Градинката на Мариана в процес на създаване

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
sasha

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от sasha »

Хайде сега, добре дошла и от мен.
Хора, оказа се, че с Мариана се подвизаваме като градинарки в едно село, но аз случайно разбрах преди 2 години, когато тя ми гостува с една група и бях много изненадана кой им е разказал/на групата/ за забележителностите на Тъжа. Дворовете ни са на разстояние от около 100м по права линия. Без коментар, въобще съм една голяма бяла птичка. :ufff:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Тутти »

Значи енциклопедията как се прави двор е на минути разстояние. Ще стане една от най-хубавите градини, ясно е. Колко хубаво, хобито и кафето на едно място.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Ава_и_мама »

Привет, Мариана!
Ами ти си в сигурни ръце! Няма да те мислим, щом Саша е на 100м от теб. И кафе има с кого да си пиеш и съвети да ти даде! :P
Остава само да ти кажа:
Добре дошла! :tzeluvka: ИЛИ по-скоро
Честита ти тема! :tzeluvka: :gush:
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

Дааа, доволна съм, че Саша е на един хвърлей място от нашата къща, макар че късно се открихме. Често й досаждам с въпроси, нали съм пълен лаик относно градини и подредбата им. Само че тя бие отбой, когато става въпрос за рози... Хваля й се аз какви рози съм успяла да завъдя от резници, а тя се заплесна по моята шипка и докато не издири какво й е латинското наименование, не се успокои. Рогоза някоя си. Че тъй де, покрай Саша погледнах на шипката-рогоза с други очи. Фризирана, почистена от плевели, прекопана, наторена, освободена от компанията си, чакам през пролетта да разкрие красотата си.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от iv.tarlen »

Бечева :daaa: !
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

iv.tarlen написа:Бечева :daaa: !
:tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла при нас, Мариана! :tzvetentze:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Две неща от мен.
Първо. Направи комшиите си приятели, а не душмани.
Изображение
Най-добре заедно със собственичката (демек, с жената от семейството-съседи) обсъдете как да отделиш градината си от лозето. Защото след 7-8 години мъничетата туички ще станат по 2-3 м. високи и ще засенчват. Ноооо, защото навремето тя вече се е съгласила :swait: да засадиш туите, гък няма да ти каже. ;)

Второ. Вода, вода, вода!!!
Докато е още празно мястото, вкарай на 50-60 см. под земята добре планирана напоителна система с поне 20 изкарани на повърхността щранга със спирателни кранове с накрайници за маркучи, всеки по 5-6 метра дължина. На моите 300-400 квадрата, имам 7 щранга. (Помпата ми, със сонда на 13 м. дълбочина, никога не е пресъхвала. :daaa: )

За останалото всички други форумни другарчета знаят много повече от мен. :daaa: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от calico »

Охоооо, колко място, какви дебати, какво чудо ще стане тук :ieeemyzh:
Добре си дошла, Мариана :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

много просторно, много добра основа за чудна градина. Равното има нужда от обеми във височина, съобразяването на обемите е едно от най-сложните неща в градинарството. Имаше една тема на Люб- какво ни съветват дизайнерите при планирането на градина, дано някой даде линк че не я намирам. Прочети я, преди да почнеш плановете, има отлични и много полезни неща за перспективите и обемите там.
Като ти я ясен обемния план в главата, после лесно ще напълниш обемите със конкретно съдържание било от храсти, било от рози, било други цветя. Ако ще правиш градина, не се подвеждай по конкретното цвете, гледай кое как ще се впише в общия план, за тая работа Саша много ще ти помогне. И никога не купувай роза по снимка от нета, никога.
Добре е да си имаш плана, щото ако купуваш цветя само щото нещо ти е харесало на картичка, и ги садиш без общ план, ще местиш много, а не е добре

...та, изясни първо на себе си какво би искала - хармонична градина или колекция от цветя, кое ти е на сърце повече, щото двете не могат заедно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Светката »

Здравей Мариана! :dovolen: Най -после се престраши.Добре дошла :ieeee:
Мащабна градина и най-важното е че,до теб само на някакви си метри е Саша.
Довери и се.Тя най-добре ще те насочи.Не слагай много рози.По -вече зеленина,по-вече иглолистни и листопадни.
Е верно,бая парички ще трябва да се отделят. Пожелавам ти да я направиш блестяща градина :dovolen:
Сигурен съм че ,ще се справиш. Успех!
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: Градинката на Мариана в процес на създаване

Мнение от Мариана Бечева »

[quote="calico"]Охоооо, колко място, какви дебати, какво чудо ще стане тук :ieeemyzh:
Добре си дошла, Мариана :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:

Благодаря за милото посрещане,calico! Засега съставен план нямам, но май ще наблегна на розите плюс други растения, които ще нагласим с вещата помощ на Саша. Успях /засега/ да овладея лакомията ми "сега и веднага" да се получи градинката... Но на редицата от рози много държа. Как и с какви рози да я засея, да ги подредя, за да се съчетаят по визия, цвят и размер, МНОГО МОЛЯ за помощ!
Благодарение на безценните подаръци от три мили дами съм заложила 50 резници от рози, на които ще разчитам да се развият добре и наесен да ги подредя в редичката. Но...трябва предварително да знам в какъв ред.
Изображение Ако съдя по единствената ми храстова роза, другите които ще засадя, също ще се развиват добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”