Учителя Дънов и още малко езотерика

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Да сложа тук един линк за пътуванията на Слава в миналото, да не се загуби. Чела съм го, но в момента го чета отново с голям интерес.
Ще дойде момент, в който науката ще има обяснение за всяко явление, което в момента ни се струва чудато и неестествено.
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/ ... ukova2.pdf
Севрюкова разказва например за превеждането на евреите през Червено море. Моисей е бил посветен. Той е имал и свръх способности, защото иначе хората е нямало как да тръгнат след него. Минали са не през Червено море, а Морето на тръстиките, което в някакъв древноегипетски превод е Червено море, затова така е останало в Библията. Точният момент е бил изчислен от мъдреците. Те знаели кога точно е отливът и колко ще продължи. Затова всички са бързали много. Когато е настъпил момента, са тръгнали, водени от Моисей. Газили са в тинята, които са можели да плуват, са плували. Много от хората са затънали и загинали. Но когато са успели да преминат, е дошъл прилива, и египетските войници не са могли да преминат, или са намерили смъртта си там. Историята е поукрасена доста и превърната в легенда.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Изчетох го, сега съм на следващата книга, а дневниците с Иво Лозенски поръчах, независимо от мненията за тях.
Замислих се над друго. Когато Слава умира, Ванга говори за нея, и казва - ние сме три - Ванга, Слава Севрюкова и Преподобна Стойна. Със сигурност е имало нужда в този отрязък от време да има хора с такива способности, защото нищо не е случайно. Така както и Хитлер и Сталин са демони, със своя мисия, които въпреки делата си, са част от великия план.Слава разказва за тях. Но сега не знаем за такива личности като пророчиците в България. Или поне аз не зная.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от Shami »

Браво Люб. :daaa:
Аз карам вече бавничко,това от както схванах,че трябва да чета внимателно и да мисля над прочетеното,преди нямах търпение от вълнение да прелитам буквално над страниците и филмите,но сега виждам че е било повърхностно четене от моя страна,пропускала съм много,просто не съм вниквала,че само едно изречение може да се тълкува по толкова различни начини,даже неточен превод може да се окаже пречка.
Сега се връщам по много пъти,мисля,препрочитам.После решавам,че ще е прекалено всичкото ми свободно време да отиде в четене на един
материал,впускам се и в друг,да не изтърва и някоя поръчка,налегнали са ме и едни здравословни проблеми ,чета и за тях,и не само.
Ох,колко много различна информация ме вълнува,кога ще успея,даже да отсявам и да чета важните неща пак е много и става все повече.
Иска ми се и да науча повече за времето като понятие.Тези дневници на Лозенски не съм ги чела,нито коментарите за тях.
Трябваше и за медитацията да чета :ufff:Чета и дневниците на момичетата от диетата Зоната,купих си накрая и аз кантарче :lol:
Та не знам вече,толкова много жажда за инфо, докъде ще ме отведе.
Последно промяна от Shami на Май 14, '19, 10:28, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Люб, това цялата книга на Христо Нанев за Слава Севрюкова ли е? Знам за тази книга, но не съм я чела, сега ще чета линка, благодаря ти. Слава Севрюкова е гений просто.
Гледала съм няколко предавания на Стойчо Керев с Христо Нанев, той е бил край Слава Севрюкова в последните й години и после е написал книгата. Вероятно тя му е казала още много неща, които той не е описал- не е трябвало сигурно, всички Учители говорят, че не може всичко да се казва.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Не разбрах коя точно книга е, малко хаотично търся и чета. Да, на Нанев. Тази съм я чела преди много време, в момента чета тази: http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/ ... ukova3.pdf - за помощта на Слава за предотвратяване на атентати по време на Възродителния процес, за Царичина, за кармата. Зеница към вселента е корицата на първа страница.
Прехвърлям ги бързо, защото всичко ми е познато, и само надграждам.
Сега ще пробвам на мястото на цифрата да напиша 1 или 4, да видим, дали ги има в нета.
Мисля, че са много подходящи за хора , които тепърва се запознават с тази материя. Разбираеми и увлекателни са.
,Дадат ли ви нещо с любов, никога не отказвайте. Като си отидете, ще почувствате лекота от благотворния заряд на посланието. Но това не касае откъснатите цветя." Слава съчувства на растенията-затворници във ваза. Не приема техния подарък: „Ако поднеслият букет е угнетен от скрити терзания и болки, дори да е абсолютно искрен и добронамерен в чувствата си, чрез осакатените растения те ще прелеят в душата ви. С бедните издъхващи създания неосъзнато се предава човешката мъка. Тогава получилият ги ще се почувства потиснат, смазан. Незаслужено ще страда. Различно е при цветята в саксия. Силата на живото им енергийно поле не позволява да се превърнат в неволни преносители на чужди страдания."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Ошо за очакванията и за предателствата:
************************

