Пътеката към небесното цвете

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Пътеката към небесното цвете

Мнение от Майкъл »

.

Планината ХуаШан - Mount Huashan

......................................................................................................................................................................................................................................

„Да обичаш нещо, означава да искаш то да живее.“ — Конфуций

......................................................................................................................................................................................................................................


Този виртуален разказ е съставен от нет източници, предимно чуждестранни. При сглобяването му съм премахнал дати и имена, поради необичайните им и трудни произношения и транскрибции.

......................................................................................................................................................................................................................................

Планината има много места, които представляват исторически интерес и живописна красота, както и много фантастични и легендарни истории.
Тук е дома на няколко влиятелни даоистки храмове, където императорите от древни династии са правили поклонение.
"Пътеката към небесното цвете" е наименувана, заради петте върха на планината, които формират формата на "цвете".
(Хуа на китайски), оттам и името "ХуаШан".

В някои източници се казва "Пътеката на смъртта", но не е приемливо стремежа към красотата и вярата в доброто, да се олицетвори със смъртта.
Затова поставих названието на виртуалния разказ да е - " Пътеката към небесното цвете".

......................................................................................................................................................................................................................................

Съвсем до скоро това място не е било популярно в Китай, а само на местните жители.
Изображение

Даоистите вярвали, че тук е бога на подземното царство.
Изображение

Хуа шан е светата земя на даоизма.
Изображение

Мястото е известно със своите природни гледки на стръмни и тесни пътеки, огромни скали, и висока планина.
Изображение

Това е той - един от най-опасните туристически маршрути в света. Преди дори е нямало вериги.
Изображение

Този малък хребет е с ширина от само 3 метра.
Изображение

В нашия век туристопотока нараства.
Изображение

Въведени са мерки за безопасност, чрез изграждане на каменни стъпала и по-широки пътеки.
Изображение

В храма се съхраняват свещени текстове, а отвесните скали са служели за защита
Изображение

За вярващите Хуа Шан е важно място за безсмъртие.
Изображение

Храма е напълно изолирани, и човек може стигне до него само помощта на веригите по протежение на скалите.
Изображение

В древни времена, много императори са идвали тук, за да направят жертви на своите предци.
Изображение

През 1998 г. ръководството на Huashan превръщат храмовете на планината в даоиска асоциация.
Изображение

Това се прави, за да се спомогне за опазване на околната среда, тъй като присъствието на монасите и монахините възпира бракониери.
Изображение

Много китайци все още изкачват пътеката през нощта, за да се достигне връха по време на изгрев.
Изображение

Живописни места: кули, пещери, каменни стъпала, храмове и павилиони могат да се намерят навсякъде.
Изображение

Някои от най-опасните пътеки са били затворени.
Изображение

Сергии за сувенири в облаците.
Изображение

Тук е по-спокойна обстановката
Изображение

Добавени са нови стоманобетонови стъпала и обновени старите парапети.
Изображение

Като се заключва катинара, всеки се моли за здраве и благополучие. Тук има хиляди катинара, вплетени са хиляди съдби.
Изображение

И с новите добавки за улеснение, прехода пак е истинско изпитание на духа.
Изображение

Смъртните случаи продължават да се случват тук.
Изображение

Няма нищо друго, освен небето над бездната и пропаст и надолу.
Изображение

Тук е фантастично красива, но изисква много усилия в прехода.
Изображение

Местното правителство пристъпва към отваряне на нови безопасни пътеки и създаден на еднопосочна маршрутите на някои по-страшни части.
Изображение

Студентите, започнали първи да тестват пътеката с посещения в 80-те години.
Изображение

Очарованието от видяното трае вечно.
Изображение

......................................................................................................................................................................................................................................

"Недей да проклинаш тъмнината, а по-добре запали една свещ." - Китайска поговорка

......................................................................................................................................................................................................................................

..........

Край
..........

.
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11821
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 155 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от johnstalker »

Баф ги у чукарите.. стана ми лошо като ги гледам.. Не се знае що китаец се е изпопребил там.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от lila »

И що щурАв некитаец :lol: :lol: :lol: затова с ravik ще си ходим на сауна :hihihi: :hihihi: :hihihi:
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от jesi »

Много е красиво,но мен посмъртно не може ме накара някой да тръгна по тези дъски и вериги.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от ravik »

lila написа:И що щурАв некитаец :lol: :lol: :lol: затова с ravik ще си ходим на сауна :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ааа, не ме брой. Аз съм първа писта по чукарите. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от lila »

ravik написа:
lila написа:И що щурАв некитаец :lol: :lol: :lol: затова с ravik ще си ходим на сауна :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ааа, не ме брой. Аз съм първа писта по чукарите. :lol:
Излъга ли ме? И ме изостави :cry: :cry: :cry:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от ravik »

Ми тези планини само като ги гледам и си мечтая там да си обикалям с дни. :mrgreen:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11821
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 155 пъти
Получил благодарност: 191 пъти
Обратна връзка:

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от johnstalker »

lila написа:
ravik написа:
lila написа:И що щурАв некитаец :lol: :lol: :lol: затова с ravik ще си ходим на сауна :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Ааа, не ме брой. Аз съм първа писта по чукарите. :lol:
Излъга ли ме? И ме изостави :cry: :cry: :cry:
Не рИви! Аз обичам сауните. Нави ме! :hihihi:

Иначе тези пустиняци наистина са голяма атракция. Със сигурност има доста надгробни плочи в основата им де. ;)
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от ravik »

johnstalker написа:Със сигурност има доста надгробни плочи в основата им де. ;)
Навсякъде по планините има. И това не е спирало никога никого. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
пери
Виенско кафе
Мнения: 370
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30
Дал благодарност: 1118 пъти
Получил благодарност: 201 пъти

Re: Пътеката към небесното цвете

Мнение от пери »

:shock: :shock: :shock:
Онемях :shock: Не знам кога ще ми дойдат думите - за радост на домашните :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”