Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, аз не мога да ти дам насока. Силата ще сложи пред теб това, което трябва да знаеш или да прочетеш, на този си етап. Аз не знам какъв е.
Тези неща мен не ме вълнуват, чак толкова. Това, което знам, е че всичко е интерпретация на ума, включително всякакви обяснения, и че Истината е непостижима. Любопитството води човек към едно или друго. Не е важно към какво, важно е какво ще направи със него. Теб какво ти носи това да разбереш колко души има човек, и има ли някой душа? Това прави ли те по-добра?
Светът е устроен някак си, дори и на квантово ниво. Какво като знам как? Дори и някога да разберем как, никакси няма да се доближим до въпроса "защо"? А това е основния въпрос, за смисъла. Ние просто трябва да плуваме правилно в това море на осъзнаването, щото всичко е точно такова - осъзнаване.
Онова, което знам, е че човек трябва да променя себе си, непрекъснато. Онова "не се променяй", "аз съм си такъв", са просто глупости, и то вредни. Мен ме интересува защо реагирам еди как си на нещо си? Защо плача като умре близък? Защо? Ти питала ли си се? Питай се, отговора няма да ти хареса - за себе си плачем. А защо? Защо например някога котките ме дрязнят като ми са се наредили на стълбите и няма де да стъпя? В такива моменти в мен има чувство, което не харесвам. Защо го правя? И знам ,че ако се следя и контролирам, няма да го направя, не от първия път, може от 100-я, но нещо ще съм променила и превъзмогнала. Защо някой те дразни, а на друг се радваш? Защо?
Всички тези въпроси Шами, аз считам за важни, а не дали някой има душа, дали ще се преражда N на брой пъти и т.н.
Защо всички се страхуват от смъртта? Нали уж вярват в души, прераждания и пр. А като дойде момент до личната им смърт, и се страхуват? Защо, нали душата е безсмъртна?
За мен Пътят е един. (и не само за мен де, така казват), и той е свързан с това да се усъвършенстваме, за да пропущаме повече светлина през себе си, да се отървем от блокажите. може и да сме били съвършени като бебета, но още на 10-15 години вече не сме. За мен Пътят е да се изчистим, а това е лична работа дето всеки сам си я върши и изобщо няма значение кой друг какъв е.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Питаш ме какво ми носи това да разбера колко души има човек, и има ли някой душа? Това прави ли ме по-добра?
Отговарям веднага.Да,ако знам ,че даден човек си няма душа бих била по- снизходителна към него,щях да разбирам действията му,може би да му помагам,това би ме направило по-добър човек.Веднага се сещам обаче,че ще има и други със не толкова добри подбуди като мен,може да се опитат да въздействат на този човек,да го ръководят за техни си цели.Може би затова само на дадени хора е дадено да го знаят това,на извисените духовно,те не биха направили лошо.Но пак не мога да го проумея,та какво е човек без душа,една празна обвивка,защо тогава ще е пратен на този свят не виждам смисъл във това,едва ли е само за да се запълни определена бройка.
Питаш ме,защо искам да знам?Как ще успея да се издигна духовно,ако не се интересувам,ако не съм любопитна,ако не вървя напред.
И защо трябва да го приемам това търсене на знания само за своя лична изгода и какво ще ми донесе лично на мен.Отдавна не търся знания само за лична изгода,е в определен случай ми трябват и за мене си,но по скоро знам или по скоро така усещам нещата,че не може да искаш да вървиш напред и нагоре,без да търсиш знания.Не може да се питаш постоянно,на мен какво ми носи това .Приемаш тези знания като бонус по пътя и продължаваш напред и нагоре.Може би във бъдеще ще се разбере защо са ти дадени .
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Чета те внимателно Калико и продължавам. :daaa:
Питаш ме замисляла ли съм се защо плача като умре близък? Да,отговорът е от самосъжаление,разбрах го преди няма три години.
Вярно е,съгласна съм със тебе,колкото и да не ми харесва,но тогава го осъзнах.
