Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Хайде и аз да се похваля. Купувана преди 13-15 години от метро клечка в кутия - цъфна
Изображение

Изображение

Изображение

Клечките бяха две. Само едната е цъфнала. Миналата година ги изрязах зверски, че бяха станали храстовидни.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Бобсъна »

Шаренийки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Първи цвят за тази година на магнолия Атлас. Приготвила е още 6 цвята, миналата се отчете само с два.
Сутринта все още с капки роса

Изображение

и следобед

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

mds777, Атлас има разкошен цвят. Ще я предвидя някой хубав ден, когато има място за нея.
Моите магнолии ще имат шанс да се разгърнат ако времето се задържи такова.
Първата красавица е готова да разтвори цветовете и.

Изображение
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от трепетлика »

Тутти , магнетична и романтична ; откога чакам снимки ; благодаря ти !
Аватар
Мерил
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Апр 19, '20, 11:56
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мерил »

mds777, много е красива. Моля те кажи, наистина ли Атлас има едри цветове? По характеристики е с цветове, които в началото са по-дребни, но след няколко години достигат до 38 см. Колко голяма я купи и на коя година започна да цъфти. Аз си поръчах от "Цветно лято", която тези дни ще засадя, висока около 90 см, в 3 литрова саксия, която е изпълнена с корени, но още няма разклонения. Дано оцелее при мен, защото отдавна ми е в списъка за мечтани растения.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Тути :worship: . Ето я на голям екран. Божествена е. Моята миналата година спря да цъфти, тази също, затова вчера я орязах, нищо, че не се режат магнолии.
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2399
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 116 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mds777 »

Мерил, при мен е трета година, купих я около 90 см., сега е пораснала около 160см. Първата година не цъфтя. Миналата година отвори само два цвята, тази е със седем. По спомен миналата година размерът на цвета беше колкото разтворена длан. В събота, когато отида ще измеря точно колко сантиметра е голям цвета, но да, действително е голям и изключително нежен.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Pepelqashka71, магнолията може да се реже през август-септември. Нещо излишно, нещо което пречи, счупено и т.н. Иначе не се налага да се намалява, красива е като голямо,дърво. Тази магнолия от снимката е рязана и то само за повдигане на короната, защото покриваше пътеката изцяло. Тя обаче пак си е пуснала любимите й ниски клони и така. Също така много е важно обилното поливане през август и септември' дори октомври ако няма дъждове. Тогава формира цветовете за следващата пролет.
Ще я снимам още, другите също, започват вече и ще стават с все по-едри цветове. Този път май ще прескочим обичайните софийски мразове, които разсипваха за една нощ магнолиите.
Аватар
Мерил
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Апр 19, '20, 11:56
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мерил »

mds777 написа: Мар 18, '24, 21:57 Мерил, при мен е трета година, купих я около 90 см., сега е пораснала около 160см. Първата година не цъфтя. Миналата година отвори само два цвята, тази е със седем. По спомен миналата година размерът на цвета беше колкото разтворена длан. В събота, когато отида ще измеря точно колко сантиметра е голям цвета, но да, действително е голям и изключително нежен.

mds777, много красив сорт! :slove: Силно се надявам и моята да е наистина Атлас. Аз имам Грандифлора и Леней. Имам и Лилифлора нигра, но нещо не и хареса, не вървеше и я преместих на друго място, дано и хареса там, а на нейтото засадих Атлас, защото там е по-завет. На Леней цветовете са около длан и тя е красива, но миналата година, когато отвори цветове паднаха температурите и цветовете измръзнаха и почерняха, след това се отвориха другите пъпки, но бяха останали малко и нямаше тази пищност от цветове. Сега още не е отворила цветове. Започва, но ще видим какво ни е подготвила пролетта.
Чакаме още снимки на твоя красив Атлас. :sheart:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”