Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Грандифлората ще цъфти. Има седем пъпки :wooow2:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2537
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1042 пъти
Получил благодарност: 1489 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от gevkati »

Някой има ли магнолия Sunsation? Моля да сподели впечатления.
bobi
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 17, '23, 12:52
Местоположение: с. Победа, обл. Добрич

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bobi »

Здравейте,

от около 15тина дни имам магнолия, но ми се струва че нещо не върви прилагам снимка
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

bobi написа: Май 17, '23, 19:45 Здравейте,

от около 15тина дни имам магнолия, но ми се струва че нещо не върви прилагам снимка
Изображение
Така не може да се прецени точно. Все пак е рано, само от две седмици е при теб, нека се аклиматизира. При засаждането сложи ли й някаква тор? Почвата сякаш е много плътна. Поливай редовно и чакай, ще се съвземе ако е харесала условията.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Според мен я е жарнало слънцето.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
bobi
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 17, '23, 12:52
Местоположение: с. Победа, обл. Добрич

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bobi »

Тутти написа: Май 17, '23, 20:34
bobi написа: Май 17, '23, 19:45 Здравейте,

от около 15тина дни имам магнолия, но ми се струва че нещо не върви прилагам снимка
Изображение
Така не може да се прецени точно. Все пак е рано, само от две седмици е при теб, нека се аклиматизира. При засаждането сложи ли й някаква тор? Почвата сякаш е много плътна. Поливай редовно и чакай, ще се съвземе ако е харесала условията.
в очакване съм дали ще тръгне, а почвата е добруджански чернозем
Аватар
Мерил
Кафе с мляко
Мнения: 239
Регистриран на: Апр 19, '20, 11:56
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 89 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Мерил »

Предполагам, че при засаждането е обогатена почвата с кисел торф. Растението не се засажда по-дълбоко, отколкото е било в саксията. Също така е добре да се засенче, може и с мрежа против градушки, защото в повечето случаи растенията са изнежени и листата обгарят от слънцето.
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от молина »

Първата ми магнолия, купена в кутия от някоя от големите вериги, съответно малко растение, което гледах още почти месец на сенчест балкон, хвърли всичките си листа след като я засадих на постоянното й място в градината - направо бяха изгорели от слънцето. Близо месец изглеждаше като умряла, но аз си я обгрижвах, поливах и пусна нови листа. Възстанови се, но този период на адаптация й отне доста време. Съжалявам, че не се бях сетила да я засенча някак след посаждането, докато се приспособи. Така че, не се отчайвай, а й дай време на твоята магнолия и дано всичко се оправи! :stiskam:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
bobi
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Май 17, '23, 12:52
Местоположение: с. Победа, обл. Добрич

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bobi »

молина написа: Май 18, '23, 14:48 Първата ми магнолия, купена в кутия от някоя от големите вериги, съответно малко растение, което гледах още почти месец на сенчест балкон, хвърли всичките си листа след като я засадих на постоянното й място в градината - направо бяха изгорели от слънцето. Близо месец изглеждаше като умряла, но аз си я обгрижвах, поливах и пусна нови листа. Възстанови се, но този период на адаптация й отне доста време. Съжалявам, че не се бях сетила да я засенча някак след посаждането, докато се приспособи. Така че, не се отчайвай, а й дай време на твоята магнолия и дано всичко се оправи! :stiskam:
И аз така видях я в големите вериги и на 2рия ден от покупката беше в градината , ще я чакам нямам избор
Изображение
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1316
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 200 пъти
Получил благодарност: 95 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Донка Тодорова »

Грандифлората ми цъфна :ieeee: Огромен , ароматен цвят !Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”