Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10118
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 374 пъти
Получил благодарност: 1055 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от МГХ »

Хей, това е чудесно. Градината не е нещо застинало . Тя се променя и ние се променяме. Моята е на почти 20 години и претърпя доста промени. В момента пак замислям... кардинални промени :lol: важното е да ти е хубаво и мислите ти да са заети с проекти за прекрасни кътчета в градината.
Колкото за самочувствието, недей така. Казва ти го жена, която е повече от пълничка, при това и над шестдесетте.
Първо- видът има значение, но не и за това какъв човек си и ще бъдеш. Второ- чувството за хумор е дар божи. Трето- какво ли е третото :D :D :D Шегувам се разбира се. Всеки е такъв, какъвто е избрал да бъде и трябва да живее живота си както го иска.
Толкова с филосовстването.
Пожелавам ти градината на твоите мечти и показвай да се радваме и ние.
Аз направо откраднах една идея, малко ме е срам, ама пък много ми харесва.
Ще потърся оригинала, който е супер и моето недодялано копие и ще ти ги покажа, ако искаш.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8522
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 866 пъти
Получил благодарност: 669 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Миленче,добре дошла :tzvetentze:Разбира се ,че искам да видя,сигурно и другите искат да покажеш какво си намислила. :daaa: Така,че чакаме :gush:
И така момичета първата крачка е направена,сега ще ми е по лесно.Веднага ще ви разкажа какви щуротии върших в последните дни.
Понеже се оказах с почти две градини ,без точен план на нищо съществено,то остави за градината,аз трябва да се клонирам някак,бъдещето изобщо не е ясно, къде ще съм по точно,та в пристъп на умопомрачение изкопах няколко рози и други цветя от едната градина и ги преместих в другата.
Да ме пита човек,какво правя изобщо и сега ли е времето за това.Това ме подсеща за един съсед,дето пак в такъв пристъп на нерви си изскуба всичките домати от градината.Е,аз се разминах само с няколко класни рози. :lol:
Последно промяна от Shami на Юли 26, '18, 15:24, променено общо 1 път.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от сюзан »

Здравей, Шами, и честита ти тема! Чакаме описание на градината и снимки.
Много самокритично описание си дала за себе си. Навярно не е много реалистично, а чувството ти за хумор е свежо и неподправено. Чакаме!
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
gospodinov

Re: Мечтание за градина

Мнение от gospodinov »

Shami написа: Юли 26, '18, 14:26 Така,сега за себе си,какво да кажа.Първо външност никаква,абе грозноватичка съм си :lol: ,пълничка съм ,боря се с килцата,но засега неуспешно.Дето се вика,не съм за пред хора,то и самочувствието е нула.Твърде нерешителна,срамлива,често не знам какво искам.
Но затова пък обичам да се шегувам ,чувството за хумор често ме измъква от тежки житейски неволи.
Благодаря момичета, благодаря Тути :daaa: ,благодаря Мим. :daaa:
Shami, красотата е много субективно понятие и преходно явление.

Споделям с теб тази статия с мисли на Йоги Баджан от тук

http://norkasun.blogspot.com/2016/01/blog-post_17.html
"ЗАПОЧНЕТЕ ДА ОБИЧАТЕ СЕБЕ СИ: Бог ви е дал дара на живота –влюбете се в него. Полудейте по него! Ценете го, почувствайте го, получете го, разберете го! Няма Бог, няма божественост, няма религия, нищо, ако не можете да се влюбите в себе си. Проблемът ви е, че обичате някого друг. Искате ли да бъдете като Бог? Не е трудно. Обичайте себе си!

Вдъхновението ми в живота е много просто – ако не можеш да имаш най-доброто, направи най-доброто от това, което имаш.

Най-големият прогрес в живота е, когато разпознаеш ограниченията си и след това имаш смелостта да ги пуснеш.

Целта на живота е да наблюдаваш и да преживяваш, да се наслаждаваш на живота във всеки един миг. Да живееш в среда, която е спокойна, тиха, лека, фина, елегантна. Просто да бъдеш. Няма значение дали си гол или си облечен в златни дрехи. Идеалната цел на твоя живот е да си благодарен, че живееш и да се наслаждаваш на това.

Можеш да бъдеш напълно щастлив. Всичко, което трябва да направиш, е да откриеш кой си, какво си, какво можеш да бъдеш и после да бъдеш такъв."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8522
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 866 пъти
Получил благодарност: 669 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Сюзан ,ако знаеш колко неща спестих :lol:
Господинов ,благодаря за статията и съветите :daaa:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Margaritenia »

Shami, градина може още да няма, но купонът вече е започнал!:))))))))))
През цялото време се смях докато четях :P

Пожелавам от сърце мечтата ти за градина скоро да се материализира с твоя труд и усърдия и с помощта на хората от форума, а то е ясно, че пътят е дълъг и мечтата - променлива!:)))))))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8522
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 866 пъти
Получил благодарност: 669 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Margaritenia,точно това исках,да се смеем,да се забавляваме,с градина или без,важните сме ние :daaa:
Радвам се,че ти харесва тук. :ieeemyzh:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31709
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1062 пъти
Получил благодарност: 2573 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Мария Николова »

Ха, честита ти тема и от мен, Шами!
Не си се сетила с нещо да почерпиш, но е лесно поправимо. ;)

Изображение

С бита сметана и с черешка! :potekoha: :angelche: :potekoha: Да е сладко на всички, надникващи в новата тема!
Сега вече ще обиколя кандилките да ти събера семена. Това е самозасяваща се китка. "Сеенето" на семената й е просто имитация на самозасяването. Ръсиш където искаш да никнат, посипваш леко пръстчица и слагаш клечки да бележат, че тук чакаш китка да никне.
Като не ти хареса мястото, догодина местиш семеначетата другаде. И защото пак ще имаш колебание колко "другаде" искаш, местиш на няколко места, местиш и във втората градина и накрая връщаш всичките там, където са поникнали. :hihihi: :srofl: :srofl:
Ако поискаш след време някакъв съвет, трагедията ще настане, когато 5 души ти дадат 5 различни съвета. (Падам си по ръсенето на акъл, та може съм в числото на петте.) Но вече зная какво ще стане. :daaa: ;)
Просто ще изпълниш петте съвета, това е! :daaa: :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8522
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 866 пъти
Получил благодарност: 669 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Мери,много си добра,душа човек си ти :tzeluvka:
Благодаря ти за всичко,не мога да ти откажа :liubov:
Замъчих се все пак да сваля някоя друга снимка,но върви трудно,компа ми нещо забива и ще изчакам детето довечера да го погледне ,че аз колкото и да му бая ,бавно схваща :hihihi:
А ,успях все пак нещо да сваля.Детската градина в асмата
Изображение
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от elmaz »

Чудесно е, че си правиш тема, момиче :tzvetentze:
Няма значение имаш или нямаш готова градина.
Аз докато се наканя да си пусна тема и взе, че ми мина мерака.
И сега гледам и се радвам на красивите градини тук.

Щом искаш, ще имаш градина - не веднага, но ще стане :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”