Двора на един начинаещ цветар

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Да обновим малко гледката. Тоая пролет е много шантава. От големите студове ми измръзна новия прираст на розите,а някои не бяха рязани защото са нови. Съвземат се вече и няма много измръзнали, но сериозно ме стреснаха. Днес валя сняг,после дъжд,суграшица и после пак дъжд,въпреки че температурите не бяха много ниски. Пролетта въпреки всичко си е тук.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И малко картички. Повечето ги пуснах и по темите.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
Tanya_24
Кафе с мляко
Мнения: 278
Регистриран на: Юли 3, '15, 17:41
Местоположение: гр. Варна
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от Tanya_24 »

Изчетох всичко на един дъх.
За съжаление не се виждат първите снимки.
Поздравления! Вие имате вроден усет, всичко ви се получава. Цветове, обеми, хармония! Градината и къщата излъчват спокойстие и уравновесеност. Вероятно това са емоции, които собствениците им притежават. На мен все не ми се получава. Или пък правя нещата грешно. Може би ми липсват тези емоции, които да внеса в градината. Уж искам композиции, а или става супер претрупано и растенията се задушават, или пък е съвсем оголено. Чета, но май с четене не става. Явно трябва отвътре да ти идва. А толкова много искам да имам хубава градина пред блока.
Продължавайте да ни радвате с повече снимки на прекрасното райско кътче, което творите.
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Tanya_24 благодаря, че си наминала. Благодаря и за добрите думи. Честно казано точно градината и работата в ния ме успокоява, иначе работата ми е напрегната и много нерви се хабят. Имам и тийн на 13-е, с труден характер. Къщата и двора са моето спасение. На всички ни е приятно там и е нашето спасение от градския ужас и стрес.
В форума има много красиви градини, изпипани, с композиции. Моята е обикновена,селска, но си е моя. Правя я така както я чувствам.Ако някое растение не е мен,то си отива- загива. И ти -забавлявай се с твоята градина. Нека ти носи удовлетворение. Другото като градинарската лакомия и това,че ти изглежда празно е част от всичко друго.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Започна и сезона на розите. Най-хубаво време
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от Deisy »

Много ароматно е при теб вече .Розите ти са прекрасни явно усета за рязане добре работи ;) Ама как ги укрепвате тези рози ...Тази червената до къщата напримерно с какво е укрепена ,защото не се вижда да има нещо . Едена ти е прекрасен както и цялата градина . :tzvetoman:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Deisy написа: Май 29, '21, 22:43 Много ароматно е при теб вече .Розите ти са прекрасни явно усета за рязане добре работи ;) Ама как ги укрепвате тези рози ...Тази червената до къщата напримерно с какво е укрепена ,защото не се вижда да има нещо . Едена ти е прекрасен както и цялата градина . :tzvetoman:
Дейзи, благодаря ти за хубавите думи.
На червената роза съм закрепила клоните с градинска тел на пирони по гредата и тел има опъната от тази за огради -поцинкованата. На еденчо му трябва нова арка. Първа задача ми е за есента. Увивам им и клоните и пак с градинска тел закрепва за друг клон.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от Deisy »

Благодаря :tzeluvka: Аз го правя със свински опашки но успявам само на топка да ги оплета :lol: А после как ще се прочиства и махат стари клони идея си нямам . Тези по стената -едни каменни колони не знам как да ги закрепя. Пирон там не влиза ако сложа мрежа ще си загубя ефекта на каменната стена . Виждала съм снимки как ги оплитат без подпори ,но и нищо не режат освен прецъфтяло .Това пък май за розите не е добре :hmmm: Ще мисля до другата пролет за сега съм ги закрепила както мога защото са с малко клони :D
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2194 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от Polin »

Прекрасно е при теб, cherry_23 :slove: :slove: :slove:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Deisy написа: Май 30, '21, 22:28 Благодаря :tzeluvka: Аз го правя със свински опашки но успявам само на топка да ги оплета :lol: А после как ще се прочиства и махат стари клони идея си нямам . Тези по стената -едни каменни колони не знам как да ги закрепя. Пирон там не влиза ако сложа мрежа ще си загубя ефекта на каменната стена . Виждала съм снимки как ги оплитат без подпори ,но и нищо не режат освен прецъфтяло .Това пък май за розите не е добре :hmmm: Ще мисля до другата пролет за сега съм ги закрепила както мога защото са с малко клони :D
Ще ги измислиш.Аз съм на принципа проба-грешка, докато уцеля начина. И аз ще ги мисля напролет.
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Аватар
cherry_23
Кафевар/ка/
Мнения: 718
Регистриран на: Авг 1, '17, 19:04
Местоположение: Бургас

Re: Двора на един начинаещ цветар

Мнение от cherry_23 »

Polin написа: Май 30, '21, 22:38 Прекрасно е при теб, cherry_23 :slove: :slove: :slove:
Поли, благодаря ти :tzvetentze:
Никога не забравяй от къде идваш и на къде отиваш :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”