Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Айсберговата троица на roselover
Изображение
Изображение
Изображение
Някой друг докарал ли е Burgundy Ice до този размер?
Преди години имаше чуденка - Burgundy Ice или Cardinal Hume? Според мен те си приличат повече на снимки, отколкото в действителност. Кардиналът ми беше по-червен, с по-малки цветчета и въпреки, че цъфтеше повече и оформи бързо храст не остана в градината ми. А Бургундито вече 4-5 години го чакам да се оформи, пощя петнясалите му листа и всичко това заради 5-6 цвята годишно :angelche:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Cinco de Mayo (Celebration Time, Wekcobeju), Tom Carruth, 2006
при calico
Изображение

при dal
Изображение
Изображение
Изображение

по-често се снима цвета, отколкото храста на Чинкото :snif:
Последно промяна от лалесъм на Фев 6, '18, 00:37, променено общо 1 път.
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от rosi-m »

Ето го моето Burgundy Ice на 3 години ще се
катери на арката.Има 2 силни вълни и постоянно има по
някое цветче.Може би има значение мястото,
моето е на по-сенчесто място и никога не е
имало петна.Случайно може би съм улучила мястото
Изображение
Изображение
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Противоречиви остин рози :liubov2:
Тези, които поради не добър подбор на място, неправилно рязане, кралско своенравие или други причини могат да поставят на изпитание любовта ни към тях ;)

Crown Princess Margareta (AUSwinter)

при roselover - перфектно
Изображение
Изображение
Изображение
calico написа: Изображение
Пак да кажа- Короната на принцеса Маргарита не е роза за арка!!! А аз имам две от едната страна на арката :ufff: :ufff: :ufff:
Маргарита си е прекрасна храстовидна роза. Днес 4 (четири!!!) часа рязах двете Маргарити. На вътрешната оставих три клона на арката, на външната-два, и останалото отпред го изрязах на 70 см като храст. Общо изрязах 17 клона по два метра, дебели като палец и млади. Тази роза пуща неимоверно количество нови клони от основата, или съвсем в дъното на стар клон, и ги пуща настрани, не право нагоре.
kim написа:Маргарита и Голден селебрейшън, между тях сврян Съмър сонг
Изображение
и моят несполучлив вариант
Изображение
Deleted User 5091

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от Deleted User 5091 »

лалесъм написа:Crown Princess Margareta (AUSwinter)

и моят несполучлив вариант
Изображение
Лале, заради тази твоя снимка, наречена "несполучлив"вариант аз си поръчах и засадих Маргаритата и то на сянка, както ти беше писала преди 1-2 години. Много съм доволна от цъфтежа й на плътна сянка :lol:
Това лято ще я снимам :stiskam: , сложих й обаче един обелиск, че нещо много напред ми изкарваше дебели шишове и аз я дисциплинирам :lol:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

:shock: Мия, ама така до ограда въобще не може да се сравнява с великолепния храст, който прави, когато й се даде достатъчно пространство. Имаш ли снимка на твоята, че много заинтригува с тази плътна сянка :nod:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

William Shakespeare 2000 (AUSromeo)
GIOIA(Джоя) написа:Шекспир в средата

Изображение

С форма на чаша,широк около 1.2-1.50 и толкова висок
Мария Николова написа:Изображение
Шекспир. Няма нищо общо с името, но на тази царица й трябват три години, докато да направи приличен храст.
Maya написа:Тук от дясно е Шекспир, отляво Маргарита. Изображение
ann написа: При мен само Шекспир лежеше по земята, но имаше и изправени шишове, освен това той няма още 3 години, предстои му усъвършенстване ;)
ann написа:Ето го Шекспир с мрежа в основата:

Изображение

Изображение

Клоните, които висят над земята вдясно , са "минали" през най-ниските отвори и са заели любимото легнало положение.
greeneyed написа:Шекспир и след 4 години не е станал храст като другите остинки.
Изображение
dal написа: ИзображениеШекспир , не му пука от дъжда
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Falstaff (AUSverse)
GIOIA(Джоя) написа:Шекспира,е още на първи цъфтеж и пуснал въпросните шишове
Изображение
изрязан и готов за нов цъфтеж(виж колко бързо повтаря по датите на снимките(

Изображение

и Фалстаф,колко се е разперил,въпреки опитите ми да го събера и овържа(на дясно,на снимката продължава,)
Изображение

А Тобо я убеждавах да не го поръчва,ама не!Гледайси го и ти сега "грозен дългуч,добре,че цвят красив и аромат има!
GIOIA(Джоя) написа:Рени,да си кажа за Шекспира,че при мен направи уникален храст на четвъртата година.
Вярно,че по късно пуска някой и друг шиш,но не дразни,както Фалстафа.
Шекспир
Изображение

И дългуча,несъразмерен
Изображение
това е началото на първи цъфтеж.През лятото пуска шишове,които разперва на 3 м в диаметър и не са меки.
bell написа:
libra написа:Като се оплетат,ще е трудно рязането,още повече ,че и обелискът е намесен.Две рози от двете страни на обелиска,на практика ще бъдат през 50 см,хайде 70,да са ..Фалстаф е с дълги клони,но не тип рамблер,той си е кълбовиден храст ,на който ще стърчат 3 по-дълги клона.Пък и е бодлив.Той просто ще стои до обелиска,няма да се вие по него. Джеймс си е точно за тази цел-меки ,гъвкави клони,вероятно с по-малко бодли.Не знам ,може би много се вторачваме.
Въх, а при мен са обратно :hmmm: Джеймс ми е изправен, а Фластаф мога да го подвеждам и кривя, както и правя :hmmm:
лалесъм

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от лалесъм »

Munstead Wood (AUSbernard)
nesysamy написа: Ето една любима на Munstead Wood
Изображение
Да поясня-два храста са :-)
pepina написа: Като видя Munstead до Crocus и не се сдържам да не се намеся. Защото същата съм я свършила и аз и какъв е резултатът? Крачун и Малчо - така им викам. Munsted се валя по земята на ръст 60 см, а до него Крокус се е извисил на 1.80 и гони още - това на четвъртата говина вече, и то на първи ред.
Изображение
roselover написа: Изображение
Мунстед Ууд
ToBo написа: Изображение
d_vitanova написа:
Изображение Мунстед Ууд - много аромат, вече по -смислен храст
elena kirilova

Re: Розите като ХРАСТ - форумни снимки

Мнение от elena kirilova »

оххх,все влизам тук с надеждата на видя снимка на онази уникална роза на Калико.....ами розова е ,та за това не съм й запомнила името,но е уникална!
нещо средно между щамбова и перфектен храст
абе няма клонче дето да стърчи не на мястото си
ако Калико се сети за какво говоря и я сложи тука ,обещавам да я запомня и да си я сложа на монитора да я гледам ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”