Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

jozefin, магнолията ми е от поръчка на иглолистни от A&M Kałuzińscy Полша - пролет 2021. Тогава я получихме около десетина съфорумци, не стигнаха бройките за всички поръчали я. Тази година за първи път цъфти, миналата година имаше един цвят, но от дъждовете изгни и не го отвори. Така че тази година за първи път виждам цвят. В действителност е много по-красив цвета-като порцеланов е, но аз не се справям със снимките и не мога да предам истинската й красота. За аромат не съм усетила. В събота, когато отида ще проверя нарочно. Но е вярно това, което пише за големината на цвета- по-голям е от разтворената ми длан. Първо преди да отвори цвета баше наситен, почти цикламен и аз се почудих дали действително е Атлас. Но с отваряне на цвета започна да изсветлява отвън, като вътре е почти бял. Снимах я на 17.04-понеделник, а цвета беше отворил седмица преди това. Заслужава си човек да я има .
Виж какво пише тук
https://www.zoostrast.com/magnolia-atla ... -20-m.html
Не знам дали е вярно, но изглежда налична.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Сега се сещам, че май бях от тези, за които не стигна :lol: . Мисля, че беше последният ми опит. Вече съм се отказала, защото няма къде да я садя. Вариантът ми беше пред блока, но и за там се отказах, защото няма да го преживея ако я изпочупят, както се е случвало с другите магнолии.
И като спомена Kałuzińscy, да го похваля, че праща много добри магнолии. Имам една Рустика Рубра пред блока. Цъфна през втория сезон от засаждането. А миналата година поръчах една Cameo. Цъфна тази пролет, тоест първи сезон.
Изображение

Изображение

Изображение

Отзад вляво е Cedrus deodara 'Golden Horizon' от Плндорекс. Пред него един мъник - Picea pungens Maigold. А вдясно на форзицията е Picea pungens Rydal ако можете да го забележите :mrgreen: .
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Браво за смелостта да засаждаш пред блока магнолия.
Аз не бих посмяла, като виждам какви вандали има. Засадила съм на тротоара пред градината ми индийски люляк ,но редовно ми го чупят още преди да разлисти. Сега там имам само ириси и рози.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4459
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 103 пъти
Получил благодарност: 326 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от jozefin »

Две ми заминаха. Но вече ми отпътува и периодът на ентусиазъм и неотказваемост :lol:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от zeleno »

Тук ще питам за магнолиите
Какво им става , тях пък с какво да пръскам
:ufff:
Джени
Изображение
Стелата
Изображение
Другата Стелата - за сравнение , при нея има оцветяване от температурата
Изображение
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от молина »

Магнолия Джени и Satisfaction
Изображение

Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Georgi92
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 26, '23, 22:14

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Georgi92 »

Здравейте! Закупих и посадих тази магнолия преди месец март. Когато я купих листата бяха пръскани с нещо. Консултантката каза че пръскали всичко със син камък. Сега забелязах че по листата са се появили черни точки от горе и от долу, а едно от листата не е равномерно зелено, а кафеникаво. Торил съм веднъж с NPK, почти не съм поливал, но валя доста. Вчера съм сложил 4.с.л. Железен сулфат. Някой сблъсквал си се е с нещо подобно?
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Georgi92
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 26, '23, 22:14

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Georgi92 »

Изображение

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Breda »

Georgi92,мисля,че нищо и няма на магнолията,точно в този момент започват да чистят стари листа ,преди отварянето на новите.Пожълтяват или почерняват и падат.Наистина си е един листопад посред пролет и е стряскащо,впоследствие разбрах,че не е болестно състояние,повече вода и тор за киселолюбиви,ако имаш желяние желязо и магнезий - листно торене :daaa:
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dancheto »

mds777 написа: Апр 27, '23, 21:39 jozefin, магнолията ми е от поръчка на иглолистни от A&M Kałuzińscy Полша - пролет 2021. Тогава я получихме около десетина съфорумци, не стигнаха бройките за всички поръчали я. Тази година за първи път цъфти, миналата година имаше един цвят, но от дъждовете изгни и не го отвори. Така че тази година за първи път виждам цвят. В действителност е много по-красив цвета-като порцеланов е, но аз не се справям със снимките и не мога да предам истинската й красота. За аромат не съм усетила. В събота, когато отида ще проверя нарочно. Но е вярно това, което пише за големината на цвета- по-голям е от разтворената ми длан. Първо преди да отвори цвета баше наситен, почти цикламен и аз се почудих дали действително е Атлас. Но с отваряне на цвета започна да изсветлява отвън, като вътре е почти бял. Снимах я на 17.04-понеделник, а цвета беше отворил седмица преди това. Заслужава си човек да я има .
Виж какво пише тук
https://www.zoostrast.com/magnolia-atla ... -20-m.html
Не знам дали е вярно, но изглежда налична.
И аз съм от щастливците с такава поръчана магнолия. При мен обаче още няма цвят, надявам се вече догодина да ме зарадва.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”