сега виждам, че колкото по-зрял, толкова още по-вкусен става. Много съм доволна от вкуса, въпреки че в горещо време се разболява лесно. Догодина ще сея една част много рано, да стане преди големите горещини, и една част максимално късно - да започне да зрее през септември.


Изображение
Титриф

Re: Снимки на домати и описание на сортовете

Мнение от Титриф »

MotacillaAlba написа: Сеп 11, '19, 12:33 Старият селски Змей става с превъзходен вкус когато узрее добре - може и в откъснато състояние да дозрява, това не му пречи, важното е да е наистина добре узрял, че и леко презрял, когато се консумира. Получават се много силни и изразителни вкус и аромат. Разбрах това понеже трябваше да обера голямо количество в края на август, но ми досвидя да ги правя на консерви и реших да ги запазя и да ги ядем постепенно. Доматът издържа на съхранение и сега виждам, че колкото по-зрял, толкова още по-вкусен става. Много съм доволна от вкуса, въпреки че в горещо време се разболява лесно. Догодина ще сея една част много рано, да стане преди големите горещини, и една част максимално късно - да започне да зрее през септември.


М даа, търпение му е майката.Няма ранен домат по-вкусен от късния, и не ке се роди.
То и няма как слънце да те грее два пъти повече, и да си два пъти по-хилав. ЕКСТРА ти е домата. Ще давате семенца и двечките( с Алис)- нема само да се хвалите , па ние само да преглъщаме. :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”