Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от calico »

Преди доста години, така се случи, че към 7-8 месеца не бях яла месо. Не по някакви причини, просто не ми се е ядяло, и не е имало нещо достатъчно съблазнително.
И тогава, едни хубав деен, направихме пикник край язовира, и пекохме ребра на скарата. Така хубаво ухаеше, и така добре изглеждаха, че си взех едно парче, хем малко и си го хапнах с удоволствие. Не ми се спомня с какви болки реагира организма ми на това, беше някаква страхотна криза почти веднага след яденето. Нито съм изпитвала гузна съвест, че ям месо, щото не съм била вегетарианка, нито пък ми е минавало през ум че нещо такова може да се случи.
Това си беше чистата и необременена с мисли реакция на клетките на тялото ми. Мисля, че те реагираха така още докато разбраха, че ям месо, доста преди да се смели. Болките по цялото тяло бяха жестоки, и продължиха доста. Сега знам, че клетките имат съзнание и памет, и си го обяснявам, но тогава не знаех.

Господинов, прав си за всичко според мен.
Но никой няма да стане вегетарианец заради замърсяването на природат според мен. Щом дори за себе си не го прави, няма да го направи за някаква имагинерна идея.
В природата месоядните не ядат месоядни, само крокодила го прави, останалите- само при опасност от гладна смърт. Месооядните, хищниците, ядат тревопасни. защо ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от РОУЗ »

Веганите не ядат смокини, вярно ли е или са градски легенди?
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 501 пъти
Получил благодарност: 850 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Alien »

Защо? Хитинът на осите, довели до образуването на плода, отдавна е преработен. Пък и той не е месо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1043 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Мария Николова »

Това са фактите, нека всеки да ги претегли и възприеме, както намери за добре.
Тези са фактите. Но не са всичките факти. Тези да избирателно разяснени от господа професорите в подкрепа на тезата им.
Ако има замърсяване на въздуха с вредни газове от добитъка, което е вредата, защо се премълчава последващия резултат, който пък е положителен за земята. Естествения тор от добитъка обогатява хумуса. Също толкова глобално. :daaa:
В новозагорското село Кортен, собственикът на голяма кравеферма от 20 години превръща неплодородна камениста местност в плодородна земя. С трактори риголва площта, разбива камънаците и там изхвърля камиони с пресен оборски тор. След няколко години пустото преди време място е неузнаваемо и осигурява фураж зя говедата.
Това е не просто факт, а реална практика. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Миша »

Странно нещо е моралът, трудно ми е да смачкам гъсеница, но хващам пръскачката да убия хиляди :eeeh: често съм се питала, лично за себе си, къде е истината :hmmm: и пак хващам пръскачката :eeeh:

Това е вечен конфликт , като онзи оттатък, и също така няма решение :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от libra »

Имайте предвид,че според интересите ,се поръчват изследвания ,даже се измислят резултати.А ,обикновено, и изследане не се прави ,защото е пари.И не само ,нещото трябва да се изследва 10-20-30 години,за да се стигнат някави изводи.Въобще ,четете с разбиране всяка информация ,не само за храни и здраве.САЩ са голям производител на земеделска продукция и е естествено да си работят по техните интереси.Впрочем,не само за това .Те си гонят интересите брутално.Все се сещам как чията стана суперхрана ?! С една лъжица чия древните индианци от Перу търчали по 24 часа.Ами ,ще търчат,какво да правят и аз бих търчала.На Мачу Пикчу какво да ядат?Това не е ли маркетинг?.Е. И то,много показателен.Как полезната соя стана ГМО и кой я направи такава?
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Албена »

Мисля си ,че щеше да има повече вегани и вегетарианци ,ако трябваше всеки сам да заколи и разфасова животното ,за което преди това се е грижил. Купувайки си пържола или салам ,никой не си представя скотобойната.
libra
Наркоман
Мнения: 11643
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от libra »

Абсолютно си права .
gospodinov

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от gospodinov »

Албена написа: Дек 5, '18, 13:54 Мисля си ,че щеше да има повече вегани и вегетарианци ,ако трябваше всеки сам да заколи и разфасова животното ,за което преди това се е грижил. Купувайки си пържола или салам ,никой не си представя скотобойната.
Много си права Албена, не случайно дадох пример с моята позната, която стана веган след посещение в кланица.

Либра, САЩ произвеждат 12 млн. тона говеждо месо и са на 1 място в света и със сигурност веганите и вегетарианците не са им по вкуса.
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1929
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 501 пъти
Получил благодарност: 850 пъти

Re: Вегани, вегетарианци.... или може ли човек без месо?

Мнение от Alien »

Не знам дали веганите щяха да са повече, но със сигурност щеше да има много по-малко лицемери.
Не виждам особена разлика в това да смачкаш някой скакалец и да извадиш репичка от градината. Все си е отнемане на живот. Даже по-лошо - добичето, източник на пържолата е зашеметено с ток и е убито възможно най-безболезнено. Съгласно някои ритуали даже месото трябва да се бракува, ако върху ножа има дори най-малката неравност. Докато магданозът, макар и откъснат, остава жив. При подходящо третиране, може да се вкорени и да се отгледа като ново растение. И остава жив, дори поставен в чинията на салатата, до момента, в който не премине през хранопровода на вегана и не попадне, агонизирайки, в киселинната среда на стомаха, където да преживее всички стадии на адска болка, докато киселините и ензимите, клетка по клетка, белтък по белтък, разграждат биологичната и същностната му идентичност.
И в заключение: Английските учени са установили, че ако всички източници на храна, по света, изведнъж изчезнат, човечеството може да оцелее още три години, изяждайки собствените си представители. Като веганите имат най-малки шансове...
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”