Ароматът в градината

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7344
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Ароматът в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Мога да добавя тази лоницера - много фин и приятен аромат

Изображение

Зановеца ухае почти като нея:

Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Ароматът в градината

Мнение от poly77 »

Тези карамфили ухаят невероятно, особено привечер
Изображение

Изображение

Изображение
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Ароматът в градината

Мнение от Blue sky »

една тема, която ще продължа някой ден :mrgreen:

но искам да ви покажа едно цвете, което има невероятно приказен аромат, вярно, че трябва да си завреш носа в цветчето, но надявам се при големи туфи с много цветове, ще се усеща отдалеч :stiskam: цветчетата прецъфтяват за един ден, има малко разпердушинен вид, но ароматът е направо неземен, вероятно това е най-хубавото цвете, което съм помирисвала

флокс Clouds of perfume

Изображение

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Ароматът в градината

Мнение от Виола »

Моите любими аромати. Мога с часове да стоя в градината и да ги мириша.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Ароматът в градината

Мнение от gyulcem »

s_t_m написа:Уфффф! 20 минути търсих най-подходящото място за още едно мое любимо дърво, след госпожица Томентоза.
Това е цъфтяща, ароматна върба. Чудя се защо Гюлсем нито веднъж не е казала как ухае тия дни целия град (Хасково)!!! В Н.З. тази върба ухае пред двора на един стар приятел. Той ми позволи да си извадя издънки, преди да го премахне, защото е много агресивно в напреднала възраст. Макар да е на тротоара, целия му малък двор е изпълнен с корени и издънки. Затова аз подарих върбата и я засадиха в дъното на отсрещния голям двор. Тази година за пръв път цъфна и уханието й се носи из улицата.
За вас откъснах това клонче цъфтяща ароматна върба, чиито дребнички пастелно жълти цветчета изпълниха хола с аромата си.

Изображение
Това виждам сега с една година закъснение , но не съм усетила аромат на някакава върба :oops:.Къде се намирали тези върби в Хасково, Цеци може би ги зне по добре .
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Ароматът в градината

Мнение от desitata »

най-вероятно става въпрос за Миризлива върба (ELAEAGNUS)-преди две години си откопах цало храстче само защото ми миришеше на жасмин и го возихме до градината на 240 км.Сега е в период на цъфтеж/започва/и намирисва вече сериозно около нея.Изображение-цветове
Изображение-листата са такива
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Ароматът в градината

Мнение от gyulcem »

От това не съм виждала в Хасково и аз харесвам миризмата им, комшията е засял на тротоара и миришат много хубаво , едва ги пази от кравите. Дядо също има на двора си , мисля че го захвана от резник.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Обратна връзка:

Re: Ароматът в градината

Мнение от orkud »

Много харесвам миризмата на тази върба и ще потърся издънка, но ще я засадя в дерето под нас, покрай потока, там е поставена помпата ни за поливане. Миризмата ще се усеща чак до нас, но няма да има вероятност да ми напълни двора :liubov2:
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ароматът в градината

Мнение от nelidech »

Blue sky написа:една тема, която ще продължа някой ден :mrgreen:

но искам да ви покажа едно цвете, което има невероятно приказен аромат, вярно, че трябва да си завреш носа в цветчето, но надявам се при големи туфи с много цветове, ще се усеща отдалеч :stiskam: цветчетата прецъфтяват за един ден, има малко разпердушинен вид, но ароматът е направо неземен, вероятно това е най-хубавото цвете, което съм помирисвала

флокс Clouds of perfume



Изображение
Блу, на това на село му викат сапунче. Наистина ухае много нежно, аз съм го оставила да завладява един неразаботен участък в градината - стеблата са полегнали и не е много красиво,но си има други качества - под него не вирее нищо. :mrgreen:
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ароматът в градината

Мнение от calico »

Нели, не мисля че това е сапунче? това си е флокс, погледни му изправените стебла, високо е поне 60 см, както и листата.
сапунче и аз имам, но никога не ми е правило впечатление да е ароматно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”