За очакванията

„Аз никога не съм усетил предателство в живота си. Не мога да обявя никого за предател. Всеки постъпва, както смята за нужно! Никога не съм очаквал от никого нещо конкретно. Приемам човека такъв, какъвто е. Доверието ми не е изискване да постъпва по определен начин. Затова, каквото и да правите – го правите за себе си, не за мен…

Цялата ви любов е условна. И поради тези условия, не е истинска. И само човека да направи нещо малко по-различно от очакваното, незабавно започвате да го обвинявате, че ви е предал. Въобразили сте си, че човека и неговото бъдеще ви принадлежат. Но бъдещето е отворено! Не можете да кажете, какво човека трябва да прави утре, и каквото да направи, го прави за себе си! Това не би трябвало да ви вълнува! Ако ви вълнува чуждото поведение – вие не сте просветен човек…

Абсолютно не ме безпокои, как се отнасят хората към мен, моята грижа е само да си остана такъв, каквото и да правят другите. Дали го правят за мен или против мен, дали са приятели или врагове – ми е безразлично…“
***************
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Аз помествам един линк за работата на децата в градината. Моите съм ги изпуснала мнго отдавна. :(

https://petardanov.com/topic/8883-%D1%8 ... %B4%D0%B0/
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от calico »

Люб, и те и моите изтървани, щото вече не бяха деца аз като заградинарствах. Обаче малката ми внучка дава много големи надежди в тая насока. Нея дори едвам я удържам да не работи сложни работи в градината.

аз пък попаднах на този линк за благодарността, от Дънов.


http://www.highviewart.com/cvetno/petar ... Rz-W3MagM8
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Народът е създал поговорка за това - всяко зло за добро. За който може да я разбере.
Това с благодарността не трябва да се приема съвсем буквално. Даже мисля, че ми се мярна такава група във ФБ , където си благодарят до несвяст. Това е вътрешен процес. Благодарност се изразява по различни начини.

"”Една сестра запита:”

– ”Учителю, как да благодаря за вниманието, с което ме приехте вчера на разговор?”

– Като проявиш същото внимание към другите."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Учителя Дънов и още малко езотерика

Мнение от ljuboznatelna »

Да ви споделя, че прочетох двата (от четири) тома на Иво Лозенски "Дневниците със Слава Севрюкова". Бяха ми много интересни. Повечето неща не са ми нови, не знам как би ги възприел човек, който тепърва иска да се запознае с тази материя.
Разбрах и че съм си купила правилните книги. Тези на Христо Нанов са в голяма степен бръщолевения на автора, преразказващи в първо лице информация от първи или втори източник, и са изпълнени с неточности.
Докато книгите на Лозенски са на основа на техните сбирки, записани на магнетофон. Той прослушва записа, записва го, и после още няколко пъти го прослушва, за да е сигурен, че е предаден съвсем точно.
Аз съм превеждала така някои кратки материали, при това с възможностите на съвременните компютри, и си давам сметка за огромния труд на Лозенски. Никак не съжалявам, че си купих книгите му.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”