И също като теб се чудя защо всички се страхуват от смъртта ,вярват във разни неща,убедено при това и пак се страхуват.
Ти вече си преминала през много неща,знаеш ги и можеш да работиш вече връз себе си,да се усъвършенстваш,а аз тепърва се сблъсквам със какво ли не и всичко ми се вижда научна фантастика :lol:Но това не значи,че аз като не виждам смисъл във нещо,то няма такъв или щом не разбирам нещо то е невъзможно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, така е, всеки има път. И няма два еднакви пътя.
И все пак Пътя е един. Това звучи малко шантаво, но е така.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Да ви кажа,аз така както съм тръгнала да търся истината,реших ,че ще е хубаво да започна от начало.Първо за замислих,знам ли изобщо нещо повече за душата,като общо понятие,да,обаче реших да се допитам за инфо във нета и после зачетох различни интерпретации по въпроса , съвсем се ококорих,обърках ,виждам,че аз съвсем простичко съм си представаля разни неща.
После реших,стига ми за днес,ще си пусна нещо на различна тематика и какво съм пуснала,някакъв документелен филм за клониране на животни,за замразяване на хора.Ми тези клонинги имат ли души,след като са създадени от човека,значи нямат.Добре,но нали и в човека я има божествената искрица,значи всичко което създава той е също такова.Дали :hmmm:
Имам някакво странно усещане,все едно вървя по ръба на скала и от двете страни е пропаст,но аз се движа и знам,че вървя по правилната пътека,нещата са много,много дълбоки,опитвам се да навържа някак пъзела,разсъждавам логически,но дали само логически трябва да се разсъди :hmmm:Мисля,че има и нещо друго . :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Шами, на моменти направо си изглежда, сякаш ни пускаш по пързалката ;)
Всички останали разпространени религии стъпват здраво на библията, за всяко нещо ще ти извадят обяснение - кое, как... Ти защо си се захванала с Дънов?
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Люб,изобщо не съм се захванала със Дънов,чудех се дали изобщо тук да питам и обсъждам нещо такова ,Дънов видях,че също е имал много,е не знам точно колко,но видях,че е писал,говорил по тази тема.Просто реших,че нали в заглавието на темата е включено и допълнение,още малко екзотерика,та си викам,че може да се включат и по разнообразни въпроси.От нова тема,не виждам смисъл :hmmm:
Аз гледам много по-глобално във разговора за душите.Не знам,трябва нова тема ли да се отвори,където може да пишат всички,опасявам се,че и да отворя,може само аз да си пиша там :lol: ,искам да науча,да обсъждам,да се говори,да няма притеснения,може би си трябва друга тема :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами що ти е друга тема, тази не е само за Дънов, а за всякакви езотерични въпроси.

Дънов е мъдрец, Учител, посветен от най-висша степен и когато четеш от него, все едно от извора черпиш.

за сведение - аз не съм дъновист. Предпочитам учението на Кастанеда, то резонира с мен

чела съм и всякакви други неща, но Дънов наистина е извор.

а Дънов е говорил 40 години, казал е много неща, той е необятен

като напишеш в Гугъл "Дънов за....." и излизат маса неща

http://friendsoftherainbow.net/node/1217

https://petardanov.com/topic/11432-iii- ... %82%D0%BE/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Да,Калико,благодаря ти много,аз също много уважавам Дънов, въпреки ,че не съм дъновист.
И вярно излизат маса неща от него във нета,чета ги,размишлявам,мисля ,че това е много хубаво.
Също като тебе,чета и други ,е Кастанеда признавам,не съм,но мисля да се поправя. :daaa:
Но защо тогава пишем пък само ние,защо не се включват и други :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Шами, не всеки го вълнува това, темата е специфична, все пак сме градинарски форум

е виж, в темата на Гео за книгите не всички пишат, нормално е
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”