Anemone

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Anemone

Мнение от Мария Николова »

Blue sky написа: :twisted: агресивон или не, поне тпет пъти ми дават съседки от него - не ми вирее и това си е
купувала съм екзотимни розови и кви ли не - изгниват
над 150 луковици от грудковото насадих - всичките умряха :twisted:
Може пък ...магия някаква... :sthinking:
:lol: :lol: :lol:

Или повече въздух и слънце лииииии? :sdull:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Anemone

Мнение от libra »

Блу,аз също много харесвам анемонето и също нямам никакви успехи,но в твоя двор дрегер трябва провери нещата!А ,ако на някой толкова му е буренясал двора,да се смили над нас!
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Anemone

Мнение от mileni »

Същата работа и при мен с това високото анемоне.всички съседки имат и ми даваха хората и пак неще и отва си е :snif:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Tinkerbell
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Сеп 19, '10, 21:33

Re: Anemone

Мнение от Tinkerbell »

Азсе чудя на моите анемонии - засадих ги преди месец и сега са започнали да покарват... Какво ще им се случи не ми е ясно - вижала съм анемонии и в сняг напролет, но тези ако отсега се разлистят, дали ще оцелеят до пролетта?
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Anemone

Мнение от Мария Николова »

Tinkerbell написа:Аз се чудя на моите анемонии - засадих ги преди месец и сега са започнали да покарват... Какво ще им се случи не ми е ясно - вижала съм анемонии и в сняг напролет, но тези ако отсега се разлистят, дали ще оцелеят до пролетта?

Приличат ми на грудкови анемонии. На опаковките пише, че се садят есента. Като бях млада и наивна киткарка, първите купени анемонии и ранункулуси ги засадих есента. Много им се радвах като поникнаха. Напролет, като се стопи снега... няма никой в къщи. :eeeh: От тогава садя ранункулусите само пролет! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Anemone

Мнение от libra »

Опитай с мулиране /засипване с листа и трева/да предпазиш грудките от измръзване.
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Anemone

Мнение от stela75 »

s_t_m написа:
Tinkerbell написа:
Аз се чудя на моите анемонии - засадих ги преди месец и сега са започнали да покарват... Какво ще им се случи не ми е ясно - вижала съм анемонии и в сняг напролет, но тези ако отсега се разлистят, дали ще оцелеят до пролетта?

Приличат ми на грудкови анемонии. На опаковките пише, че се садят есента. Като бях млада и наивна киткарка, първите купени анемонии и ранункулуси ги засадих есента. Много им се радвах като поникнаха. Напролет, като се стопи снега... няма никой в къщи. :eeeh: От тогава садя ранункулусите само пролет! :daaa:
То за ранункулусите и аз така реших..но анемониите посадих днес...дано не съжалявам
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Anemone

Мнение от Debi »

Нищо им няма на анемониите, моите сега започват да се показват :nod: ; миналата година даже и цвят направиха още от есента.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Anemone

Мнение от Виола »

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Anemone

Мнение от calico »

личния ми опит сочи, че което оцелее първата зима в земята, после няма проблеми.
преди три години засадих късна есен (разбирай началото на декември) грудките анемонии и ранункулуси, покрих мястото с парче найлон затиснато с тухлички и отгоре сипнах малко пръст и листа. След размразяването на земята (феврури) ги открих и до месец всичко прокара, нямаше жертви. На следващата зима изобщо не ги зазимявах, нямаше поражения. После ги местих насам натам и ги позагубих от местенето.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”