Фотоапарат

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Lois

Re: Фотоапарат

Мнение от Lois »

писах, писах, пък го изтрих.
Разликата между 50те мм на един твърд, пък бил той и евтината 1,8 версия, и 50те мм на китака е колкото между орхидея и лайкучка някъде
Нещата изобщо не свършват с фокусното разстояние. :dovolen:
И вярно, да не го обръщаме на фотофорум, че там изобщо не е приятно място, за разлика от тук. :angelche:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Миша »

А,не,пишете,моля,без да спорите много много :mrgreen: ,крайно време е фотографите във форума да ни спретнете една лекцийка кое,как, защо или не така ,щото и аз искам да правя едни такива снимки с фокусирано растение,на което му се виждат и атомите,а зад него да е онзи магичен размазан фон,искам да мога да вкарам и цялата планина в един кадър,а не само едното смотано дърво,ама никой не ще да ми каже как става това :eeeh: иначе правя прилични снимки ,брей,че съм скромна 8-) ,но имам крещяща нужда от обучение,ако можете да направите някоя темичка с начални стъпки във фотографията,без много много подробности :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Фотоапарат

Мнение от vasileva »

Миша написа:А,не,пишете,моля,без да спорите много много :mrgreen: ,крайно време е фотографите във форума да ни спретнете една лекцийка кое,как, защо или не така ,щото и аз искам да правя едни такива снимки с фокусирано растение,на което му се виждат и атомите,а зад него да е онзи магичен размазан фон,искам да мога да вкарам и цялата планина в един кадър,а не само едното смотано дърво,ама никой не ще да ми каже как става това :eeeh: иначе правя прилични снимки ,брей,че съм скромна 8-) ,но имам крещяща нужда от обучение,ако можете да направите някоя темичка с начални стъпки във фотографията,без много много подробности :tzvetentze:
:daaa: :daaa: :daaa:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от ivanina »

Миша написа: ,но имам крещяща нужда от обучение,ако можете да направите някоя темичка с начални стъпки във фотографията,без много много подробности :tzvetentze:
...и аз ..и аз съм ЗА :daaa: -това предложение !
...А,за спорът НЕКА СПОРЯТ :daaa: - така ще докарат по-добрата истина , и аз този спор много си го харесвам :daaa:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Айде един от форума се похвали че вече си е купил апарат (за сега няма да издавам кой) ама очакваме снимки снимки :)
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1447
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 52 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от kannamy »

Знаете ли колко често се задава този въпрос?Мноооого.Хората не знаят и се мотат като пате в кълчища в разните там данни.Ми сега му дойде времето да си врънкам за апарат и те на -нямам представа какъв .Така че пишете тук.Много хора ще са доволни,че са намерили що годе ясна информация.Поне за мен е полезна-доста неща ми се проясниха .Аз съм пак на стартовата линия ,но с по-ясна представа какво аджеба търся.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Фотоапарат

Мнение от Kika »

Искам да си купя телефон, който прави добри снимки. Засега съм се спряла на HTC One S, има 8 MP ,540 x 960 резолюция,и тези характеристики: Beats Audio, автофокус, BSI сензор, стабилизация на изображението, камера с бленда F2.0 и 28mm оптика, специален чип за камерата, заснемане на снимки при запис на видео
Някой да ми преведе на разбираем език.
Досега снимах със Сони Ериксон Виваз с тези характеристики: 8MP, автофокус, LED светкавица, touch фокус, геотагване, Face и Smile разпознаване, видео 1280х720 пиксела, но е повреден. Кой е по добър? Да поправям или да купувам?
Ето две снимки със стария телефон:

Изображение

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Фотоапарат

Мнение от къщичка »

Преди време като си търсех фотоапарат и реших да почета повече из нета. Значи питаш ли "каква камера до 300 лв да купя?" всичко живо (особено във фото форумите)започва да дава акъл "добави си еди колко си пари и не се занимавай със сапунерки". Много е дразнещо. Не всеки има 1000 лв и нагоре да отдели за камера. Има читави фотота и за 200 лв, въпроса е да се избере камера с ръчни настройки, ако искаме да проявим поне малко творчество и да имаме самочувствието че "поне малко разбираме" и като погледнем снимката да се насладим на цветовете или изгледа.

Мисля, че е излишно в тази тема да се споменават термини като DSLR, 50 мм твърд обектив, варио, китак и т.н. Повечето от четящите тук едва ли знаят всички термини. Темата фотография е толкова обширна, учи се с години, особено на практика. Аз предложих по-назад, мисля че Калико писа за помощ, ако има ръчни настройки на фотоапаратчето, мога простичко да обясня някои неща, тънкости, не професионални разбира се. Споровете "на високо ниво" са излишни, нека се запази добрият тон.

Доста хора не знаят например, че мегапикселите не правят качеството на фотоапарата. Даже твърде многото мегапиксели влошават качеството, защото на повечето евтини камери матриците са еднакви, а когато матрицата е малка, а мегапиксела е голямо число, става боза. Това е търговски трик.
Също и в зависимост какво предимно искаме да снимаме, е да гледаме светлосилата на обектива, но затова трябва да се почете малко.
Ако ще снимате предимно семейни снимки, на бягащи деца, избираме фото с ръчни настройки, където може да контролираме скоростта на затвора.
Пак да кажа, че има хубави фотота за не повече от 200-300 лв, даже единият Канон сега е на промоция 190лв. За парите си е изключително добър.
Канон имат добри цени във Фотопавилиона, те са официален вносител, правят често промоции, сервизната им поддръжка не е лоша.

Снимките, на които обекта е фокусиран, а фона отзад е размазан, се нарича боке. :tzvetentze:

И ей такива нещица, обяснени на прост език мисля, че е добре да пишат по-разбиращите.
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат

Мнение от Leni »

Браво къщичка... много вярно... всичко е въпрос на проучване .. има много хубави камери малко по стари модели със сменяема оптика които са паднали много като цени и са почти като сапунерките вече, но все пак са с много по добро качвство, така че просто търсете..

Обещала съм заедно с половинката да пуснем нещо тук за начинаещи.. мисля че бяхме писали една статия за избор на фотоапарат ще я потърся :ieeee:
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Фотоапарат

Мнение от Noel »

kikruseva написа:Искам да си купя телефон, който прави добри снимки. Засега съм се спряла на HTC One S, има 8 MP ,540 x 960 резолюция,и тези характеристики: Beats Audio, автофокус, BSI сензор, стабилизация на изображението, камера с бленда F2.0 и 28mm оптика, специален чип за камерата, заснемане на снимки при запис на видео
Някой да ми преведе на разбираем език.
Досега снимах със Сони Ериксон Виваз с тези характеристики: 8MP, автофокус, LED светкавица, touch фокус, геотагване, Face и Smile разпознаване, видео 1280х720 пиксела, но е повреден. Кой е по добър? Да поправям или да купувам?
Ето две снимки със стария телефон:

Изображение

Изображение
Кика,чак не мога да повярвам .Страхотни снимки :daaa:
Бих си купила същия телефон,не ти трябват експерименти
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”