Клематиси 2018

Публикувай отговор
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Клематиси 2018

Мнение от tanini77 »

Имам Polish Spirit около 6 годишен. Ако му отрежа всички вдървенели клони до дъно, дали ще избие? На пролет естествено.
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Клематиси 2018

Мнение от Виола »

Аз не те съветвам да го режеш до дъно. Така отрязах вдървесените стебла на един от моите клематиси от 3-та група и повече не изби. Режи го там, където се виждат избили пъпки рано напролет.
П.С. Танини, всъщност ако има млади стебла клематиса, можеш да оставиш тях и да орежеш само много старите, така ще си сигурна, че имаш клематис и ще го стимулираш да направи нови стебла.
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Клематиси 2018

Мнение от tanini77 »

Ок. Благодаря! Много голям стана и щеше ми се да го подмладя, така да се каже. ☺️
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Клематиси 2018

Мнение от katia »

Тъй като и аз ще градинарствам от тук на сетне и си взех няколко клематиса от нашите магазини. От 6 бр. купени късно през лятото 5 са живи, 4 цъфнали и 1 объркан. Проверих във форума не ми излизат съвпадения за shin-shigyoku, това означава мисля, че никой го няма. Щеше ми се да попитам от къде е купен... Някой да го е засичал някъде, дори и на чужди сайтове.
:liubov2:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от сюзан »

Има го в МАГАЗИНИ.net. Много е красив.
Изображение
Има и други снимки в интернет.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Клематиси 2018

Мнение от katia »

сюзан написа: Сеп 12, '18, 13:29 Има го в МАГАЗИНИ.net. Много е красив.
Изображение
Има и други снимки в интернет.
Благодаря ти!
bobetka
Виенско кафе
Мнения: 418
Регистриран на: Юни 22, '13, 20:12
Дал благодарност: 1 път

Re: Клематиси 2018

Мнение от bobetka »

Им го и в разсадник Нановски-Братаница
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от Мария Николова »

katia написа: Сеп 12, '18, 12:22 Тъй като и аз ще градинарствам от тук на сетне и си взех няколко клематиса от нашите магазини. От 6 бр. купени късно през лятото 5 са живи, 4 цъфнали и 1 объркан. Проверих във форума не ми излизат съвпадения за shin-shigyoku, това означава мисля, че никой го няма. Щеше ми се да попитам от къде е купен... Някой да го е засичал някъде, дори и на чужди сайтове.
:liubov2:
Изображение

Някой го има, Кате. ;) Избрах снимка от 2012 г., когато още имах мерак на всяка снимка да изписвам името . Сега даже и снимки не ми се щракат, а за имена пък хич нямам търпение. :evil:
Много е хубав и още цъфти. :daaa: :ieeee: :ieeee: :ieeee: От "чужбинска" поръчка е, ;) затова си дойде точно който съм поръчала. 8-)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Клематиси 2018

Мнение от katia »

Дааа за това не излиза на търсачката. Аз го поръчах Мария тук в нашата поръчка от Нановски и за да не е сам поръчах още един. Дано са по сорта и дано оцелеят, че...аз ще се грижа за градина вече но и майка е там а тя продължава да е щастлива когато ми казва - Ами Кате то умря аз нищо не съм му правила. Ако зависи от нея целия двор ще с дини :lol: Ако съм закъсняла за поръчката...ама като гледам май не съм ще си го поръчам директно от тях :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Клематиси 2018

Мнение от Мария Николова »

Кате, а пъпеши има ли?
Умирам за узрял на мястото си пъпеш! :sheart: :sheart: :sheart: За борсата производителите ги берат едва започнали да зреят, хем да тежат повече, хем за да са твърди и да издържат 1-2 седмици по сергиите, докато... се вмиришат и ги изхвърлят напълно загнили от безбройните натъртвания след стотина прехвърляния сутрин и вечер.
Все така недозрели. :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Защото динята доузрява откъсната, но пъпешът - жамЕ!
Преди сто години в конфуто от бай Тошо в едно село на 6-7 км., отгледах пъпеши и си отядох на корем. До одрискване! :srofl: :srofl: :srofl:
Чуй, момиче, вземи си загради твоето място и мама да не припарва в него. :mrgreen: Хитрушата се опитва да те откаже от китките, :hihihi: вЕрвай ми. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”