Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от calico »

въх, Дал :potekoha: това много цвят на хората тая магнолия?? че и повторен цъфтеж бил възможен. ми то тя при мене повторното ще е с половин цвят сигурно

Ми не ще при мене и това е. когато я засаждах направих всичко по книга, и дупка голяма пълна с каквато трябва почва, и всичко. Верно че не съм я торила досега щото по принцип не обичам да торя, а и щото беше новозасадена, но то пък 1 цвят на година си е направо за боклука.
Ама ще я видя догодина и тогава ще решавам. Той и самия храст не е нарастнал кой знае колко.
Нещо специално да правя сега, та да я накарам догодина да цъфне като нормално цвете? Тор? Подрязване? засенчване?(че е на пълно слънце)?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от orkud »

Що не и попееш малко :hmmm: Може и да хване дикиш :mrgreen: Като те слушам как ще я дундуркаш :angelche:
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

calico написа:въх, Дал :potekoha: това много цвят на хората тая магнолия?? че и повторен цъфтеж бил възможен. ми то тя при мене повторното ще е с половин цвят сигурно

Ми не ще при мене и това е. когато я засаждах направих всичко по книга, и дупка голяма пълна с каквато трябва почва, и всичко. Верно че не съм я торила досега щото по принцип не обичам да торя, а и щото беше новозасадена, но то пък 1 цвят на година си е направо за боклука.
Ама ще я видя догодина и тогава ще решавам. Той и самия храст не е нарастнал кой знае колко.
Нещо специално да правя сега, та да я накарам догодина да цъфне като нормално цвете? Тор? Подрязване? засенчване?(че е на пълно слънце)?

слушай какво :hmmm:
две лопати тор оборски угнил около корените без да ровиш много , чат пат поливай направи кладенче да събира водата , и ако има некой вълЖебен клон от орех наоколо фани го махни еле оскуби бръшляна ако е протегнал гнусни кунки около ствола на магнолията и догодина ще цъфти точно така-трябва им да си направят клони и корени , това е положението , а са бавно растящи растения.... :liubov: :tzeluvka:

това са две лилифлори еднакви садени поливани всичко
тази беше пет години под череша
Изображение
тази на слънце
Изображение
направи си сметка какво що....
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от calico »

няма череши, няма орехи,няма бръшлян, няма сянка няма и трева около нея.
на пълно слънце е, даже се безпокоя че й идва много щото летата при нас са жегави и сухи.

ще видя да намеря оборска тор, че нещо е много кът в селото, няма вече животни за тор. ако не намеря ще сложа минерален тор.

Мерси :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1360 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от ljuboznatelna »

Магнолия Стелата ми е 2м и нагоре, две години и нещо е при мен и не цъфти :snif:

Магнолия Соланж - купих я цъфнала миналата година, постоянно й жълтеят листата въпреки торфа в дупката, но цъфтя добре.


Изображение


Магнолия Сюзан - купена посред лято полуумряла за 20лв, обаче оживя и цъфна с 2 цвята. Не жълтее.


Изображение

Купихме и вкоренена пръчка за 4лв от Баумакс, разлисти се, дано оцелее зимата. Като знам обаче как растаааатттт.....
mi_a
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 1, '10, 23:33
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mi_a »

Моята болнава магнолия е Соланжова, ако това има значение за проблема и де...
dal

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dal »

mi_a написа:Моята болнава магнолия е Соланжова, ако това има значение за проблема и де...
мила миа , прочети темата , натори , поливай , да е на огрянко место...и дано се оправи :stiskam:
трудно е да дозираме ако и липсва желязо или нещо друго , има комбинирани торове -попитай или виж тук темата с торове и препарати-...
ако е варовита почвата е възможно да не и спори вървенето , и за тези проблеми е споделяно в темата
успех , снимай я де? и пиши :tzvetentze:
понеже имаш две мнения ,ние тука почти всички сме прости любители , споделяме опит , аз поне не знам да имаме академици лесовъди , та заповядай и ти с твоя опит , ще излекуваме магнолията , па ако толкова -ще вземеш друга
на колко каза че е години?!
и друго , кажи ми има ли около нея оксалис от тая буренливата детелина, плевела дето расте?!
какви плевели растат около магнолията ти?! ако снимаш ще ти кажа каква е почвата ти...
mi_a
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 1, '10, 23:33
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mi_a »

Дал, магнолията е купена преди година от Баумакс. Беше около 60 см висока. Сега е повече от метър, разклонява се, цъфна с цял един цвят :dovolen: , тази пролет. Край нея няма никакви бурени /майка ми е много старателна :dovolen: /. За растенето - даже доста добре си расте, жълтеенето започна да намаля след торенето, но пък съхненето на листата по върховете ме притеснява. Понеже водата в Сливенско е много варовита, предполагам, че и почвата ще е такава. След малко ще се помъча да кача снимки, но за съжаление съм снимала само листата, не цялото растение. Ето снимките: http://milla776.snimka.bg/flowers/magno ... 5.19035978" onclick="window.open(this.href);return false; и http://milla776.snimka.bg/flowers/magno ... 5.19035947" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от calico »

Аз обаче имам от тая детелинка плевелна, Дал. И то много, из целия двор. Това какво значи?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от johnstalker »

Тези листа, по-точно това по тях... Прилича ми на някакво Х гниене.. нямам и идея дали магнолиите страдат от такива болести. Предполагам, че едно пръскане с фунгицид нема да навреди, но това са само предположения на един любител. Иначе, на ранчото където е нашата магнолия водата е ужасно варовита.. но листата и са прекрасно зелени. Торим само с прегорял оборски тор и никакви химии.. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”