акъл или инстинкт?

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от lila »

Tanet написа:Диоген дето попитал Александър Македонски " и като покориш целия свят тогава какво"
:lol: :lol: :lol: а оня знаеш ли какво отговорил :lol: :lol: :lol:
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от Bi_ »

Много силно вярвам на инстиктите си.Например винаги знам кога ми звъни дъщеря ми и кога мама.Що се отнася до семейството ми се доверявам на вътрешнето усещане ,а за деловите работи залагам на разума-колкото ми е останал
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от Tanet »

Ами май се замислил дали наистина има смисъл.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от lila »

Tanet написа:Ами май се замислил дали наистина има смисъл.
:tzeluvka: има има :tzvetentze: не ме слушай мене :nod:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от цеци »

Доколкото се сещам-тук се търси разликата между инстинкт и интуиция :hmmm: И за да мога да разбера въпроса имам нужда от жалон-какво разбирате под едното или другото понятие ?! И аз като Лила имам личен опит и той е,че твърде често в разговор хората подменят едното с другото, а уж говорим на един език :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
dal

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от dal »

ами нали това питам , кой как го разбира и кой как му се случва и какви изводи си е направил за себе си...

мога да кажа за мен , обаче няма да съм критерии поради ред обстоятелства- имам страшна интуиция , на моменти е чак подплашваща ; акъл като опит , познания , причина/следствие и логически взаимовръзки -това работя; и се получава нещо много интересно: да речем правя прогноза за след две години как ще приключи нещо. И по правило познавам, с голяма доза точност. Забавляваме се като вкарваме прогнози с колеги и после ги следим по сбъдване кой колко му е КПД-то.Обаче това не е тото , тото не играя. На рулетката не помага , 50:80 в полза на банката , стандартно :mrgreen:
Там играе друга система , да речем.
Обаче се е случвало в разгара на кавга по телефона да кажа на човека с какво е облечен и какво е ял. И пак познавам. На непознат му виждаш бройката листчета залепени отстрани на екрана на монитора-по телефона. Рисувала съм бъдеща придобивка на виртуална приятелка. Пак непозната лично. После прати снимки на придобивката. И няма как да реша че съм я провокирала да си купи точно такава къща и то след 3 години на майната му.
Обаче това не работи винаги , а работи предимно под пАра и стрес....
И не можеш да го повикаш когато ти трябва , а се активира за глупости.
Под парата и стреса -Тогава пък акълите стават някак бавноразвиващи се , но бълват мисли. Бързи и често погрешни.
Да , ама в моите книги едно време са ме учили , че пред бавното и вероятно правилно решение и бързото и не съвсем прецизно при ен брой ситуации накрая за предпочитане е бързината за сметка на прецизността. Това май и в армията го преподават?!
Днес коментирахме с колеги с кое точно напипваме пулса и посоката на вятъра при колебание -с едното, или с другото и кое ще ни пързулне и кое ще ни даде точен резултат. Мисля че стоя пред две тави и бъркам и в двете с огромна бързина на разбъркано.Обичайно печеля и редя пъзела , но когато се проваля е титаничен провал заради неправилна преценка.
Проваляла съм се единствено от акъл , обаче -като бех младо теле. Алармата пищи , интуицията хъхри , дудне, загърбвам я аз , и се пъча с мозък и щрак капана.
Ще рекат мъжете , жените мозък немате. Може и прави да са. Сигурно не ни и трябва.Или?

И реших вас да питам , но може би не се изразих добре....
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от lila »

:lol: :lol: :lol: запищи ли алармата - краката са ми като вентилатори :lol: Мрежи на Петри , логики - силно у лево. Така напуснах 4 местоработи и двама мъже. В един момент си казвах едно и също нещо - абе какво аджеба правя тук? и някакво неистово желание да си убереш меките круши :lol: Не мисля, че става въпрос за разсъждения в случая. По-скоро убеденост. Случи ми се ( преди 2 години последно го направих ) да кажа на една колежка, както пушехме пред входа на сградата " сега ще кажеш ... нали?" Това ми коства много неприятности - тя ужасно се издразни. 18-годишна, гледах на приятелка на баба на кафе. Казах и за заболяване, което се оказа че и откриха впоследствие. Баба ми се кара много и беше права - такива неща не се говорят. В крайна сметка вече не го правя. Е, където се дъня в форкастинга - dal - няма да откажеш помощ, а аз обещавам да не ти обръщам чашата от кафе :lol: :lol: :lol:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от ravik »

Я, някоя от вас двете да хвърли един боб за форума - искам да знам къде сме след 5 години. Още сега. :svekurva:
Че ако сме примерно под кривата круша, да спра да правя ъпгрейди. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от lila »

ravik написа:Я, някоя от вас двете да хвърли един боб за форума - искам да знам къде сме след 5 години. Още сега. :svekurva:
Че ако сме примерно под кривата круша, да спра да правя ъпгрейди. :lol:
:lol: :lol: :lol: мдаааа - ще правиш :lol: :lol: :lol:
след 5 години ще ти ги правят даже :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: акъл или инстинкт?

Мнение от ravik »

Кой ще ми ги прави? :angelche:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”