Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от greeneyed »

Имам резници от инд. люляк, по-точно- отчеснати са, с петичка. Като е толкова късно, мога ли да ги забода като розите направо в градината под бутилка или трябва да ги дондуркам в саксии цяла зима? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dal »

greeneyed написа:Имам резници от инд. люляк, по-точно- отчеснати са, с петичка. Като е толкова късно, мога ли да ги забода като розите направо в градината под бутилка или трябва да ги дондуркам в саксии цяла зима? :hmmm:
никой мила не може да ти отговори....
аз мъчих отрязани към 15 броя цяла зима в контейнер и така ги и раздадох живи, и без нито един корен миналата пролет-при някои хора се вкорениха и разлистиха май....те са от това лилавото горе;
обаче в земята кое ще оцелее даже да се вкорени-никой не знае , пробвай поне едно вътре да е :stiskam:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от greeneyed »

Ами те са две- едното ще го сложа в перлит, другото- в лека почва, примесена с перлит. Имам един препарат Инициум, с него ще ги полея и ....напролет ще рева за резници от вас! :D
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dal »

greeneyed написа:Ами те са две- едното ще го сложа в перлит, другото- в лека почва, примесена с перлит. Имам един препарат Инициум, с него ще ги полея и ....напролет ще рева за резници от вас! :D
и ще ти дадем , и т.н. :D
абе ти опитай , па...
аз обаче нищо не направих с резниците от Лизи , мисланищо няма стане от червения люляк църковен , има отче наш но явно недостатъчно :hmmm:
и хем бяха в перлит само
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от lenuza73 »

:cry: :cry: :cry: ...искам и аз от лагерстроемията :cry: търся и никъде не намирам.....или я намирам но на безбожна цена..... :snif:....някой ще можели да ми помогне с резник,ще съм много благодарна....и ще си го заплатя естествено :nod:
dal

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dal »

lenuza73 написа: :cry: :cry: :cry: ...искам и аз от лагерстроемията :cry: търся и никъде не намирам.....или я намирам но на безбожна цена..... :snif:....някой ще можели да ми помогне с резник,ще съм много благодарна....и ще си го заплатя естествено :nod:
сега , тука пак вървя по тебе и пиша ,ама да се изясни :
да ти дам резници мога , но да ги вкорениш е нещо съвсем различно
тука имаме известен опит , бих казала клубен опит, и то с променливи успехи ...
сега есента особено....и търпение трябва , чете ли че дълго и късно изкарва листа , че дълго изглежда умряла , че се боде па може и догодина чак да покара, ако изобщо-със зрели зимни резници?!
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от lenuza73 »

:cry: :cry: и тогава какво ми остава.....да се откажа ли :cry: днес я намерих.....но беше огромна ,но и цената и беше огромна....като я чух щях да припадна-335 лв..............Дал ами ако имаш вкоренена ...няма да ти откажа :stiskam: ако ли не .....здраве да е.....ще крада :lol: :lol: :lol:
dal

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dal »

lenuza73 написа: :cry: :cry: и тогава какво ми остава.....да се откажа ли :cry: днес я намерих.....но беше огромна ,но и цената и беше огромна....като я чух щях да припадна-335 лв..............Дал ами ако имаш вкоренена ...няма да ти откажа :stiskam: ако ли не .....здраве да е.....ще крада :lol: :lol: :lol:
чакай бря , това къде го видя ...какви са тия пари , по 6-10-15 лв са , айде 25-30 максимум , ти къде ходиш по коя планета ?!
разбира се че ще крадеш , ако видиш ярко червена , ние тука подписваме клетвена декларация, че видим ли червен или бял индийски люляк ще го крадем задължително...
декларациит е Лизи ги събира :mrgreen:
Така , сега аз така предлагам-върви в темата търся и напиши че искаш на нормална цена вкоренено растение...
аз имам няколко , обаче едното е за Виола , другите две са малки и не са цъфтели и няма ги раздам преди да видя какво съм вкоренила като цветове!
някой скоро писа че имал семенаци-пиши му -разберете се
и престани с тия сополиви емотикони , че ми призлява като видя рана куршумяна ; резници ще ти пратя да пробваш , може да имаш лека ръка :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”