Хойхера, тиарела и хойхерела (Heuchera, Tiarella)

Заключено
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от rumivarna »

Кога е времето за разсаждане на хойхерата. Моите са туфички от 4-5 години и до сега не съм ги разделяла.
Изображение
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

На пролет или на есен.Още малко да се затопли и можеш да ги разделиш.
denitsavm

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от denitsavm »

Руми, много ми харесват твоите :potekoha: Голяма са свежест :nod: . Моите са бебоци от есента - 3 тъмнолистни от Есвелд и една от Стрелиция зеленикава :nod:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от rumivarna »

Моите ми ги даде една съседка. Бяха цяла торба и от нея занесах и за градинката на работата ми. Но там не вървят защото е лоша почвата. Въпреки, че крастата им е най-вече в листата аз мнаго харесвам и цветчетата които са нежни и доста дълготрайни. Почти цяло лято има от тях :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Аз пък на моите им режа цветовете - окраската на листата е декоративната им страна.И когато са засяти различни цветове една до друга се получава много добър ефект и без цветовете им.За сега имам три цвята,но при първа възможност ще ги увелича.На пролет ако някой иска може да менкаме.Едната ми е Obsidian,другата е Palas Purple/май че така беше :swonder: /и третата е зелена.Имам някъде и снимки,но сега не мога да ги открия къде са.Ще ги кача по-късно.
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Ето един сайт с хойхери - да им се полюбуваме поне отдалече
http://www.heucheraholics.co.uk/heuchera_shop.html
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от Виола »

Браво! :tzvetentze: Страхотен сайт! :daaa: Веднага го копирам в "предстоящи поръчки".
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от Galq 03 »

Марго, къде ги гледаш в градина или в саксии? Сега съм си поръчала в холандската дано да са налични :stiskam: очаквам ги с нетърпение, разбрах че не са капризни растения :nod: прекрасен сайт, сега като гледам цените там, направо без пари сме ги поръчали там :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Моята градина е саксиена :D Но си се развиват много добре и там.
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Ето една снимка,но тук не са в най-добрата си форма
Изображение
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”