Камелия (Camellia)

Публикувай отговор
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 378
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 376 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от радост-31 »

Рязкото затопляне тази година се отрази изключително зле на цъфтежа на камелиите. Прегоряха изключително бъзо и не успях да им се нарадвам.
Червената е при мен от 6 години. Много добре се развива, даже няколко пъти я разах, за да се схъсти и оформи като храст.
Изображение

Розовата е на 5 години. Тя е огряна от слънцето само до обяд и за това по-добре запазва цветовете.
Изображение

Изображение

Бялата ми попълнение от тази пролет. Засенчена е почти целодневно, но топлината си е топлина- няма как да се избегне.

Изображение

А другите две буквално цъфтяха за миг...
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1214
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 370 пъти
Получил благодарност: 264 пъти

Re: Камелия (Camellia)

Мнение от lilaby »

Тутти написа: Фев 18, '24, 21:23 Имам една Камелия, която много добре се чувстваше на шарена сянка. С течение на годините дърветата пораснаха и сега тя попада изцяло в целодневна сянка на иглолистни. Спря да цъфти и има само листа. Изкарва пъпки, няколко на брой, но не успяват да цъфнат. Бих я преместила, тъкмо тези дни се бях замислила, но тя е на повече от дванадесет години и се притеснявам, че няма да преживее местенето, затова ще си взема нова.
С една дума, не може на абсолютна сянка.
Интересното е, че не е измръзнала в района на София, макар че всъщност високо хумусната почва е топла почва, не като тлъстата глина при мен. Сорта известен ли е? Много ме изкушават камелиите, но като че ли имат шанс при мен колкото нар или смокиня.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”