Вегетарианска и веганска кухня

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Emilly1212 »

Албена написа: Дек 30, '20, 19:39 Да ви предложа един учудващо вкусен хляб от червена леща без брашно. Рецептата взех от един кулинарен журнал. Вегетарианска е . Две чаени чаши червена леща киснат една нощ ,като се заливат с топла вода. Лещата се пасира, добавят се 3 яйца, 200гр. кисело мляко ,1 бакпулвер, 1/2 чаена чаша зехтин, сол ,черен пипер ,чубрица. Тестото е рядко ,като кексово . Разделих го в две кексови форми с хартия за печене. Пече се на 180 градуса около 40 минути . Засищащ , с неочаквано добър вкус, хляб !

Изображение
Албенка :gush: благодаря ти за тази великолепна рецепта. Още щом я видях ме грабна, но днес най-сетне успях да направя хляба с червена леща. Невероятно много ми хареса! Вкусен, наистина засищащ и здравословен хляб! :tzvetentze:

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Lappland »

Много хубав цвят, моят беше повече кафеникав

От мен Павлова, вегетарианска
Белтъци и сметана


Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от gonel »

Хляба от леща много ми хареса и на мен.. Малко много ми е засисащ само.. Имам непоносимост към брашна и си умирам за филийка с масло или тарама.. Реших да го ‘осъществя’ по-рехав.. Първа проба - с два банана в тестото. Мнооого по-лек стана. Пекох го повечко, предния път беше светъл, но суров сякаш..Сега е тъмен, леко сладни, но хубав. Ще пробвам и други вариации, мисля с малко оризово или кокосово брашно, пак ще пиша. Благодаря за идеята!
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от gonel »

Нещо друго да ви споделя. Първо го ядох купешко, после си го направих, пак много ми харесва..
Съдържа: тиква, морков, броколи, грах, леща и киноа.
Тази смес беше замразена, леко запържих на тиган със зехтин- супер вкусно. Разбира се, продуктите са сготвени..
После в уреда за пара на веднъж приготвих тиква, броколи, морков и киноа. Пропуснах лещата и отворих консвервичка грах. Правя си смес от съставките, запържвам леко и ето - бърза, топла и засищаща храна и много вкусна.. Мисля, че добре карамелизиран лук много ще му ходи.. Надявам се, да ви хареса! :liubov2:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Тутти »

Правих сармички с листа от манголд.
В половин чаша олио (ориза обича мазно) запържих леко лук и моркови, нарязани на дребно. Добавих две чаши измит ориз, после млян черен пипер, сол, индийско орехче, малко самардала, кимион, куркума, един млян домат и лъжица червен пипер. Накрая сложих стафиди. Листата от манголд попарих и направих сармички, отгоре нарязах лимон и залях с водата от запарването на листата манголд, защото беше топла. Отгоре сложих широка чиния и варих час и половина на тих огън. Стана много вкусно, за първи път опитах такова нещо, хареса ми. ММ изяде почти всичко.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Мария Николова »

Веганството е избор по убеждение. Да живеят горкичките животни!
А внучето на моите съседи - Алекс е веганче по рождение. :lol:
И да не му е сипано месо, Алекс не яде супичка с месо. :hihihi: Никой не може да го излъже.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от Тутти »

Вегетарианска лазаня.
Пресни кори (може и сушени), половин литър мляко с настъргано половин индийско орехче и две лъжици брашно, аз използвах оризово, защото е безупречно като сгъстител, без да съм правила бешамел, защото соса за спагети беше мазничък. Просто забърках млякото с индийското орехче и оризовото брашно в купичка.
Гъби манатарки. Но може всякакви, по избор, сол, черен пипер, сушени зеленчуци, една консерва сос за спагети с чесън и босилек от доматите от градината, но може и купени. И допълнително една консерва домати мляни.
На дъното се слага първо доматен сос, гъби, хлабаво се подрежда ред кори, защото се надуват, отгоре пак същото докато свършат корите. Отгоре сос. А най-отгоре Млечния сос. Покрива се с фолио, пече се на 180 градуса 40 Мин. Изважда се, отваря се фолиото и се посипва с пармезан( кашкавал също може), затваря се отново с фолиото и се оставя някъде за 15 Мин. да стегне извън фурната. Голяма вкусотия стана. И леснотия.

Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от мечтица »

Тутти написа: Авг 18, '21, 12:52 Правих сармички с листа от манголд.
В половин чаша олио (ориза обича мазно) запържих леко лук и моркови, нарязани на дребно. Добавих две чаши измит ориз, после млян черен пипер, сол, индийско орехче, малко самардала, кимион, куркума, един млян домат и лъжица червен пипер. Накрая сложих стафиди. Листата от манголд попарих и направих сармички, отгоре нарязах лимон и залях с водата от запарването на листата манголд, защото беше топла. Отгоре сложих широка чиния и варих час и половина на тих огън. Стана много вкусно, за първи път опитах такова нещо, хареса ми. ММ изяде почти всичко.
Изображение
Тутти, малкия ми син обожава такива постни сармички и когато ми гостува винаги ги правя,дали от листа на манголд,или лозови
Само че аз освен лука и моркови, добавям към плънката някой стрък праз и копър.
Уффф,окапах се,докато те гледам снимката :lol:
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от vlax »

Първо да кажа,че не съм "веган" или "вегетарианец",месояден съм.
И не съм рекламно лице на това младо семейство.Не се познавам с тях,само ги гледам от доста време.Който го интересува може да ги подкрепи.



БЪЛГАРСКА ВЕГАН КУХНЯ - нашата най-нова книга с над 80 постни български рецепти можете да закупите от тук 👉 https://bohosoulz.com/product/bvk/ 👈 Благодарим ви от сърце за подкрепата! ♥
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Вегетарианска и веганска кухня

Мнение от pepelqshka71 »

Влах и аз не съм веган, но с удоволствие ще пробвам някоя рецепта. Аз също ги гледам - от самото начало. Всяка неделя в 10 часа пускат ново видео и ги чакам с нетърпение. Аз също не съм им рекламно лице, но в тяхно лице видях нас преди години. Изключително трудолюбиви. Всичко минава през ръцете им - от ремонта на къщата до работата в градината...Дано има повече млади хора като тях.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”