Стачката на Джипитата

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от johnstalker »

Против лекарите немам нищо против.. против съм срещу бизнесмените които бачкат под прикрите като лекари, и мрънкат че плащат наеми за офисите си на цена 1/5 до 1/10 от реалната. Против съм да ми стачкуват тези цирей народни и душевъдци мазни.. а в същото време да има пенсионери със 120 лева заплата мръзнещи и пригладнели, защото тези мизерни пенсии не им стигат дори за лекарствата.. да не говорим за храна. :evil:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от lila »

Ок, съгласна. Не обичам генерализациите. Само генералите харесвам аз :hihihi: :hihihi:
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от maini4kq »

Абсолютно съм съгласна с Лила , Арида и Букет. В момента е средата на март, а на ВСИЧКИ лекари (не само на ДжиПи) не са плащани заплатите изработени през януари . Изключително много се спекулира с Хипократовата Клетва и се разчита че каквото и да им се случва на лекарите ,те не трябва да стачкуват заради нея... не знам защо всички забравят че те също са хора.
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от Satori »

lila написа:Не знам дали някой си дава сметка какво е да прегледаш 100 чоеека за 8 работни часа.
...
Да платиш на сестрата в кабинета заплата, осигуровка, наема на кабинета, да изплатиш уредите които си закупил за диагностика, да си нахраниш семейството.
Ами джи-питата горките 90% от работния си ден пишат, не преглеждат. За което не са виновни те. Между другото - за какви уреди за диагностика говориш?

И защо "българинът" не ходи на лекар? Ми защото, ако му се наложи, ако се обади на джи-пито, то ще му каже, че няма свободен час. Ако пък отиде просто ей така, ще виси половин ден с баби и дядовци и разни безделници, дето са с час. Ако пък случайно се добере до джи -пито, има огромна вероятност да не получи направление за специалист по различни причини: изчерпани направления, желание на джи-пито да се изявява като широк специалист в различни области и пр.
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от maili »

Преди известно време имах възможността да посетя Гърция (Родос)много ми хареса там и поостанах малко повече.Но веднъж ми се наложи да заведа детенце до болницата и улучих точно това време когато стачкуваха и работеше само спешното.Но тогава стачкуваха и болници и банки и големите хранителни магазини.Да ви кажа неусетих да има някакво негодувание и напрежение у хората.Те си знаеха,че еди кои си дни ще се стачкува.Аз си заведох детето на частен лекар и си платих 50 евро за прегледа и така.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от paju4eto_Ligla »

maili написа:Преди известно време имах възможността да посетя Гърция (Родос)много ми хареса там и поостанах малко повече.Но веднъж ми се наложи да заведа детенце до болницата и улучих точно това време когато стачкуваха и работеше само спешното.Но тогава стачкуваха и болници и банки и големите хранителни магазини.Да ви кажа неусетих да има някакво негодувание и напрежение у хората.Те си знаеха,че еди кои си дни ще се стачкува.Аз си заведох детето на частен лекар и си платих 50 евро за прегледа и така.
И тук се знае кога ще стачкуват, и тук можеш да отидеш на частен лекар.
Което ме навежда на мисълта - защо точно хленчим? Че някой се бори за правата си и за изработеното?
ПП Избачкаха си увеличение, дано поне отиде при тях, а не в джобовете на незнайно кой;
ПП2 А и когато мрънкаме за качество и бързина на обслужването (това си е лично към мен забележка), не е зле да правим сравнение с цивилизованите държави и каква част от изкараните там пари отиват за здравни :twisted:
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от maili »

И каква част от изкараните там пари отиват за здравни,щото аз не знам.Стана ми любопитно от иконката накрая -много или малко. :hmmm:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от Satori »

Майли, цифри не мога да ти кажа, но доста отива за здравни. Де факто не се плаща за никакво здравно обслужване, когато го ползваш /т.е. плащаш си само удръжките от дохода/. Лекарствата също са безплатни, когато са по рецепта. Това в доста западноевропейски държави. Проблемът е, че понякога, ако ти се налага, може да не се добереш бързо до специалисти и изследвания, дори да искаш да си платиш. Друг проблем е, че ужасно се разтяга във времето плегледи и пр., щото всичко се записва предварително. Говоря за Великобритания и Дания конкретно.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от orkud »

Не знам какво да кажа по темата, освен да разкажа собствената си история и да оставя всеки да си я преценя както иска. Болна съм от седмица с диагноза остър бронхит и астматични усложнения. Преглежда ме не личния лекар, а неговата колежка, защото той е следобяд , а аз отивам сутринта. Антибиотика ми свършва във вторник, а болничния е до вчера включително.В сряда отивам на преглед и на вратата пише стачка. Обяснявам, че лекарствата ми са свършили и не бива да ги прекъсвам, питам при кого да отида и да платя, но да ме прегледа. Отговора е вдигане на рамене. Днес след прекратяване на стачката отивам отново. Личния ми лекар - ти за какво беше :hmmm: , да видим, аз не съм те преглеждал, виж там какво е писала колежката..... аааааа за ЛКК. Пиши направление за ЛКК - това към сестрата. Вземам си направлението и отивам при друг лекар. Там ми вземат картата и направлението и ми казват да отида в 13.00 за болничен. Викам, за болничния разбрах, но кой ще ме прегледа? Ами ти нямаш талон за преглед, имаш талон за ЛКК. Сега стоя с болничен, който наистина ми трябва, защото съм болна, но без някой да ме погледне и да ми предпише лекарства. Удоволствието ми струва, без транспорта за два дни от единия край на града до другия, отделно до болницата - 2.40 за личния лекар, 2.40 за другия, 4.80 за двата болнични, защото работя на две места. Или 9,60 без лекарствата. Сега мисля да отида след обяд при първата лекарка, да платя още 2,40 та да ме прегледа и предпише лекарства :snif: И дано за 12.00 лв и три прегледа си получа рецепта за лечение :svekurva:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Стачката на Джипитата

Мнение от johnstalker »

Ето за това говоря. Ако аз бях на твое място, сега щяха да ме дават по телевизията със сигурност. :evil:

Между другото, честити ни нови здравни осигуровки! :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”