Оксалис

Публикувай отговор
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Оксалис

Мнение от Bi_ »

Стеле,първите два са студоустойчиви.С другите не бих рискувала
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Оксалис

Мнение от stela75 »

Ами аз за това се учудих...Да ти кажа аз и първите два не смея да оставя тук при нас
Да те помоля Теменуга като започнеш да прескубваш то този зеления който цъфти в бяло......да ме имаш предвид. :oops: :oops: :oops: А също и от този Изображение ако има за даване...но гледам че е мъничак още.
Аз моите обикновените си ги запазих тази зима вътре..А от есенната поръчка ми поникна само тозиИзображение и тъкмо напълни саксията и се накани да цъфти и....умря!За два дни завяхна и се гънта..като извадих грудчиците бяха изгнили :ufff: :ufff: :ufff: сигурно пак съм се престарала с поливането
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Оксалис

Мнение от Bi_ »

Розовият и белият си растат в градината без проблем-и при мен в Русе и при мама в Севлиево,няма от какво да се притесняваш.А четирилистния -след първата слана вадя грудките от градината ,при нас измръзва зимата
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Оксалис

Мнение от dora »

Направо да ви кажа ми омръзна да го чакам моя да се накани.
Ровя като кокошка и всичко си е наред - освен ,че е разровено :lol: ,а дори и листенце не се подава. :ufff:
Теменужке - дружке прекрасни са. :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
krema
Двойно кафе
Мнения: 189
Регистриран на: Ное 30, '09, 10:46
Местоположение: Ст. Загора

Re: Оксалис

Мнение от krema »

Завърти си грудките, чи те се садят лалко под ъгъл, а някои напрово изглеждат все едно са но обратно.
http://kremazagora.snimka.bg/flowers/cv ... 1.22316194" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Оксалис

Мнение от dora »

Креми , колко си мила :tzeluvka: ама то коя е правилната страна ,че да ги сложа наобратно :hmmm: :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Оксалис

Мнение от paju4eto_Ligla »

Моите са пуснали по 3 дъъълги листенца и много ме ядосват - явно им е малко светлината... А ако ги изплескам на слънце, пипват акари, гадините... пък не обичат пръскане въобще. Изобщо, голяма дилема :evil: Само лилавият, който си е съвсем обикновен, цъфти, та се къса :liubov2:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Оксалис

Мнение от Satori »

dora написа:Направо да ви кажа ми омръзна да го чакам моя да се накани.
Ровя като кокошка и всичко си е наред - освен ,че е разровено :lol: ,а дори и листенце не се подава. :ufff:
Теменужке - дружке прекрасни са. :nod:

Стига бе, Доре, какво му трепериш толкоз :mrgreen: И аз се чудя, като Дал. :lol: Моят тази година съвсем се изгуби зимата. Стои си винаги на западен прозорец, не се приспива, даже цяла зима цъфти по малко. Тая зима обаче просто изчезна. Все едно умрял. Но аз го оставих на мира, поливах микронно и постепенно взе да се оправя. Изнесох го на терасата, север и сянка, и за нула време отново се е накитил, бухнал и цъфнал. /Тъмно червеният вид/. Имам и един друг, зелен, пълен саморасляк при една бегония. И той кога зачезва, кога се явява. Сега е в много хубав и кичест вид. Мисля, че е същият като на Водолейчето.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Оксалис

Мнение от dora »

Не, не ,че му треперя - дразни ме. :twisted:
На работа си стои точно както ти описваш - не заспа и си цъфти помалко.Е , рядка прическа ,но все пак признаци на живот някакви.
При мен обаче(беше един разделен на две)не ще и да се покаже . :hmmm: та затова поразравям. :lol: да му напомня ,че го чакам още. :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
vanq
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Юни 8, '10, 08:12
Местоположение: Бургас

Re: Оксалис

Мнение от vanq »

Ето ги и моите
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”