Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Миша »

Пламен написа: Сеп 4, '18, 23:33 Тази есен ще опитам и аз със сидератите, синапа изглежда най-подходящ от прочетенето, мисля да започна с него
Не, използването на сидератите също не става безразборно, зависи какво сте садили, какво ще садите , каква е почвата , т.е. какво искате да подобрите- да се обеззарази, да изчисти засолените почви, да се подобри структурата , да се увеличи хумусния слой.
Разбрах, че не искате линкове, обаче като няма време да се пише аз ще давам линкове
почти всичко за сидератите
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от elmaz »

Благодаря, Миша, :tzvetentze:
много разбрано и концентрирано обяснено.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Навярно доста от нас сме се сблъскали с проблема с намирането на различни сидератни семена.От рода на Ръж, фий, овес и др.По този повод,реших да започна темата , с цел да се подпомогнем при тяхното намиране.Тъй , като ние се намираме в различни части на страната,снабдяването с подобни семена е различно.Например на едно място може да има едни семена, на друго други.Нека всеки, който е решил да се занимава с подобна дейност, да сподели какви семена търси или е намерил в своя регион.
Тук в Добрич успях да намеря Фий, Рапица.В единия магазин на Била, намерих на щанда за биохрани - Елда и Лимец.В разговор с продавач от магазин за сортови семена ми каза,че по-някога получаваат Ръж и Овес.
=====================================================================
https://agropazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F ... 0%BD%D0%BE
============================================================================
Попаднах на Catalog.bg
http://zarnoproizvodstvo.selsko-i-gorsk ... atalog.bg/
в се дава информация за фирмите, които се занимават с производството на селскостопанска продукция. Например

ЗК БОГДАН
Богдан
Производство и търговия с пшеница, ръж, овес, рози
ЗЕМЕДЕЛСКА КООПЕРАЦИЯ БОГДАН се намира в с. огдан, област Пловдив. Кооперацията развива своята дейност в областта на селското стопанство и преработката на продукция от него. Отглеждат се пшеница, ръж, овес, рози. Реализира продажба на земеделска продукция на наши и чужди пазари.
========================================================================
Изображение
=======================================================================
http://grad.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4 ... 1%8A%D0%B6
http://grad.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4 ... 0%B5%D1%81
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Здравейте.Навярно доста от нас сме се сблъскали с проблема с намирането на различни сидератни семена.От рода на Ръж, фий, овес и др.По този повод,реших да започна темата , с цел да се подпомогнем при тяхното намиране.Тъй , като ние се намираме в различни части на страната,снабдяването с подобни семена е различно.Например на едно място може да има едни семена, на друго други.Нека всеки, който е решил да се занимава с подобна дейност, да сподели какви семена търси или е намерил в своя регион.
Тук в Добрич успях да намеря Фий, Рапица.В единия магазин на Била, намерих на щанда за биохрани - Елда и Лимец.В разговор с продавач от магазин за сортови семена ми каза,че по-някога получаваат Ръж и Овес.
=====================================================================
https://agropazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F ... 0%BD%D0%BE
============================================================================
Попаднах на Catalog.bg
http://zarnoproizvodstvo.selsko-i-gorsk ... atalog.bg/
в се дава информация за фирмите, които се занимават с производството на селскостопанска продукция. Например

ЗК БОГДАН
Богдан
Производство и търговия с пшеница, ръж, овес, рози
ЗЕМЕДЕЛСКА КООПЕРАЦИЯ БОГДАН се намира в с. огдан, област Пловдив. Кооперацията развива своята дейност в областта на селското стопанство и преработката на продукция от него. Отглеждат се пшеница, ръж, овес, рози. Реализира продажба на земеделска продукция на наши и чужди пазари.
========================================================================
Изображение
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Ако не може да се намерят дадени семена в България, това може да стане,чрез ebay.
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw ... e&_sacat=0
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1434
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 203 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

Друг начин да се засее дадено място , и да се купят някакви миксове от семена, които се продават за папагали и др. На самите опаковки има описание на съдържащите се семена По добре да се засее с нещо отколкото да си остане незасято.Това може да е временно решение, докато се намерят интересуващите ни семена.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ivko69 »

Като се намират трудно семената за сидерати,не е ли добре,веднъж вече намерени и засяти, да си оставяме отделни растения за семе.. :hmmm:
Сега ми дойде тая идея,не знам може ли?
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1465
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от vanina_g »

Много интересна тема!
И аз се чудя и мая как да обогатя никаквата ми почва, искам да не ползвам химии, а лопати и мотики колкото може по-малко :oops: и изобщо много ми е полезно това което пишете и чакам продължението на темата с интерес!
Благодарности за нагледните обяснения и снимки :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Миша »

ivko69 написа: Сеп 5, '18, 10:12 Като се намират трудно семената за сидерати,не е ли добре,веднъж вече намерени и засяти, да си оставяме отделни растения за семе.. :hmmm:
Сега ми дойде тая идея,не знам може ли?
Семена не се намират толкова трудно, СС
Сточна гара например продават и на дребно насипна фацелия, синап, фий, леща, грах, ечемик се намира в почти всяка кооперация, боб всеки може да си засади , бакла също се намира, изобщо не се хвърляйте на екзотики, когато имате под ръка почти всичко
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от libra »

На Женския Пазар в софия продаваха разни семена .Не знам какво е актуалното състояние или дали могат да се ползават за целта.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”