Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elitka »

Всъщност купих две - Soulangeana и Soulangeana Superba. Втората я подарих, но и двете бяха в много добро състояние и с пъпки. Трябва да попитам за подарената как е преминала зимата. Моята е в чудесно състояние. Моите пристигнаха не с оригинални етикети, на които пише всичко за растението, а с някакви хвърчащи листчета, написани на ръка :?: само с името на магнолията , затова като цъфнат ще видя какви точно са.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5275
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Daniela Pargu »

А аз имам повреда от сняг-счупено/частично/клонче на най-малката ми рожбичка :cry:
От друга тема видях идея- ще я завия/бинтовам/ с домакинско фолио!Дано спася клончето :daaa: :hmmm:
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elitka »

Искам да ви попитам нещо, момичета. Имам две магнолийки грандифлора - семеначета. Все още са в саксийки, защото според мен са твърде малки за градината. През зимата бяха в неотопляема и не много светла стая. В момента листата им жълтеят :cry: . Какво да правя?

Изображение
Аватар
Rastaswf
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Май 29, '15, 16:22
Местоположение: София
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Rastaswf »

Здравейте :) Аз искам да попитам дали някой е засаждал успешно магнолии по това време на годината,понеже си купих две, но като ги гледам май няма да изкарат докато се позатопли ....
Аватар
Kikiricaaa
Виенско кафе
Мнения: 423
Регистриран на: Сеп 9, '14, 10:27
Местоположение: Sofia-city

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Kikiricaaa »

Не е нужно да чакаш да се стопли, сади сега по-добре, незная каква големина са растенията и дали имат цветни пъпки, но ако чакаш не е добре, защото ще започнат да се развиват или евентуално да цъфтят, незная от кой край на България си, но сади смело.
„ Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна“.
Аватар
Kikiricaaa
Виенско кафе
Мнения: 423
Регистриран на: Сеп 9, '14, 10:27
Местоположение: Sofia-city

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Kikiricaaa »

elitka написа:Искам да ви попитам нещо, момичета. Имам две магнолийки грандифлора - семеначета. Все още са в саксийки, защото според мен са твърде малки за градината. През зимата бяха в неотопляема и не много светла стая. В момента листата им жълтеят :cry: . Какво да правя?

Изображение
От това, че са отглеждани вътре е, липса на светлина. Грандифлорите обичат светлина и топлина, ако не си от Черноморието или южна България шанса да ти оцелеят навън в зима като тази която беше сега, граничи и нула.
Успех :stiskam:
„ Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна“.
wenche

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от wenche »

Моята на 800 м оцеля. Около 80-90 см е, пъпките бяха над снега, но поражения засега не виждам. Има един счупен клон, но може и да не е от снега или вятъра, а от прескачащите котки. :svekurva:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Тези не са от семена на обикновена грандефлора, поне на пръв поглед. Аз имам две, едната изкара безпроблемно зимата...тя е точно с такива продълговати, изцяло зелени листа. Другата я засадих вчера, беше в контейнер на остъклена тераса.
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от naska50 »

И моите магнолии оцеляха и пъпките са тръгнали, особенно на стелата, а грандифлората е семенак на 5 г и едва 80 см и беше превита на две от снега, но като я изрових, се изправи и сега е ОК.
Може ли да се предположи след колко години да чакам цвят :hmmm:
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от elitka »

От това, че са отглеждани вътре е, липса на светлина. Грандифлорите обичат светлина и топлина, ако не си от Черноморието или южна България шанса да ти оцелеят навън в зима като тази която беше сега, граничи и нула.
Успех :stiskam:[/quote]

Всъщност живея в Южна България, но тази зима беше най тежка при нас, така че ..... и това не е гаранция дали ще оцелеят навън. Засега ще са си в саксийки, но скоро ще ги извадя навън. А торите ли магнолиите с нещо? Ако това е хлороза да им сложа ли малко зелен камък? :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”